Фестиваль набуває міжнародного статусу
- 13 травня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 548
25 квітня 2011 року в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» відбувся обласний дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Дитинства пісня Великодня». Щороку на прадавній переяславській землі фестиваль збирає тих, хто пройнявся духом відродження традиційного українського народного мистецтва і тих, хто цікавиться українською культурою. Не став винятком і цей рік.
Свято, організоване Київською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням освіти і науки, Переяслав-Хмельницькою міською радою, Центром творчості дітей та юнацтва Київщини, занурило присутніх у світ українського мистецтва: цікаво було познайомитисяь з роботами умільців з різьблення по дереву, гончарства, ткацтва, вишивки, лозоплетіння. Пізнавальні екскурсії по музею допомогли учасникам фестивалю дізнатися багато цікавого про побут та культуру українського народу, а українські пісні у виконанні найкращих дитячих художніх колективів Київщини зачарували своєю мелодійністю та щирістю. Атмосфера доброзичливості відчувалася всюди: і на майстер-класі з писанкарства, і на виставці святкової та обрядової випічки «Хліб в обрядах, піснях, звичаях українського народу», і при зустрічі з господинями музеїв. Не залишились осторонь і учасники фестивалю: власними руками вони спробували зробити вироби з соломи та лози, а також брали активну участь в ігровій програмі.
Увагу глядачів привернув виступ народного хореографічного ансамблю «Радість» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Борисполя. Та в цьому році вражали вони не одні, а зі студентами — іноземними громадянами Національного технічного університету України «КПІ». Ці колективи давно пов’язує тісна дружба. Хореографічний ансамбль на чолі з керівником Хижною Іриною Альбертівною вже давно став активним учасником презентацій країн, новорічних свят та інших заходів, які проводяться в НТУУ «КПІ», а студенти-іноземці неодноразово були гостями у місті Борисполі.
Представники 10 країн світу (В’єтнаму, Ірану, Казахстану, Камеруну, Китаю, Кореї, Нігерії, Південно-Африканської Республіки, Туреччини та України), котрі навчаються у НТУУ «КПІ» відвідали фестиваль, щоб привітати всіх учасників та гостей з Пасхою. Атмосфера гостинності та доброзичливості допомогла здолати хвилювання, їхні пісні та побажання щастя й добра лунали щиро, впевнено. Також студенти розповіли про традиції весняних свят у своїх країнах. Наприклад, у Казахстані зустріч весни — Науриз — пишне святкування, котре супроводжується веселими розвагами, грою на національному інструменті — домбрі, кінними змаганнями. Лауреат Премії Анші Балапана Куаниш Кадирманов на домбрі виконав національну казахську мелодію, а пісню Серікбола Кузембая підтримали запальним танком учасники та організатори фестивалю. Також свої національні пісні представили вихідці з Туреччини та ПАР. Студенти впевнені, що пісня є душею народу, і тому щедро ділилися своєю і так само радо зустрічали українську. А виконана українською мовою студентками з Нігерії пісня «А я бажаю вам добра» стала приємним подарунком для всіх присутніх на фестивалі та не залишила нікого байдужим.
Різними мовами світу знову і знову лунали щирі привітання та побажання миру, добра, духовного розвитку, добробуту, дружнього ставлення один до одного. Бурхливі оплески викликали слова Вільфа із Камеруну: «Наша зустріч сьогодні — це ще один крок до пізнання один одного, а отже, до взаєморозуміння. Взаєморозуміння — запорука миру, злагоди, любові. Пізнаваймо світ разом, адже це чудово.»
Організатори фестивалю також підготували подарунки та сюрпризи для студентів. У рамках свого привітання голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк зазначив, що участь студентів-іноземців з НТУУ «КПІ» надає фестивалю міжнародного статусу. Тож на знак вдячності і пошани вручив їм пасхальний кошик, коровай та почесний диплом фестивалю.
Ділячись враженнями по закінченню фестивалю студенти висловили вдячність за можливість познайомитися з культурою і традиціями України та за теплий прийом. Студенти впевнилися в тому, що гостинне серце українців завжди відкрите для спілкування та дружби.
Цьогорічний фестиваль був багатим на творчі знахідки, розширив коло друзів кожного з учасників цього дійства, а родинна атмосфера надала всім нам творчої наснаги на цілий рік. Ми вдячні організаторам та учасникам фестивалю за цікавий, теплий та сповнений враженнями день в історико-етнографічному заповіднику «Переяслав». До зустрічі у наступному році!
Раїса Куторій,
завідувач сектором міжнародного факультету НТУУ «КПІ»