(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Відбулося чергове засідання Громадської ради

  • 23 червня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 691
  • Автор: admin
  • 0

Захід розпочався з доведення до відома ради інформації управління освіти і науки щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей у літній період 2011 року.

Доповідала начальник вказаного управління Тетяна Чернойван, яка повідомила, що з метою виконання міської програми оздоровлення дітей створена координаційна рада. Нею затверджений план заходів, спрямованих на реалізацію програми з оздоровлення і відпочинку дітей, а виконавчим комітетом Бориспільської міської ради уже виділено для цього 255 828 гривень. З них: 99 000 грн. — для організації відпочинку дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, які оздоровлюватимуться в дитячому оздоровчому комплексі «Лісова казка» у м. Переяслав-Хмельницькому; 22 900 грн. виділено міському Центру туризму і краєзнавства для придбання спортивного і туристичного інвентаря. Цей заклад протягом всього літа щомісяця організовуватиме за кошти батьків туристичні походи в Крим і Карпати. 73 000 грн. — на організацію харчування дітей у пришкільних таборах (табори з денним перебуванням дітей), які організовані у всіх школах, окрім восьмої. 60 928 грн. виділено Реабілітаційному центру.

З питань організації відпочинку батькам потрібно звертатися в школу, де навчається їхня дитина, — до класного керівника, завуча або соціального педагога — із заявою у письмовій формі. Відповідальною за програму організації оздоровлення дітей є методист міського методичного кабінету Надія Липовецька (її робочий телефон — 6-11-02).

Член Громадської ради Віктор Власенко дуже слушно запропонував відновити роботу табору «Факел», відомого раніше, як «Вишенька», що розташований у селі Кийлів. З цього приводу рада прийняла рішення зобов’язати виконавчий комітет міськради розробити програму відновлення діяльності дитячого закладу «Факел» до 1 вересня 2011 року і на вересневій сесії розглянути це питання.

Про пропозиції щодо роботи постійної комісії Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради з питань регламенту, етики, забезпечення діяльності Громадської ради та співпраці із засобами масової інформації — так формулювалося наступне питання порядку денного, яке озвучила Лідія Захарченко, голова постійної комісії Громадської ради з питань регламенту, етики, забезпечення діяльності Громадської ради та співпраці з засобами масової інформації. У зв’язку з недостатньою підготовкою, питання вирішили перенести на наступне засідання.

Питання про презентацію досвіду роботи Бориспільської міської громадської організації «Народний контроль» було знято з порядку денного в зв’язку з відсутністю доповідача.

Завершилося засідання Громадської ради презентацією книги «Традиції та звичаї українців». Щоб представити цю працю, до Борисполя завітала її авторка, президент Західноукраїнської Асоціації «Спадщина України» Ірина Юліянівна Квасниця. Тож хотілося б зупинитися на цьому трохи докладніше. Адже сприйняття презентованої книги не в усіх було однозначним.
Йшлося про комплект, до якого входять: «Традиції та звичаї українців», книжка казок, кілька розмальовок і компакт-дисків. Зі слів І. Ю. Квасниці, ці книги є навчальними програмами для дітей та юнацтва й охоплюють усі рівні навчання: від дошкільного навчального закладу до вищої школи включно. І все це запропоновано придбати для шкільних бібліотек за «смішні» гроші — якихось там 930 грн. (з досвіду автора цієї статті, такий комплект на Петрівці коштував би щонайбільше гривень 400).

Можна зрозуміти бажання Ірини Юліянівни «протягти» свої книжки до шкіл та включити їх до шкільних програм хоча б на правах допоміжної літератури. Таким чином забезпечується ринок збуту (примусово-добровільна закупівля за рахунок батьків, причому за астрономічну ціну!) та безбідне існування авторки книги.

Однак є одна проблема: книга спрямована на підтримку певної релігійної конфесії. Зокрема, містить розповіді про історію християнських святих. На думку автора статті, це може сприяти розпалюванню міжконфесійної ворожнечі. Бо ж не всі християнські течії визнають святих. І якщо дитсадок чи школа почнуть «ненав’язливо» «навантажувати» святими свідомість дитини, у якої батьки належать до іншої конфесії, конфлікту не уникнути. Також не варто забувати і про те, що в класі чи групі може виявитися якась дитина взагалі нехристиянського віросповідання, наприклад, посвячена в Українську рідну віру (а такі є у нашому місті), то вона автоматично може наражатися на висміювання чи навіть цькування з боку решти одногрупників.

Проте це лише «квіточки». «Ягідки» почнуться, коли представники інших релігій зрозуміють, що відбувається банальна дискримінація за релігійною ознакою.

В Україні відсутні конфлікти на релігійному ґрунті. Але чи варто проводити експерименти з їх розпалювання? До того ж у пункті 3 статті 35 Конституції України сказано: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова».

Михайло КАРПЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.