(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Наша кінцева мета — створити парк відпочинку!

  • 20 січня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 490
  • Автор: admin
  • 0
В. І. Аврамчук:
— Найперше хотів би подякувати газеті «Ринок...» за статтю «Комсомольські озера невдовзі будуть почищені», опубліковану у її 49 числі за 17 грудня 2010 року під рубрикою «Спільними зусиллями». До чищення Комсомольського озера у нас не бралися протягом багатьох років. А питання це дуже актуальне, особливо у весняну (після танення снігу) та осінню пору (після великих дощів). Мешканці північної зони нашого міста усе це відчували. У них підтоплювалися присадибні ділянки і тоді комунальникам доводилося застосовувати техніку для відкачування води.
Нині ця проблема стала, нарешті, вирішуватися. Роботи на Комсомольському озері ведуться відповідно до розробленої міської «Програми захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь, присадибних ділянок та територій міста Борисполя на 2010—2014 роки». Вона широко обговорювалася на пленарних засіданнях міської ради попереднього скликання і була затверджена 27 липня 2010 року. Крім того, були проведені громадські слухання з цього питання. Ми запрошували фахівців з Управління водного господарства по м. Києву і Київській області.
Після затвердження цієї програми були виділені кошти, і тепер Державним підприємством «Укрводсервіс», що при Державному комітеті України по водному господарству, на замовлення міського виконавчого комітету розроблено конкретний проект виконання комплексу робіт з реконструкції Комсомольського озера з метою захисту від підтоплення забудованої території, прилеглої до вказаної водойми. Цим чотиритомним проектом, який ми отримали в грудні 2010 року, передбачено роботи першої черги, які будуть виконані за кошти обласного бюджету. А саме: «зрізання середнього чагарника і дрібнолісся, їх корчування та згрібання...» — тобто за технологією — розчищення озер, розроблення ґрунту екскаваторами (драґляйн) та його вивезення, засипка траншей, де це потрібно. Адже є відповідні нормативи, яких потрібно дотримуватися. Разом з проектно-вишукувальними роботами це становить близько 317 тис. грн.
У згаданій газетній публікації також зазначалося про необхідність ради з громадськістю щодо зелених насаджень. Це справді дуже важливо. У нас до квітня іще є час і, думаю, відповідні зустрічі з участю голови міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги Ірини Ростиславівни Гах ми проведемо. На них усе обговоримо і намітимо... Адже наша кінцева мета — зробити парк ВІДПОЧИНКУ, де жителі нашого міста мали б змогу відпочивати у весняно-літній період. Адже у місті немає жодного окультуреного озера... Цілком можливо, що згодом там з’являться доріжки й освітлення. А поки першочергове завдання — вирішити питання підтоплення сільськогосподарських угідь, присадибних ділянок та територій міста Борисполя.
Отже, це лише початок цієї великої справи. Через місцеві ЗМІ ми доноситимемо до громадян інформацію про хід робіт та ще й запрошуватимемо їх, аби бачили, як ці роботи виконуються.
 
P.S. Днями до міського голови завітав начальник Управління водного господарства по м. Києву і Київській області, з яким проведено нараду. Тож до Київської обласної державної адміністрації та облради будуть подані листи, аби обласна рада з коштів, призначених на природоохоронні заходи, ще виділила певну — суму на продовження робіт. Отже, хоч місто й заплатило за проектно-вишукувальні роботи, у подальшому вони мають бути зекономлені.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.