(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег ВЕРЕС: «МАЙЖЕ ВСІ ПРОБЛЕМИ МОГО ОКРУГУ ВИВЧЕНІ І РОЗВ'ЯЗУЮТЬСЯ»

  • 14 квітня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 620
  • Автор: admin
  • 0
Сьогодні, коли стіни Бориспільської міської ради здригаються від політичних потрясінь, деякі депутати продовжують сумлінно виконувати свої обов’язки перед громадою міста. Одним із них є депутат від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Верес — корінний борисполець, майстер спорту з шахів, заступник голови громадської ради при виконавчому комітеті міськради. Нещодавно газета «Ринок…» поцікавилася баченням українського націоналіста нинішньої ситуації в місті та як справляється депутат зі своїми обов’язками перед громадою.

— Пане Олеже, у 2015 році чимало обранців бориспільської громади стали депутатами міської ради вперше, серед них таким стали і Ви. Яким був для Вас початок Вашої депутатської каденції? Ваші перші враження про кадрові призначення в міській раді та виконкомі.

— Перші ніж відповісти на ці запитання, хотів би нагадати, що місцеві вибори, в результаті яких мене обрали депутатом Бориспільської міської ради, проходили восени 2015 року — через рік після Майдану, на який люди вийшли заради змін у нашій країні. Проте, з огляду на якісний склад новообраної міськради, це прагнення до змін не було відчутним. Адже бориспільські виборці проголосували майже за тих же, котрі були до того у владі не один рік, хоч партії останніх мали вже інші назви. Тож вони знову склали провладну більшість і в міській раді VII скликання (з 34 депутатів МР 7 представників — «Блоку Петра Порошенка», 10 — «Нашого краю» + міський голова = 18). І, відповідно, кадрових змін у виконавчих службах не відбулося жодних.
Єдине, що змінилося, це секретар міськради, до обрання якого «свободівські» депутати не мали ніякого відношення і впливу на цей процес, оскільки кандидатуру на цю посаду має право висувати лише міський голова… Така ж ситуація виникла й у питанні очолювання депутатських постійних комісій, головами яких стали переважно представники партій «Наш край» та «БПП». Цією ж більшістю була відхилена пропозиція призначати на посади чиновників виконавчих органів влади та комунальних служб на конкурсній основі. Тобто, таку депутатську «палітру», за великим рахунком, можна і, мабуть, потрібно назвати все ж таки вибором громади, яка «сформувала» її таку своїми голосами… Тож відповідальність за нинішній стан міста несе міський голова і його команда.

— До формування проекту бюджету на 2016 рік Ви, як і Ваші колеги-однопартійці, не були залучені, одначе підтримали його. Чому?

— За бюджет міста несе відповідальність той, хто його формує. Так склалося, що у попередній каденції депутати-«свободівці» не були причетні до формувань міських бюджетів, тож, відповідно, і не могли підтримувати. Проект бюджету на 2016 рік довелося підтримати, оскільки там було закладене будівництво нової школи. Погодьтеся, подібна подія у нашому місті давно не відбувалася, принаймні, за останні три десятиліття! Тож особисто мені хотілося, щоб за моєї каденції Бориспіль, нарешті, отримав нову школу.

— А коли найперше довелося зіткнутися з непрозорістю дій міської владної команди?

— Краще сказати, найяскравіше! Тоді, коли надавався дозвіл на будівництво бісквітної фабрики «Рошен». Обговорення цього питання відбувалося кулуарно, у дуже вузькому колі депутатів. Тому «свободівці» вирішили таку затію не схвалювати. Та все ж більшістю голосів дозвіл був наданий — завдяки депутатам провладних партій. Звісно, нас це і дивувало, й обурювало. Пригадую, як нас тоді переконували таким благом, як нові робочі місця для містян... Але ж, даруйте, президент мав би створювати їх по всій країні, а не лише для свого офшорного бізнесу. А нині погляньте, скільки тисяч фізичних осіб-підприємців примусили закрити свої підприємства!

— Які у Вас враження від розвитку міста?

— Мене особисто непокоїть, що наше місто розвивається хаотично. Якщо це можна назвати розвитком взагалі… Особливо в плані забудов багатоквартирними будинками і зокрема — таун-хаузами. Це просто жах: певні забудовники викуповують у господарів окремі ділянки у приватному секторі, без містобудівних умов будують кількаповерхові «бараки» і тікають. При цьому залишаються невирішеними питання каналізації, водо-, газо-, електро-постачання. Розв’язання цих проблем потім лягає на місто. Або зводять багатоповерхові будинки, забудовуючи і відведені площі під паркомісця, а потім не можуть без облаштованих місць для паркування здати будинок в експлуатацію. Взагалі, коли у місті існує проблема, що робити зі сміттям, не добудовані очисні споруди, є старі каналізаційні мережі і водогін, будівництво здійснювати не можна. Тож для мене розвиток міста пов’язаний насамперед з розв’язанням проблеми оновлення комунікаційних мереж, утилізації сміття, функціонуванням очисних споруд. Інакше місто невдовзі плаватиме у нечистотах. Уже маємо тривожний сигнал — отруєне Олесницьке (Комсомольське) озеро.
Загалом у мене склалося враження, що за понад два десятиліття у Борисполі ще не було справжнього архітектора.

