План роботи міської ради на 2011 рік затверджено
- 10 березня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 797
На минулому тижні відбулося пленарне засідання 7 сесії міської ради. Були затверджені звіт про виконання бюджету м. Борисполя за 2010 рік, Програма правової освіти населення міста на 2011—2014 роки, а також звіт про використання коштів цільового фонду соціально-економічного та культурного розвитку Борисполя за 2010 рік та План роботи міської ради на 2011 рік.
Не обійшлося і без сюрпризів
Цілковитою несподіванкою для депутатів став виступ бориспільця Олександра Перегуди — знаного у місті ентузіаста, який майже весь свій вільний час присвячує роботі з дітьми. Особливо у зимовий час. Ось уже 7 років підряд у дворі між будинками, що в центрі міста, він заливає для дітей ковзанку, купує для них ковзани, ключки та інші спортивні речі. І радості дітворі немає меж. Звичайно, такий вчинок громадянина Борисполя гідний наслідування, і було б добре, якби ковзанки заливалися у багатьох дворах міста, а не лише в одному. Проте, вочевидь, саме на таку справу кошти у міському бюджеті не передбачені... А за свою зарплатню багато не придбаєш. Та й самому жити, мабуть, за щось же треба. Тож і завітав пан Олександр до депутатів на сесію і, поки ті не отямилися від його виступу, пішов із шапкою по рядах, назбиравши понад 2 тисячі гривень. Цей вчинок, напевне, також гідний наслідування?
«Бориспіль — місто не для багатоповерхових будинків»
Активне обговорення викликали два питання про затвердження детальних планів (ПДП) територій центральної частини міста в межах вулиць Київський шлях, Нахімова, Чапаєва, Дзержинського, а також Соцмістечка — у межах вулиць Київський шлях, Горького, території Міністерства оборони у місті Борисполі. Генеральний план міста свого часу був прийняти за основу, тепер черга за затвердженнями детальних планів кожного мікрорайону.
Плани, справді, грандіозні. Проте в окремих депутатів виникло чимало запитань і навіть сумнівів щодо їх здійснення. Так, на запитання, чому виникла нагальність у затверджені ПДП саме тепер, доповідач, начальник управління містобудування та архітектури М. С. Шкребтієнко, пояснила, що ці плани мають бути затверджені, оскільки сьогодні виконавчий комітет не може прийняти жодного рішення по зверненнях інвесторів та будівельних компаній, які хочуть будувати у місті житлові багатоповерхівки, і це дасть можливість не допускати хаотичної забудови. Звичайно, детальні плани будуть коригуватися, до них вноситимуться зміни й поправки...
Цілком слушну думку висловив з цього приводу заступник голови депутатської постійної комісії з питань промисловості, будівництва та архітектури Б. А. Шапіро, наголосивши на тому, що Бориспіль — місто не для багатоповерхових будинків. Виняткові споруди можуть мати найбільше 9—12 поверхів. Депутат навів приклад недобудованих багатоповерхівок на вул. Дзержинського і сумнозвісного «Кінґ-Конґа» на вул Київський шлях... Зробивши висновок, що ці плани найближчими десятьма роками «не працюватимуть», він запропонував розробити альтернативні ПДП з 4- і 5-поверховими житловими будинками з новими плануваннями, конструктивними рішеннями та сучасною архітектурою.
Все ж, незважаючи на дискусії, більшістю депутатів обговорювані детальні плани вказаних територій міста були затверджені.
Вночі треба спати, а не...
Депутатами було прийнято рішення про заборону роздрібної торгівлі в нічний час алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території міста Борисполя. Таке рішення було покликане благими намірами — формування в суспільстві здорового способу життя, зниження рівня споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива серед населення м. Борисполя, обмеження доступу до них дітей, охорони їх здоров’я, покращення громадського правопорядку. У рішенні, зокрема, зазначається: «Заборонити роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) в нічний час: з 23.00 до 07.00 в об’єктах торгівлі та сфери послуг, крім закладів ресторанного господарства.» До тих підприємств, які цією забороною знехтують, вживатимуть відповідних заходів впливу, наголосив міський голова.
