(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Забудовники створять кооператив

  • 20 травня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 852
  • Автор: admin
  • 0

Кілька років поспіль ми були свідками, як бориспільські забудовники відстоювали своє право на земельні ділянки, які отримали для будівництва житла у мікрорайонах «Беживка» і «Сині Балки». Люди зверталися до суду, організовували акції протесту і мітинги проти рейдерів, писали звернення до представників найвищих ешелонів влади. І лише завдяки згуртованості і стійкості вибороли перемогу. Усі заборони на землю було знято, переважна більшість громадян отримала державні акти на земельні ділянки.

Тепер на черзі забудова нових вулиць Борисполя. І не треба забувати про те, що, згідно із чинним законодавством, якщо протягом певного терміну ділянка не освоюється, то вона може бути вилучена для подальшої передачі іншому забудовникові.

Найпершим нагальним питанням є електрифікація мікрорайонів. Тож аби спільно вирішувати подальші проблеми, забудовники створили громадську організацію «Захист прав забудовників». Бо ж гуртом долати перешкоди і вирішувати фінансові питання значно легше. Внаслідок плідної співпраці з Бориспільською міською радою було прийняте рішення про виділення коштів з бюджету на фінансування двох підстанцій на території «Беживки» і «Синіх Балок». Але цього не достатньо для понад тисячі ділянок. Та й сподіватися на повне фінансування з бюджету у часи економічної скрути не варто. Окрім того, у місті є гарні приклади спільного розв’язання проблем: мешканці «Несторівки» збудували підстанцію за власні кошти, а газифікація 28 мікрорайону відбувалася частково за кошти забудовників, а частково — за сприяння міськради (800 тис. грн.).

Для проведення електрифікації забудовники планують створити обслуговуючий кооператив. Механізм створення об’єднання був обговорений із Бориспільським міським головою Анатолієм Федорчуком, про це було повідомлено на сесії міської ради. Члени правління громадської організації «Захист прав забудовників» уже й порахували вартість робіт на одного власника земельної ділянки: це близько 3 тис. грн. Решту витрат обіцяє покрити міська рада. Та для початку реалізації проекту потрібно, щоб до кооперативу ввійшло не менше 50 відсотків забудовників. Адже той, хто вступатиме до гурту пізніше, вимушений буде сплатити членам кооперативу щонайменше удвічі більше (з урахуванням інфляції і подорожчання вартості обслуговування). До того ж без згоди кооперативу жодна ділянка не буде підключена до електричної мережі. Усі ці питання передбачатимуться у статуті кооперативу.

Для спільного вирішення питання електрифікації мікрорайонів «Беживка» і «Сині Балки» 22 травня о 10 год. в актовій залі гуртожитку, що на вул. Дзержинського, 1, відбудуться загальні збори забудовників за участю міського голови Анатолія Федорчука.

Віктор ВЛАСЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.