(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Чорна дата України

  • 29 квітня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 443
  • Автор: admin
  • 0
Трагедія, що сталася на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Вона не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, за негативним впливом на здоров"я, психіку людей, їхні соціальні, економічні й побутові умови життя. Чорнобиль розділив життя цілого людства і, зокрема, життя українців на «до» і «після». Неймовірна кількість проблем постала перед Україною — як фінансових, так і технологічних, і, що найголовніше, духовних. Тож 20 квітня в культурно-розважальному центрі «Бархат» бориспільці зібралися вшанувати пам"ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, послухати очевидців, згадати ті страшні хвилини.
Захід розпочався переглядом документального фільму «Чорнобиль. Історія». Чорно-білі кадри із зображенням зляканих людей супроводжувалися сумною музикою, на них можна було бачити розпач потерпілих. Завершився перегляд хвилиною мовчання.
До слова був запрошений міський голова Анатолій Федорчук. Він, зокрема, зауважив, що Бориспіль — єдине місто в Київській області, в якому і досі немає пам’ятника «чорнобильцям», тож 26 квітня заплановане його урочисте відкриття на Книшовому меморіальному парковому комплексі. Проте весь монумент зробити не встигли і тому поки що буде представлена лише одна його частина (як не дивно, та, інша частина, виготовляється в Китаї і пояснюється це дешевшими цінами на камінь за кордоном). Завершивши свій виступ, А. Федорчук вручив нагороди ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Сумну і зворушливу пісню під назвою «Чорнобиль» виконав Віктор Сушко. З часу її написання минуло 15 років. Руслан Некрасовський також мав змогу продемонструвати свій талант авторською піснею, присвяченою 25-ій річниці трагедії. Після вручення нагород від «Союзу Чорнобиль України» В. Сушко заспівав ще одну пісню, цього разу — з репертуару рок-гурту «Beatles» — «Нехай буде так», перекладену українською мовою його братом Олександром.
Учасники заходу також переглянули документальний фільм «Евакуація». Заступник головного лікаря Центральної районної лікарні Микола Гадуп’як, взявши слово, навів факти та озвучив статистичні дані наслідків Чорнобильської катастрофи та її вплив на здоров"я бориспільців. А начальник управління праці та соціального захисту населення Любов Даниленко поінформувала присутніх про те, яка допомога була надана потерпілим та переселенцям з Чорнобильської зони.
Завершилася подія звучанням набату і закликом ведучого пам’ятати про ту страшну катастрофу, вшановувати ліквідаторів і робити все можливе, щоб таке більше не повторилося.
Марія Голуб
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.