У задоволенні протесту прокурора відмовлено
Міська рада більшістю голосів відмовила в задоволенні протесту Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області на рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 24.01.2011 № 84 «Про встановлення обсягів пільгових перевезень в автобусах загального користування по місту Борисполю на 2011 рік», де знову передбачене обмеження до двох пільговиків на один рейс. Як пояснила заступник міського голови Л. О. Ковальова, проблема в тому, що держава замість 2 мільйонів гривень субвенції виділила перевізникам лише 587 тисяч. З цього випливає: якщо на сьогодні вартість проїзду підвищилася до 2 грн., перевезення одного пасажира-пільговика покривається лише на 1,4 гривні. Варто зазначити, що є міста, де прийнято перевозити лише одного представника пільгової категорії, а в деяких — взагалі жодного... Тож Бориспіль нібито ще й на висоті...
Позиція міського голови є такою: якщо зараз задовольнити протест прокурора і вказати перевізникам возити пільговиків без обмежень, то через тиждень може зупинитися весь громадський транспорт. Два мільйони у міському бюджеті на покриття пасажирських пільг не передбачено, адже виділення субвенції для категорій пільгових перевезень є прерогативою держави.
З огляду на це депутат А. К. Пасічний запропонував подати позов на Кабмін, який не надав необхідної суми субвенції, однак почув відповідь начальника управління юридично-кадрового забезпечення виконкому О. К. Жарого: виконавча влада не може бути позивачем, адже у цьому випадку порушуються права перевізників, тому лише вони можуть виступати позивачем у цій справі.
Отже, депутати законний протест прокурора відхили. Проти відмови проголосували лише депутати-свободівці та «регіональний» комуніст А. К. Пасічний.
У Борисполі постане ще один осередок «Рускава міра»
«Про надання дозволу релігійній громаді парафії на честь Ікони Божої Матері Пом’якшення Злих Сердець Київської єпархії Української Православної Церкви на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,20 га в оренду для будівництва храму та недільної школи по вул. Дзержинського (біля кладовища) у м. Борисполі (землі житлової та громадської забудови)» — саме так було сформульоване питання у проекті рішення, яке розглядалося на цій сесії.
Зазначена парафія належить до Київської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату. Тож цілком слушним прозвучало усне звернення депутата від ВО «Свобода» І. В. Петренка — не надавати цей дозвіл. «Ми всі є свідками, як протягом останнього року Московський патріархат «застовплює» ділянки для будівництва своїх церков, які, насправді, стають центрами антиукраїнської агітації, українофобії і так званого «Рускава міра», що пропаґує нині патріарх Кірілл, — наголосив депутат. — Тож я закликаю всіх депутатів, хто вважає себе українцем, проголосувати проти!»
Депутат П. І. Ляшенко додав, що громада вказаної парафії налічує всього 20 осіб, і зауважив: якщо у Борисполі кожним двом десяткам громадян дозволятимуть будувати храми, то на що ж перетвориться наше місто?
На жаль, справжніх українців виявилося не густо: 2 — проти, 3 утрималися. Решта депутатів проект рішення підтримала, щоправда, зазначивши, що будуватиметься капличка, а не храм, без недільної школи і на меншій площі земельної ділянки, виділеної під забудову.
Депутатська група «Бориспіль — наш дім» перейшла до фракції Партії реґіонів
Про це на сесії заявив голова групи, депутат В. І. Шалімов, який очолював Бориспільську міську організацію партії «Наша Україна» і від неї був висунений кандидатом у депутати міськради. Окрім того, Володимир Ілліч написав ще й заяву про вступ до Партії реґіонів. Варто нагадати, до депутатської групи «Бориспіль — наш дім» входили такі депутати, як В. І. Шалімов («Наша Україна»), Ю. І. Пасенченко («Наша Україна»), І. І. Манько («Батьківщина»), П. І. Ляшенко (Батьківщина), А. С. Черницька («УДАР») та Б. А. Шапіро («УДАР»). Офіційна причина переходу вже висвітлювалася у провладних міських ЗМІ. Що ж насправді підштовхнуло цих депутатів пристати до табору реґіоналів, наразі невідомо.
