(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Етноліто» відбулося

  • 22 липня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 504
  • Автор: admin
  • 0

Молодість — це прекрасний час надій і впевненості у тому, що всі мрії обов’язково збудуться. Час, коли зустрічаєш найвірніших у своєму житті друзів, коли закладаються основи майбутнього життя. Молодь займає особливе місце в соціальній структурі та відіграє незамінну роль у суспільстві. Тому держава, що прагне до прогресивного розвитку, потребує якомога повнішого залучення молоді до трансформаційних процесів. Вона потурбувалася про виникнення свята Дня молоді, і кожного року молоді люди мають змогу демонструвати таланти у день, присвячений саме цьому.

25 червня у Борисполі, на батьківщині Павла Чубинського вперше відбувся Всеукраїнський фестиваль «Етноліто», приурочений Дню молоді. На цей день було заплановане велике 12-годинне дійство — народні гуляння, парад митців, ярмарок народних промислів, відтворення фольклорно-етнографічного дійства, записаного Чубинським, фестиваль куліша із частуванням гостей, майстер-класи з народних ігор, музика, танці. І хоча протягом всього дня йшов дощ, це не завадило учасникам виконати заплановану програму, а гостям весело та різноманітно провести час.

Вже о 12 годині головна вулиця міста була перекрита. Відбувалася святкова хода молоді міста. Радували око дівчата і хлопці у вишиванках, які під ритмічну музику виконували запальні танці. Фургон із діджеєм і двома танцівницями у яскравому вбранні не міг не привернути увагу.

З цікавістю громада спостерігала за ефектною їздою байкерів та автомобілістів бориспільських авто- та мотоклубів. Вихованці воєнно-патріотичного клубу «Ратоборець» давали приклад того, якими повинні бути справжні чоловіки — витривалими, сильними і мужніми. Хлопці — хто головою, хто ногою, хто рукою — розбивали дощечки, товщиною 1 см, виконували прийоми бойових мистецтв, а насамкінець розбили молотом велику цеглину на грудях в одного з вихованців клубу.

Протягом всього дня на алеї центральної площі міста здійснювалася святкова торгівля. Чого там тільки не було: і дерев’яні та глиняні вироби, і вишиванки, і картини, і вироби з бісеру, і ляльки-мотанки. В одному з лотків жінка продавала свіжий мед, пропонуючи всім охочим безкоштовно скуштувати з нею млинці. Не поскупилися на ласощі і мешканці Любарців, Воронькова та Мирного, частуючи бориспільців власноруч приготованими варениками та короваєм. Проводився майстер-клас із соломоплетіння.

На Алеї мистецтв парку культури та відпочинку проводився Фестиваль будинкових та вуличних комітетів, де представники Соцмістечка, вулиць Леніградська, Франка, Київський шлях, Френкеля, Дімітрова та квартального комітету «Нестерівка» демонстрували свої вміння, про які свідчили в’язані речі, ікебани, мальовані картини, фотороботи, глиняні вироби.

Зважаючи на погодні умови, заходи, які мали відбутися на центральній площі міста, були перенесені до сесійної зали. Для дітей проводилися веселі ігри, наприкінці яких учасники отримали морозиво. Потім відбувся святковий концерт, у кому виступили хореографічний ансамбль «Міленіум», колективи «Веселочка», «Грація» та «Радість». Опісля всі охочі мали змогу скуштувати коровай. Концерт продовжили фолькльорні колективи з різних міст України.

Вперше в історії України у рамках фестивалю «Етноліто на батьківщині П. Чубинського» було створено унікальне і найбільше зображення тексту Державного Гімну України, написаного нашим земляком Павлом Чубинським. До рекорду, який буде офіційно зареєстрований у Книзі рекордів України, мали змогу долучитися всі охочі.

Після параду наречених на стадіоні «Колос» відбулася естрадна концертна програма за участю українських зірок, таких як Анжеліка Рудницька, гурт «ОТ вінта» та інших.

О 22 годині свято завершилося святковим феєрверком і всі охочі, які не злякалися погодних умов мали змогу взяти участь у молодіжному музичному фестивалі «Літнє поле».

Тож, незважаючи на дощ, можна вважати, що перший етнофестиваль у Борисполі пройшов вдало.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.