Каналізаційним стокам скажемо «Ні!»
- 11 жовтня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 520
Мешканці кількох сіл Бориспільщини занепокоєні питанням стікання умовно очищених стічних вод Борисполя і аеропорту на їхні землі. Адже 12-13 тисяч кубів води на добу призведе до знищення лісу на Лівобережжі (найперше — у селі Кийлів), знищить мальовничу природу біля Дніпра.
Тож у Воронькові, Кийлові та Головурові вже розпочалися різноманітні форми протесту проти намірів влади: організовуються збори, проводиться роз’яснювальна робота, збираються підписи мешканців і надсилаються у різні державні та природоохоронні структури.
Чутки про те, що будівництво очисних споруд ведеться швидкими темпами і цього року мають бути введені в експлуатацію, підтвердилися у місцевих газетах, де чиновники давали свої коментарі…
У Головурові вирішили діяти більш виважено, впевнено, у межах закону, і тут головне слово має сказати громада. Саме тому 26 вересня Головурівська сільська рада Бориспільського району, за пропозицією члена виконкому Сергія Косяка, прийняла рішення про проведення місцевого референдуму (громадське опитування) 28 жовтня, у день виборів до Верховної Ради України. Мешканці сіл Головурів і Кийлів мають висловити свою думку щодо скидання каналізаційних стічних вод міста Бориспіль у річку Карань (озеро Кругле, Глуховщина).
Цікаво, чому на сесії сільської ради не були представлені листи-відповіді від екологічних і державних інстанцій, якщо сільська рада надсилала протести до них ще 21 липня? Адже ініціативна група, яка зібрала 773 підписи мешканців Головурова вже через місяць після сесії, отримала кілька відповідей про те, що будівництво очисних споруд Борисполя ведеться впевненими темпами, що проектна документація затверджена ще рік тому. То невже сільські голови, чиї населені пункти були включені до мережі протікання відходів цивілізації, не були про це поінформовані?..
Ось про що йдеться у листі Державної екологічної інспекції Київської області від 21 вересня 2012 р.: «Інститутом водного господарства за участю членів спеціальної комісії в Київській обласній державній адміністрації, було запропоновано чотири варіанти напрямків скидів вод від очисних споруд по території Бориспільського району. Перший варіант: напірним колектором уздовж зрошувального каналу в р. Карань — р. Трубіж — Канівське водосховище. Другий варіант: по існуючому каналу водгоспу через р. Іква — р. Павлівка і в Канівське водосховище. Третій варіант: закритим колектором через розпайовані землі Глибоцької, Вороньківської, Головурівської сільських рад та Кийлівське лісництво розсіювальним колектором у р. Дніпро. Четвертий варіант: р. Красилівка — р. Трубіж Канівське водосховище.
…Управління водного господарства у м. Києві та Київській області листом від 05.08.2001 (можливо, це опечатка і треба 2011 р.? — Ред.) № 370 не заперечує проти скиду стічних вод по першому варіанту.»
Виникає запитання: чому сільські депутати, прийнявши таке позитивне рішення про проведення референдуму, не обійшли свої вулиці і не повідомили виборців, що 28 жовтня важливо прийти на вибори до Верховної Ради і проголосувати проти скидання каналізації на територію Головурівської сільської ради? Адже рішення референдуму буде позитивним, законним лише тоді, коли більшість виборців заявлять свій протест проти забруднення навколишнього середовища, проти знищення лісу.
Тож, не будьте байдужими! Збережіть Природу для своїх нащадків!
Лариса МАЦЮК