У міській раді утворилася промерівська депутатська більшість
На відміну від старих, які ототожнювали себе з «умом, честью і совестью нашей эпохи», новітні місцеві більшовики назвалися «Порядком, стабільністю, розвитком» — за однойменною передвиборною програмою А. С. Федорчука, який під час місцевих виборів обирався на посаду міського голови від Партії реґіонів.
Як повідомив секретар міськради, голова Бориспільської міської організації Партії реґіонів Б. В. Дармостук, до більшості увійшли три депутатські фракції, зареєстровані у міській раді: фракція Партії реґіонів, фракція Партії «Сильна Україна» та фракція Партії «Фронт змін» — всього 38 депутатів із 48 (цікаво, що думає про такі утворення лідер «Фронту змін», пан Яценюк, який всюди заявляє про опозиційність своєї політичної партії?). «Більшовики» уклали угоду про співпрацю з міським головою та ухвалили Положення про депутатську більшість, згідно з яким створюватиметься рада депбільшості, до якої входитиме мер та представники фракцій. А поки що визначено координатора більшості. Ним став В. П. Ксьонзенко.
Чи боїться опозиції міський голова?
Тепер у міській раді є оформлена депутатська більшість і автоматично залишена депутатська м… решта. Депутат-свободівець І. В. Петренко запропонував внести до Регламенту Бориспільської міської ради розділ про опозиційну діяльність, адже, як відомо, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» нині перебуває у Національній опозиції до реґіональної влади. Та схоже, що така позиція не сподобалася міському голові А. С. Федорчуку. Інакше, чому він відразу категорично заявив, що опозиції у міській раді не буде? З його слів випливає, що інакомислячі депутати повинні поводитися дещо в іншому форматі — «висловлювання альтернативних думок». А може, у міській раді вже розпочався процес згортання демократії?
Не обійшлося і без сюрпризів
Цілковитою несподіванкою для депутатів став виступ бориспільця Олександра Перегуди — знаного у місті ентузіаста, який майже весь свій вільний час присвячує роботі з дітьми. Особливо у зимовий час. Ось уже 7 років підряд у дворі між будинками, що в центрі міста, він заливає для дітей ковзанку, купує для них ковзани, ключки та інші спортивні речі. І радості дітворі немає меж. Звичайно, такий вчинок громадянина Борисполя гідний наслідування, і було б добре, якби ковзанки заливалися у багатьох дворах міста, а не лише в одному. Проте, вочевидь, саме на таку справу кошти у міському бюджеті не передбачені... А за свою зарплатню багато не придбаєш. Та й самому жити, мабуть, за щось же треба. Тож і завітав пан Олександр до депутатів на сесію і, поки ті не отямилися від його виступу, пішов із шапкою по рядах, назбиравши понад 2 тисячі гривень. Цей вчинок, напевне, також гідний наслідування?
«Бориспіль — місто не для багатоповерхових будинків»
Активне обговорення викликали два питання про затвердження детальних планів (ПДП) територій центральної частини міста в межах вулиць Київський шлях, Нахімова, Чапаєва, Дзержинського, а також Соцмістечка — у межах вулиць Київський шлях, Горького, території Міністерства оборони у місті Борисполі. Генеральний план міста свого часу був прийняти за основу, тепер черга за затвердженнями детальних планів кожного мікрорайону.
