«У бізнесі всі повинні бути рівними»
- 15 вересня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 501
У першу неділю вересня в Україні відзначався День приватного підприємця. З цієї нагоди ми вирішили поспілкуватися з одним із перших бориспільських підприємців, керівником фірм «Галант» та «Елегант» Володимиром Андрєєвим.
— Пане Володимире, вітаю Вас з професійним святом. Розкажіть, чому Ви вирішили займатись приватним бізнесом? Яка історія Вашого підприємства?
— Моя підприємницька діяльність почалася в далекому 1986 році. З самого початку хотілося бути максимально вільним, самодостатнім. Тому з ’89 по ’91 роки приєднався до чисельної армії «човників», що їздили з товаром за кордон. У лютому 1992 року відкрив МПП «Галант», що існує і по цей день. Підприємство займається виробництвом кондитерських виробів. У ті часи наш магазин був одним з перших приватних магазинів міста. Запатентований нами пряник з начинкою швидко завоював ринок, нині представлений в широкому асортименті, має різну форму і начинку. У 1993 році «Галант» зареєстровано як приватне підприємство. А в 1994 році — засновано ПП «Елегант». Спектр товарів значно розширився, я почав працювати у напрямку створення мінімаркетів. Нині ми є одним з найбільших торгівельних підприємств міста, наші магазини є навіть в інших областях.
— Коли було легше займатися бізнесом — у 90-ті роки минулого століття чи в наш час?— Своя специфіка є в будь-які часи. Та легко не було ніколи. Багато хто ще пам’ятає нестабільність 90-х років, наша держава тільки народжувалась. Але тоді дуже приваблювала і спонукала до дій можливість бути першим, проявити себе в тих сферах, які ще ніхто до цього не розвивав. Та й прибутки при мінімальних вкладеннях були чималі. Багато з моїх колег, що мають свій бізнес сьогодні, саме тоді проявили сміливість і розпочали власну справу.
— Чи створено в Борисполі всі умови для реалізації конституційного права громадян на підприємництво?
— Про створення якихось спеціальних умов важко говорити, коли відсутня чітка державна програма розвитку підприємництва. За таких умов для підприємців бажаним є мінімальне втручання влади в їхню діяльність. Така позиція сформувалася через постійні зміни в законодавстві, відсутність підтримки малого та середнього бізнесу, податкову політику держави. Тому досі маємо проблеми з чесною виплатою податків, дехто вперто чіпляється за тіньові схеми розвитку бізнесу. Головна запорука виходу з цієї ситуації — в бізнесі всі повинні бути рівними. Закони, умови кредитування, можливість брати участь у тендерних програмах — усе це повинно бути єдиним для всіх підприємців. А на місцях потрібно більше співпрацювати з владою, організовувати круглі столи, форуми.
— Як керівник підприємства, якої кадрової політики Ви притримуєтесь?
— На моїх підприємствах працює близько 150 осіб. Завжди намагаюся зберігати колектив з мінімальною зміною кадрів. Часто головною причиною поганого розвитку підприємства стає проблема зменшення кількості робочих рук, а також їх якості. Притоку спеціалістів практично не має. Тому, безумовно, краще мати одного справжнього спеціаліста і платити йому високу зарплатню, ніж кілька посередніх, що і працю свою оцінюють відповідно. Потрібно постійно зацікавлювати людей, щоб їм було вигідно розвивати підприємство, на якому вони працюють. У результаті такої взаємодії бізнес лише виграє.
— Чи плануєте Ви розвивати свій бізнес в майбутньому?
— Головна помилка багатьох підприємців — зупинка бізнесу. Це не значить, що він перестає працювати. Ні, бізнес може працювати успішно, навіть приносити стабільний прибуток. Але підприємець зупинився в пошуках нового. Така справа приречена на занепад. Бізнес — це свого роду творчість. Часто люди рухаються вперед за принципом: «тяжко нести, та шкода кидати». Потрібно не просто рухатись за інерцією, а постійно шукати щось нове, свіжі ідеї. Підприємництво — тривалий процес, який ніколи не закінчується. Є критичні моменти, їх потрібно гідно переживати. І йти далі. Бути мобільним, вміти перевтілювати свій бізнес — ось головна запорука його успіху. Тому, як бізнесмена, пошук нових сфер діяльності цікавить мене перш за все.
— Нещодавно країна відзначила День приватного підприємця. Що Ви можете побажати підприємцям Бориспільщини до професійного свята?
— У багатьох країнах світу рівень життя середнього класу є показником рівня розвитку держави. Підприємці малого та середнього бізнесу і є переважно представниками середнього класу. Хочеться, щоб і в нашій державі, яка відзначила нещодавно своє двадцятиріччя, підприємці були заможними, щасливими людьми, з огляду на гідний рівень життя яких говорили б про рівень розвитку країни. Тож хочу побажати своїм колегам працьовитості, здоров’я, процвітання. А також яскравої зірки, що кожен з нас запалює для себе як орієнтир у бурхливому морі приватного бізнесу.Спілкувався Б. ТУР