(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Замість ландшафтного парку — знищення останньої рекреаційної зони!

  • 20 січня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 470
  • Автор: admin
  • 0

З сумом мушу повідомити наших читачів про те, що моя стаття, опублікована в «Ринку Бориспіль» за 17 грудня 2010 року під назвою «Комсомольські озера невдовзі будуть почищені» та з підзаголовком «І заживе новим життям зелена перлина Борисполя — Сичова левада!», була передчасною, а сподівання, викладені у ній, — хибними.

Це сталося тому, що мене та інших представників міської природоохоронної громадської організації було введено в оману. Вказані у статті проекти робіт на Комсомольському озері є суто гідротехнічними і не мають нічого спільного зі збереженням природи та створенням ландшафтного парку «Сичова левада». У цьому можна переконатися, ознайомившись з інформацією начальника УКГ В.І. Аврамчука, розміщеної ліворуч. Мені потрібно було не поспішати з тією статтею, а подивитися, що там робитиметься далі. Адже з цими проектами ні мене, як секретаря депутатської постійної комісії з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення, ні, тим більше, громаду Борисполя міська виконавча влада не знайомила. Бориспільці були поставлені перед фактом початку«грандіозних» робіт на Сичовій леваді. І ще досі ніхто до пуття не знає, ЩО ми отримаємо у результаті!

Природа, як картина Рафаеля: знищити легко, відновити неможливо. Тепер Сичова левада виглядає, як апокаліпсис місцевого масштабу: усе розкурочене, трав’яний покрив закиданий і загорнутий невивезеним мулом, окремі багатодесятилітні дерева викорчувані... Словом, те, чого найбільше боялися природоохоронці й екологи, сталося: екосистема Комсомольського озера знищена — бачимо повторення сценарію «Книшове кладовище» № 2. Відповіді на мої усні звернення з цього приводу до окремих представників міської виконавчої влади виглядають більш ніж цинічними. Цитую дослівно: «Що, боїтеся, що рибку задавимо, жабку жалко..?» От якби відправити їх туди, де вони народилися — на свої малі батьківщини — хай би ТАМ перевертали усе догори дриґом! Адже для них свята земля моїх славних Предків — це всього лише територія, на якій вони тимчасово(!) наділені правом здійснювати свої чиновницькі повноваження. І для них ця територія абсолютно чужа!

І не потрібно нам замилювати очі парком відпочинку! Ми вже побачили, що робиться з парком у центрі міста. Цікаво, чи є ще там бодай одна неприватизована ділянка парку? Гадаю, за цієї каденції його вже повністю забудують. Дерева, напевно, залишаться тільки у вузьких проходах між будівлями нічних клубів, кафе та ресторанів.

Хочу також зазначити, що в умовах, які настали після минулорічних місцевих виборів, природоохоронцям працювати особливо тяжко. Якщо до виборів ми намагалися висвітлити екологічні проблеми міста, загострити увагу на проблемах екологічної безпеки громадян і дати можливість бориспільцям зрозуміти, що міська влада не компетентна в екологічних питаннях, що вона просто екологічно безграмотна, то, обравши знову ту ж саму команду... (далі, шановні читачі, додумуйте самі). Це означає, що 16 432-ом мешканцям нашого міста так і не вдалося второпати, що вони повинні проживати в екологічно безпечному місті, що їм потрібні рекреаційні зелені зони... Натомість їм, напевно, дуже сподобалася передвиборна програма свого обранця — Програма дій на 4 роки «Порядок—стабільність—розвиток», де немає жодного пункту про покращення екологічної ситуації у Борисполі і про вирішення екологічних проблем. А якщо нема, то й звітувати не буде потрібно! Тільки ось цікаво, а що тепер робитиме решта, 32 тисячі бориспільців, внесених до виборчого списку? Байдуже на це дивитиметься?


P.S. Розцінюю ситуацію, що нині склалася на рекреаційній зоні навколо Комсомольського озера, як помсту міської виконавчої влади за наш захист Сичової левади від забудови її «Аквапарком». Але рук ніхто з нас не опускає. Мої відповідні депутатські звернення були надіслані поки що міському голові, міжрайонному прокуророві та начальнику Управління водного господарства по м. Києву і Київській області..

Вадим ШАПОШНІКОВ, депутат міськради
від ВО «Свобода», секретар постійної комісії
з питань охорони здоров’я, екології та соціальногозахисту населення

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.