(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Протест чи спроба вирішення особистих питань?

  • 22 липня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 354
  • Автор: admin
  • 0

Редакційну робочу тишу зненацька прорізав дзвінок мобільного телефону. Жіночий голос зі слухавки прохав приїхати завтра до Дударкова на акцію протесту проти свавілля місцевої влади, на якій зберуться від 200 до 400 селян. Звісно, для журналістів газети «РБ» навіть сотня дударківців — вражаюча кількість. Тож у четвер 30 червня кореспондент «Ринку…» побував там, куди запрошували.

На майдані перед дударківським клубом зібралося… десятків зо два мешканців села, оскільки у клубі мала відбутися виїзна колегія Бориспільської райдержадміністрації. Більшість тих, хто прийшов, — жінки, які висловлювали своє обурення, демонструючи бойовий настрій. Проте він дещо змінився, коли до них наблизився голова райдержадміністрації Іван Шкирта. Обурення переростали у прохання розглянути їхні наболілі питання.

Принесли і плакати, але гасла на них, на зразок «Досить брехати!», були неконкретними. До того ж плакати, замість того, щоб тримати в руках, спочатку чомусь поклали на землю, і лише згодом на умовляння організаторів їх розгорнули у руках. Протестувальники навіть спромоглися декілька разів вигукнути «Гуральника геть!», а потім затихли.

Підходив до гурту й дударківський сільський голова Микола Гуральник і, трохи поспілкувавшись із жінками на підвищених тонах, повернувся до клубу. Селяни ж, у свою чергу, погомонівши між собою, поволі розійшлися.

То що ж це було насправді: протест чи спроба вирішити особисті земельні питання? Якщо мав бути протест проти свавілля місцевої влади, то чому прийшли протестувати так мало дударківців? Вочевидь, більшість така сільська влада влаштовує, а невдоволені невирішеними питаннями всього два десятки людей — до таких висновків дійшов автор цієї замітки.

Варто зазначити, що наприкінці «акції» хтось став роздавати ксерокопії документів, у яких ішлося про обсяг нерухомості та хабарництво, що стосувалися окремих дударківських посадовців. Однак проти цього ніхто чомусь не протестував. А може, це був звичайнісінький страх, який буває у кріпаків перед своїм незмінним паном? Хтозна.

Були на цьому зібранні й представники Бориспільської районної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Вони спілкувалися із селянами, знайомилися з їхніми проблемами та намагалися підказати шляхи їх розв’язання.

В. ОШУМОК
Фото автора

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.