— На одній із сесій Ви пропонували колегам взагалі «заморозити» будівництво багатоповерхівок у Борисполі, допоки не розв’яжуться щойно перелічені проблеми. Яка була реакція?

— Реакція не забарилася… Так один мій колега, який нещодавно обійняв посаду секретаря міськради, натякнув, що це буде «крах всьому»… А чому буде «крах всьому» чи «кому» — мабуть, неважко здогадатися…

— На Вашу думку, чи змінилися принципи виділення громадянам земельних ділянок після Революції гідності?

— Коли я ще не був депутатом, то був свідком, як бориспільцям відмовляють у виділенні землі. Спочатку кажуть: «знайдіть вільну земельну ділянку, потім приходьте», а коли й знаходять — потім їм пишуть: «проект рішення не набрав необхідної кількості голосів». Мені важко було зрозуміти, що це таке: знайти вільну земельну ділянку. Виявляється, що до документів потрібно було додати креслення «знайденої» вільної земельної ділянки і що доступ до таких креслень має обмежене коло людей, про особовий склад якого можна лише здогадуватися. І тепер, вже ставши депутатом, досі не можу з’ясувати, де цей секретний «пункт», який містить інформацію про вільні земельні ділянки. До речі, траплялися випадки, коли людина якось знаходила вільну земельну ділянку і таким чином «засвічувала» її, здавала заяву з пакетом документів, а через місяць отримувала відповідь, що цю земельну ділянку вже комусь виділили… Також раджу бориспільцям, хто має неприватизовані городи, пильнувати їх. Бо були і такі випадки, коли господарі, нарешті, вирішували приватизувати свої ділянки, які десятками років оброблялися ними як городи, — виявлялося, що цими землями юридично володіє вже хтось інший.

— А яка ситуація з виділенням землі для АТО-вців?

— АТО-вці стали подавати заяви на виділення землі ще у 2014 році. Так, хтось із них встиг отримати земельні ділянки. Але нині понад три сотні АТО-вців не можуть їх отримати. Проблема — та ж сама відсутність креслень. Вважаю, що в цьому нашим землякам повинне допомагати управління архітектури та містобудування, а не якісь підпільні «пункти» за якісь заслуги. А міська рада має сприяти у цьому. До того ж виділяти земельні ділянки у порядку черги, а не вибірково.

— Кілька слів про зміни у місті, які сталися від початку Вашої депутатської каденції…

— Як я вже зазначав, це будівництво школи. Щодня доводиться бачити з власного вікна, як вона будується, і, сподіваюся, в кінці року «коробка» вже стоятиме. Вже стоїть новобудова дитсадка на Привокзальній… Тепер кошти на кожний депутатський округ виділяються рівномірно — раніше більше коштів отримували ті округи, депутати яких мали якісь преференції… Хоча, можливо, і нині дехто їх має, проте, все ж зазначу, що кошти стали виділяти чесніше. І така тенденція проглядається і в 2017 році, з початку якого на потреби кожного округу було закладено по 1 мільйону гривень. Хоч сучасна інфляція вказує, що це і не так вже й багато, та все ж це дозволило кожному з нас впливати на покращення стану округу особисто.

— А що не змінилося?

— Стан прозорості виконання робіт... Те, що так стали виділяти кошти, це добре, а ось вартості робіт часто породжують запитання, чи не завищені вони…

— А тепер звузимо запитання. Що змінилося на Вашому окрузі за цей час?

— Так сталося, що на окрузі, який мені довелося взяти під свою опіку, я не балотувався. А на тому, де я був висунутий, крім мене переміг ще один депутат… Тож довелося комусь братися за «чужий» округ. Тому не цей округ мене обрав, а я його. Відтак, і з його проблемами став знайомитися з самого початку депутатської роботи.
Дещо вдалося зробити вже у 2016 році. Вперше за багато років проведено часткове очищення системи водовідведення в районі перехрестя вулиць Глибоцька та Героїв Небесної сотні. Це дало деякий, незначний ефект для цього мікрорайону, який потерпає від затоплення під час зливи. Проте стара система навіть в очищеному стані не «справляється» з великим об’ємом води. Тому необхідно її поєднати з іншою «системою», яка проходить по вулиці Бежівка. За сприяння начальника управління комунального господарства Володимира Аврамчука була заасфальтована вулиця Рєпіна, а також втановлено тут нове вуличне освітлення. Продовжилося асфальтування вул. Д. Кошмана, покладений асфальт на вулицях Марка Вовчка та Чехова, відремонтовані вхідні частини під’їздів у будинку на вул. Київський шлях, 90, замінено каналізаційні труби у будинку № 3 на вул. Глибоцька, проведені поточні ремонти освітлення на вул. Братуся та тротуару — на вул. Героїв Небесної Сотні…  І це розв’язання лише частини проблем. Сподіваюся, що у 2017 році об’єм виконаних робіт не зменшиться. Наголошую, майже всі проблеми мого округу вивчені. Головне, щоб виконавча влада не підвела і надалі усвідомлювала, що вона це робить не для конкретного депутата, а для громади міста…

Розмовляв
Мстислав КУТАЛО

Далі буде

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.