Плани, справді, грандіозні. Проте в окремих депутатів виникло чимало запитань і навіть сумнівів щодо їх здійснення. Так, на запитання, чому виникла нагальність у затверджені ПДП саме тепер, доповідач, начальник управління містобудування та архітектури М. С. Шкребтієнко, пояснила, що ці плани мають бути затверджені, оскільки сьогодні виконавчий комітет не може прийняти жодного рішення по зверненнях інвесторів та будівельних компаній, які хочуть будувати у місті житлові багатоповерхівки, і це дасть можливість не допускати хаотичної забудови. Звичайно, детальні плани будуть коригуватися, до них вноситимуться зміни й поправки...
Цілком слушну думку висловив з цього приводу заступник голови депутатської постійної комісії з питань промисловості, будівництва та архітектури Б. А. Шапіро, наголосивши на тому, що Бориспіль — місто не для багатоповерхових будинків. Виняткові споруди можуть мати найбільше 9—12 поверхів. Депутат навів приклад недобудованих багатоповерхівок на вул. Дзержинського і сумнозвісного «Кінґ-Конґа» на вул Київський шлях... Зробивши висновок, що ці плани найближчими десятьма роками «не працюватимуть», він запропонував розробити альтернативні ПДП з 4- і 5-поверховими житловими будинками з новими плануваннями, конструктивними рішеннями та сучасною архітектурою.
Все ж, незважаючи на дискусії, більшістю депутатів обговорювані детальні плани вказаних територій міста були затверджені.
Вночі треба спати, а не...
Депутатами було прийнято рішення про заборону роздрібної торгівлі в нічний час алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території міста Борисполя. Таке рішення було покликане благими намірами — формування в суспільстві здорового способу життя, зниження рівня споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива серед населення м. Борисполя, обмеження доступу до них дітей, охорони їх здоров’я, покращення громадського правопорядку. У рішенні, зокрема, зазначається: «Заборонити роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) в нічний час: з 23.00 до 07.00 в об’єктах торгівлі та сфери послуг, крім закладів ресторанного господарства.» До тих підприємств, які цією забороною знехтують, вживатимуть відповідних заходів впливу, наголосив міський голова.
У задоволенні протесту прокурора відмовлено
Міська рада більшістю голосів відмовила в задоволенні протесту Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області на рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 24.01.2011 № 84 «Про встановлення обсягів пільгових перевезень в автобусах загального користування по місту Борисполю на 2011 рік», де знову передбачене обмеження до двох пільговиків на один рейс. Як пояснила заступник міського голови Л. О. Ковальова, проблема в тому, що держава замість 2 мільйонів гривень субвенції виділила перевізникам лише 587 тисяч. З цього випливає: якщо на сьогодні вартість проїзду підвищилася до 2 грн., перевезення одного пасажира-пільговика покривається лише на 1,4 гривні. Варто зазначити, що є міста, де прийнято перевозити лише одного представника пільгової категорії, а в деяких — взагалі жодного... Тож Бориспіль нібито ще й на висоті...
Позиція міського голови є такою: якщо зараз задовольнити протест прокурора і вказати перевізникам возити пільговиків без обмежень, то через тиждень може зупинитися весь громадський транспорт. Два мільйони у міському бюджеті на покриття пасажирських пільг не передбачено, адже виділення субвенції для категорій пільгових перевезень є прерогативою держави.
З огляду на це депутат А. К. Пасічний запропонував подати позов на Кабмін, який не надав необхідної суми субвенції, однак почув відповідь начальника управління юридично-кадрового забезпечення виконкому О. К. Жарого: виконавча влада не може бути позивачем, адже у цьому випадку порушуються права перевізників, тому лише вони можуть виступати позивачем у цій справі.
Отже, депутати законний протест прокурора відхили. Проти відмови проголосували лише депутати-свободівці та «регіональний» комуніст А. К. Пасічний.
У Борисполі постане ще один осередок «Рускава міра»
«Про надання дозволу релігійній громаді парафії на честь Ікони Божої Матері Пом’якшення Злих Сердець Київської єпархії Української Православної Церкви на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,20 га в оренду для будівництва храму та недільної школи по вул. Дзержинського (біля кладовища) у м. Борисполі (землі житлової та громадської забудови)» — саме так було сформульоване питання у проекті рішення, яке розглядалося на цій сесії.
