(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Громадська рада може лише рекомендувати… а міська влада — брати до уваги

  • 15 вересня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 507
  • Автор: admin
  • 0

8 вересня відбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради.

До розгляду були внесені такі питання: про інформацію управління освіти і науки Бориспільської міської ради щодо готовності навчальних закладів до нового 2011–2012 навчального року; про обговорення Постанови Кабінету міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»; про пропозиції щодо роботи постійної комісії Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради з питань регламенту, етики, забезпечення діяльності громадської ради та співпраці з засобами масової інформації; про порушення прав на екологічну безпеку жителів міста Борисполя; про підготовку до відзначення Дня міста Борисполя у 2011 році та участі представників від міста Борисполя у шоу телеканалу «Інтер» «Майдан’s».

Зокрема, від начальника управління освіти і науки Тетяни Чернойван члени Громадської ради дізналися, що цього року на підготовку навчальних закладів з міського бюджету було виділено рекордну суму — понад 5 млн. гривень, більшість з яких були витрачені на заміну вікон, ремонт дахів та внутрішньо будинковий ремонт.

Начальник міського управління житлово-комунального господарства Володимир Аврамчук прокоментував Постанову Кабінету міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». З нею можна познайомитися на сайті Кабміну https://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=869-2011-%EF. І хоча члени Громадської ради сподівалися-таки ознайомитися з розрахунками підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги з утримання багатоповерхових будинків, які було обіцяно надати ще з минулого засідання, доповідь В. Аврамчука і без цього була не менш цікавою. Адже посадовець розповів і про комунальний досвід м. Іллічівська, і про проблеми газопостачання, і про неохоче укладання  мешканцями міста угод щодо вивезення сміття та й про заборону спалювання бур’янів… Розрахунки ж комунальних тарифів начальник УКГ пообіцяв надати в кінці вересня. Цікаво, чи будуть там ураховані інтереси ОСББ та житлових кооперативів?

Не менш жвавий інтерес викликала і доповідь голови постійної комісії Громадської ради з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення Сергія Сахна про порушення прав на екологічну безпеку бориспільців. Питання справді актуальне і чи не єдине, яке було включене до порядку денного за ініціативою громадівців, а не «спущене згори» виконавчим комітетом. На цю доповідь завітав навіть перший заступник міського голови Микола Корнійчук, який за період відсутності міського голови виконував його обов’язки (по завершенню її обговорення він пішов). Питання, вочевидь, для деяких посадовців справді незручне — не випадково ж, мабуть, про нього жодним словом не згадується у новинах на сайті Бориспільської міської ради — у повідомленні про це засідання Громадської ради.

«Не всі підприємства, що розташовані у житловій зоні, працюють з дотриманням санітарних нормативів, а деякі взагалі не мають захисних зон», — наголосив С. Сахно і для прикладу навів роботу приватного автотранспортного підприємства «Фрегат», розміщеного у житловій зоні між будинками на вулиці Дзержинського, 97, 99-а та провулку Городній. Ситуація складна, її «Ринок…» вже висвітлював. Санітарна зона, яка має становити 50 м, там становить лише 5, а в окремих місцях навіть ще менше. Мешканці задихаються від викидів продуктів згорання пального у двигунах транспорту, контролюючими органами зафіксовано ряд порушень. Але під час обговорення зазначеної доповіді з’ясувалося, що промислова зона тут виникла до житлової забудови і що саме влада міста наділяла тут людям земельні ділянки з порушеннями.

Як відомо, статус Громадської ради не передбачає зобов’язувати інші органи — як місцевого самоврядування, так і державні — до якихось дій, ця рада може приймати до відома, ініціювати, пропонувати та рекомендувати. Тож і було запропоновано розробити комплексну програму екологічної безпеки на кілька років у співпраці з однойменною депутатською комісією міської ради та з першим заступником міського голови М. Корнійчуком, який запевнив, що подібну програму має виконавчий комітет.

Загалом же хотілося б побажати громадівцям більшої ініціативності і самостійності у винесенні на розгляд питань, що стосуються нашого міста, життєдіяльності його територіальної громади, та сміливості у прийнятті рішень по них. Особливо це побажання стосується тих членів Громадської ради, чия діяльність є незалежною від органів місцевої влади, які нічим з нею не пов’язані. І щоб у порядку денному засідань Громадської ради співвідношення громадівських питань переважало над міськвиконкомівськими.

Мстислав КУТАЛО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.