(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

В Україні ліквідовано екологічну експертизу

  • 18 березня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 693
  • Автор: admin
  • 0
Верховна Рада України 17 лютого прийняла Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» з пропозиціями Президента України, який раніше заветував зазначений Закон як такий, що прямо порушує гарантовані Конституцією України права громадян та органів місцевого самоврядування.
Однак після докладного аналізу пропозицій Президента стало зрозуміло, що внесені пропозиції не повною мірою розв’язують основні проблеми. Новий закон скасовує положення законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про екологічну експертизу» щодо обов’язковості екологічної експертизи у процесі інвестиційної, господарської та іншої діяльності, яка впливає або може вплинути на стан навколишнього природного середовища.
На думку експертів Всеукраїнської екологічної ліги, з уведенням в дію Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виникне ситуація, коли Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України самостійно встановлюватиме для себе правила забудови, саме себе буде контролювати, тому що навіть процедуру громадського обговорення перетворено на фарс. В Україні, по суті, створено передумови для виникнення нової монополії, а разом з тим – і потужного корупційного механізму.
Серйозну занепокоєність викликають зміни до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Зокрема, із статті 40 вилучаються як об’єкти екологічної експертизи техніко-економічне обґрунтування і проекти будівництва, реконструкції, зняття з експлуатації ядерних об’єктів. Такі законодавчі новації можуть призвести до непередбачуваних техногенних катастроф. Екологів хвилює не міцність будівлі або будівельних матеріалів, а питання про те, які негативні впливи на навколишнє середовище можуть спричинити як наслідки будівельних робіт, так і сам об’єкт будівництва.
На своєму засіданні Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з огляду на зазначені недоліки ухвалив рішення про необхідність скасування результатів голосування за Закон в цілому та відкриття процедури його повторного розгляду у Парламенті, але це рішення було проігнороване Парламентом.
Всеукраїнська екологічна ліга обурена прийняттям Закону, який порушує чинне природоохоронне законодавство, і буде готувати та вносити через депутатів зміни до нього, що мають відновити обов’язковість екологічної експертизи під час проектування, будівництва та експлуатації об’єктів.

Прес-служба Всеукраїнської екологічної ліги

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.