Зазначена парафія належить до Київської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату. Тож цілком слушним прозвучало усне звернення депутата від ВО «Свобода» І. В. Петренка — не надавати цей дозвіл. «Ми всі є свідками, як протягом останнього року Московський патріархат «застовплює» ділянки для будівництва своїх церков, які, насправді, стають центрами антиукраїнської агітації, українофобії і так званого «Рускава міра», що пропаґує нині патріарх Кірілл, — наголосив депутат. — Тож я закликаю всіх депутатів, хто вважає себе українцем, проголосувати проти!»
Депутат П. І. Ляшенко додав, що громада вказаної парафії налічує всього 20 осіб, і зауважив: якщо у Борисполі кожним двом десяткам громадян дозволятимуть будувати храми, то на що ж перетвориться наше місто?
На жаль, справжніх українців виявилося не густо: 2 — проти, 3 утрималися. Решта депутатів проект рішення підтримала, щоправда, зазначивши, що будуватиметься капличка, а не храм, без недільної школи і на меншій площі земельної ділянки, виділеної під забудову.
Депутатська група «Бориспіль — наш дім» перейшла до фракції Партії реґіонів
Про це на сесії заявив голова групи, депутат В. І. Шалімов, який очолював Бориспільську міську організацію партії «Наша Україна» і від неї був висунений кандидатом у депутати міськради. Окрім того, Володимир Ілліч написав ще й заяву про вступ до Партії реґіонів. Варто нагадати, до депутатської групи «Бориспіль — наш дім» входили такі депутати, як В. І. Шалімов («Наша Україна»), Ю. І. Пасенченко («Наша Україна»), І. І. Манько («Батьківщина»), П. І. Ляшенко (Батьківщина), А. С. Черницька («УДАР») та Б. А. Шапіро («УДАР»). Офіційна причина переходу вже висвітлювалася у провладних міських ЗМІ. Що ж насправді підштовхнуло цих депутатів пристати до табору реґіоналів, наразі невідомо.
У міській раді утворилася промерівська депутатська більшість
На відміну від старих, які ототожнювали себе з «умом, честью і совестью нашей эпохи», новітні місцеві більшовики назвалися «Порядком, стабільністю, розвитком» — за однойменною передвиборною програмою А. С. Федорчука, який під час місцевих виборів обирався на посаду міського голови від Партії реґіонів.
Як повідомив секретар міськради, голова Бориспільської міської організації Партії реґіонів Б. В. Дармостук, до більшості увійшли три депутатські фракції, зареєстровані у міській раді: фракція Партії реґіонів, фракція Партії «Сильна Україна» та фракція Партії «Фронт змін» — всього 38 депутатів із 48 (цікаво, що думає про такі утворення лідер «Фронту змін», пан Яценюк, який всюди заявляє про опозиційність своєї політичної партії?). «Більшовики» уклали угоду про співпрацю з міським головою та ухвалили Положення про депутатську більшість, згідно з яким створюватиметься рада депбільшості, до якої входитиме мер та представники фракцій. А поки що визначено координатора більшості. Ним став В. П. Ксьонзенко.
Чи боїться опозиції міський голова?
Тепер у міській раді є оформлена депутатська більшість і автоматично залишена депутатська м… решта. Депутат-свободівець І. В. Петренко запропонував внести до Регламенту Бориспільської міської ради розділ про опозиційну діяльність, адже, як відомо, Всеукраїнське об’єднання «Свобода» нині перебуває у Національній опозиції до реґіональної влади. Та схоже, що така позиція не сподобалася міському голові А. С. Федорчуку. Інакше, чому він відразу категорично заявив, що опозиції у міській раді не буде? З його слів випливає, що інакомислячі депутати повинні поводитися дещо в іншому форматі — «висловлювання альтернативних думок». А може, у міській раді вже розпочався процес згортання демократії?
Мстислав КУТАЛО