(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Остерігайтесь фальсифікованих ліків!

  • 22 липня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 804
  • Автор: admin
  • 0

Проблема фальсифікації лікарських засобів (ЛЗ) актуальна сьогодні в усьому світі. Це препарати, які навмисно неправильно промарковані щодо ідентичності та назви виробника. Фальсифікована продукція може включати препарати з точним складом, без активних речовин або з недостатньою їх кількістю та у підробленій упаковці. Їх виробництво та розповсюдження здійснюється без нагляду відповідних органів.

Що ж гірше: підробки чи неякісні ліки? Перш за все, неякісні ЛЗ не відповідають вимогам нормативних документів. До неякісних ЛЗ відносяться ліки, термін придатності яких закінчився, які зазнали різного механічного, хімічного, фізичного пошкодження, що робить неможливим їх подальше використання. А фальсифіковані препарати — це засоби, вироблені іншим виробником, ніж заявлено в реєстраційному документі. Звісно, якщо виробник прикривається чужим ім’ям, зникає гарантія якості. Невідомо де, в яких умовах, за якою технологією і з якої субстанції виготовлений лікарський препарат. Застосування таких препаратів може стати причиною серйозних негативних наслідків для здоров’я людини, тому що фальсифікована продукція не проходить передбачений для легальної продукції контроль при її виробництві та реалізації.

Фальсифіковані препарати можна розділити на кілька груп. Перша — це препарати, які не містять діючу речовину взагалі, вони складаються з допоміжних речовин (крейда, тальк, крохмаль). Тобто прямої шкоди такі препарати людині начебто не завдають, але й допомогти не зможуть, оскільки в них відсутній терапевтичний ефект. Тож людина втрачає дорогоцінний час. Друга група — це коли діюча речовина є, але в дуже малій кількості. Від такого лікування буде більше шкоди, ніж користі, оскільки організм звикне до малих доз і перестане реагувати на сам препарат, що може призвести до ускладненої форми хвороби. Це дуже небезпечно.

«Найякісніша» група підробок — препарати-копії. Такі ліки повністю відповідають оригіналу, і покупець не постраждає від їх вживання. Найнебезпечнішими підробками є препарати, в яких діюча речовина замінена на дешевшу, але менш ефективну. Найчастіше заміняють упаковку дешевого препарату на упаковку дорожчого. Ці препарати небезпечні через цілком відмінний очікуваний терапевтичний ефект.

Щоб захиститися від неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих ЛЗ, споживачі, в першу чергу, повинні купувати ЛЗ виключно в аптечних закладах. Ні в якому разі не потрібно купувати медичні препарати через Інтернет, замовляти через «Укрпошту» і не піддаватися рекламі. Найчастіше фальсифікації піддаються найбільш рекламовані ЛЗ (такі як мезим, еффералган, доларен, омез, гепабене). Це стосується і БАДів, про які читач дізнається з наступних чисел газети.

Варто наголосити, що серед основних ознак, за якими можна відрізнити фальсифіковані ЛЗ, перш за все — ціна. Вона завжди нижча, ніж вартість оригінального препарату. Також може бути специфічні смак, запах, колір. Може викликати сумнів упаковка, зміна або різниця в кольорі чи в написах. Усі написи повинні бути зрозумілі, обов’язково має бути інструкція — також написана зрозумілою мовою. Звертайте увагу на те, що всі препарати мають бути зареєстровані на території України (позначка UA).

На момент придбання ліків споживач має право вимагати документи, що підтверджують їхню якість. Аптека повинна надати їх впродовж 2-х днів. Якщо ж таких документів не надали, споживач має право звертатися в інспекцію. У кожному аптечному закладі є куточок споживача, де обов’язково вказується контактний телефон територіальної інспекції. Усі споживачі, в яких виникли сумніви щодо якості будь-якого ЛЗ, можуть звертатися із заявою на адресу Держлікінспекції. Якщо Держлікінспекція виявила неякісні чи фальсифіковані ліки, заборона на них поширюється по всій Україні з подальшим вилученням з обігу і знищенням такої продукції.

Колектив «Народної аптеки» робить все можливе, аби не допустити надходження та реалізацію фальсифікованих ліків. Ми вживаємо всі заходи, передбачені законодавством. Наша аптека має договір з Держлікінспекцією і навіть з Українським Фармацевтичним Інститутом Якості. Тому ми вчасно отримуємо і перевіряємо інформацію про подібні препарати.

Не спокушайтесь на гучну рекламу ліків чи БАДів, заходьте до нас, і ми допоможемо підібрати якісні лікарські засоби та захистимо вас від вживання підробок.

«Народна аптека»,
вул. Київський шлях ,16.
Довідки за тел. 6-30-70.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.