(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Садові роботи в червні

  • 24 червня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 524
  • Автор: admin
  • 0

   Початок літа — час посиленого росту рослин, гаряча пора для садівників. Обрізка, прополка, боротьба з шкідниками, полив і добриво садових культур — ось далеко не повний перелік робіт на присадибній ділянці.

   У перших числах червня цвіте малина. Приблизно за 10 днів до цього потрібно вжити заходів для захисту кущів від тлі та малинового жука: обробити рослини препаратом «Інтавір» (1 таблетка на 10 л води). Якщо нашестя комах не набуло масового характеру, то краще боротися традиційними методами: змахувати їх у відро і знищувати. Бурхливо зростаючі малинові пагони потребують обрізання. Найпотужніші і вдало розміщені з них варто залишити (8-10 штук на кущ), а решту вирізати прямо від землі.

   У смородини й аґрусу цвітіння вже закінчилося і триває зростання зав’язей. Щоб сприяти цьому процесу, бажано підживити рослини добривами. З хвороб для цих культур найбільшу небезпеку становить борошниста роса. У червні вона не особливо помітна, але якщо вчасно не застосувати фунгіциди («Топаз» — 2 мл на 10 л води), у подальшому хвороба може заподіяти великі неприємності.

   У кінці місяця на кущах смородини можуть з’явитися почервонілі ягоди, але це зовсім не дозрілі плоди: злісний шкідник — вогнівка, вигризає їхню м’якоть і насіння зсередини.    Потрібно збирати і знищувати такий «урожай», а при великій чисельності шкідника потрібно обробляти рослини настоєм тютюну.

   Не забувайте регулярно удобрювати і поливати квіткові культури, за винятком тюльпанів, нарцисів та інших цибулинних, якщо вони встигли відцвісти і готуються до періоду спокою. У півонії потрібно видаляти найдрібніші бутони, щоб продовжити цвітіння великих.

   Полуничні міжряддя бажано замульчувати свіжими тирсою, хвоєю або різаною соломою шаром 3-5 см. Розпушуючи ґрунт, одночасно видаляйте бур’яни і вуса ягід, довші за 5-10 см. На суницях та малині використання пестицидів може бути припустимим тільки на початку місяця, до цвітіння, оскільки в середині червня вже починається дозрівання ягід. Але краще обійтися іншими засобами: підстелити під квітконоси різану солому й ізолювати їх від сирої землі. Підгнилі ягоди потрібно збирати в окрему тару і знищувати. Якщо на ділянці є сорти полуниці, які сильно уражуються борошнистою росою, варто обприскати рослини препаратом «Топаз», але не пізніше, ніж за 20 днів до появи перших ягід.

   Яблуні за великої чисельності шкідників обприскують відваром полину або розчином «Інтавіру» (1 таблетка на 10 л води). Щодня треба збирати і знищувати падалицю, не даючи шкідникам зариватися в землю. У середині–кінці червня треба накласти на штамби ловильні пояси, в які будуть забиратися гусениці-плодожерки. Заздалегідь підготуйте підпори для гілок: вони скоро стануть в нагоді, якщо врожай яблук буде великим. Якщо навесні ви проводили щеплення плодових дерев, то тепер саме час їх оглянути і послабити обв’язки, щоб вони не врізалися в стовбур дерева.

   Вишню і сливу після закінчення цвітіння потрібно обприскати настоєм полину або тютюну для профілактики від пошкодження листогризучими шкідниками. Постійно вирізуйте всю кореневу поросль від самої землі. При виявленні бактеріальних захворювань обробіть дерево 1-відсотковим розчином бордоської рідини. На молодих сливах і черешнях потрібно укоротити до 60 см сильні прирости скелетних гілок — це сприятиме появі бічних відгалужень, а в подальшому — збільшення плодоносності.

   Висадіть розсаду пізніх сортів капусти. У першій декаді можна повторно посіяти огірки й інші овочеві культури. Під час висадження розсади томатів у ґрунт потрібно додати 2-3 види комплексних добрив. Коріння необхідно закопувати не глибше 20 см і постійно підпушувати землю навколо розсади, сприяючи «диханню» коренів. Посипання ополонок вапном-Пушенко допоможе запобігти захворюванню на фітофтору. Для перця добре робити теплички у зріст рослин і ставити у них банки з водою для зволоження повітря.

   Провівши всі ці роботи, ви побачите свій сад здоровим і плодоносним!

 Валерій АНДРОЩУК

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.