Як захистити себе від нападу собаки
- 07 жовтня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1070
Коли собака нападає з гавкотом, небезпека, як правило, невелика. Він вас просто відлякує, проганяючи з території (місця), де ви перебуваєте. При цьому не виключено, що він може вас і вкусити, але це відбудеться тільки тоді, коли ви повернетеся до нього спиною або боком і відведете від нього свій погляд. Не робіть ні того, ні іншого. Не відводячи свого погляду від очей собаки, не поспішаючи й не роблячи різких рухів, залиште його територію (місце), і конфлікт вичерпається.
У випадку, якщо конфлікт затягнеться, спробуйте перевірити його реакцію на команди «Фу!», «Гуляй!», «Апорт!». Багатьом собакам вони знайомі. Якщо, наприклад, на команду «Фу!» собака реаґує і зробить перерву в гавканні, значить команда «працює» і вас захистить. Для розвитку цієї команди (при позитивній реакції собаки) подайте іншу: «Добре, фу», а потім «Гуляй!». Якщо тварина виявить цікавість до команди «Апорт!», підберіть із землі яку-небудь паличку, камінь або зламайте гілку. Покажіть її собаці, і, повторюючи команду «Апорт!», потім киньте. Не виключено, що кинутий предмет собаку зацікавить, і він дасть вам спокій.
Проте якщо бачите, що пес біжить на вас мовчки або з ричанням, знайте: він може серйозно атакувати. Якщо дозволяють час й обставини, намагайтеся зайняти таке місце, на якому собака вас не дістане (залізьте кудись вище або скористайтеся найближчими дверима). Якщо є водойма, зайдіть у воду. Навіть якщо вона неглибока і собака спробує дістатися до вас убрід, зустріньте його бризками води — це його зупинить. Там, де собаці доведеться діставатися до вас уплав, будьте спокійні: ви у безпеці. На плаву собака не вкусить, та й відігнати його бризками не буде важко.
Якщо нікуди сховатися або піднятися і немає водойми, то візьміть пригорщу піску (землі) і киньте її (по можливості з найменшої відстані) в очі й у пащу собаці, що набігає. В інших випадках, коли неможливо уникнути контакту із твариною, приготуйтеся до захисту. Насамперед оцініть свої сили й потуги собаки, а також зверніть увагу на підручні засоби. Ніколи не кричіть безцільно, особливо переляканим голосом. Не розмахуйте руками і не метушіться! Лемент з переляку й нервування ще більше збудять собаку. Її натиск лише посилиться. З підручних засобів можете скористатися ціпком, ящиком, коробкою, верхнім одягом, головним убором тощо.
Якщо у вас вистачає сил завдати псу відчутного удару (наприклад, ціпком або ящиком), намагайтеся зробити це перш ніж собака вас укусить. Болісний удар похитне впевненість тварини у своїй перевазі. Укус же, навпаки, її заохотить. Але й у цьому випадку будьте обережні. Не всі собаки відступають через біль. Та й удар від удару різниться. Адже точно й сильно влучити у тварину, що рухається, не так-то й просто. До того ж собак службових порід спеціально готують тримати удар і пробиватися до того, кого атакують, перемагаючи біль. Зважте, що для удару у вас буде лише одна спроба.
Кусають собаки по-різному. Якийсь укусить, відскочить, ще раз укусить і знову відскочить. Інший, вхопивши, починає тягнути, прагнучи відірвати те, що вхопив. Тварина тягнутиме, поки відчуватиме ваш опір. Перевхоплення за інше місце у цей час малоймовірне. Але, як тільки опір ослабне, чекайте перевхоплення у новому місці й повторну спробу відірвати вхоплене. Як правило, така поведінка спостерігається в більшості собак, але особливо в тих, хто пройшов спецдресирування.
Якщо поблизу немає господаря собаки, який міг би вам дпомогти врятуватися, а небезпека досить серйозна, чиніть так: притуліться спиною до стіни, паркану, щоб не впасти й не дати вкусити себе ззаду. Візьміть у руки що-небудь зі свого верхнього одягу (куртку, сорочку, головний убір тощо і виставте це перед собою на витягнутих руках. Пес інстинктивно це вхопить і потягне на себе. Тримайте міцніше! У момент максимальної напруги різко (і якомога сильніше) вдарте його носаком у горлянку. Цього буде досить, щоб вирішити результат двобою на вашу користь.
У тому випадку, якщо обставини не дозволяють скористатися якимось предметом для приймання на нього хапання собаки, станьте до тварини, що наближається, напівбоком. Зігнуту в лікті руку тримайте на рівні поясу (як на фото праворуч). Ударну ногу відведіть назад і небагато спружиньте коліна. Коли між вами і псом залишиться близько двох метрів, різко виставте передпліччя вперед на рівень грудей. Пес інстинктивно зреагує на цей рух і стане атакувати руку. У момент стрибка він витягнеться, розкривши незахищений живіт. Скористайтеся цим і завдайте йому удару ногою в під ребра. Але зважте, якщо ви пропустите таку мить і не встигнете вдарити до того, як він вас вхопить за руку, можливості зробити це потім у вас уже не буде.
Уявіть, що ви не встигли з ударом і тварина вчепилася в руку. Незважаючи на біль, наступайте на собаку швидше, ніж він від вас задкуватиме. Не почуваючи опору руки, собака, швидше за все, її відпустить, щоб вхопити вас в іншому місці. Якщо на ньому нашийник, спробуйте схопитися за нього вільною рукою й перекрутити. Це задушливий прийом, що вимагає значних зусиль. Якщо нашийника немає, повторіть спробу з ударом ногою.Зрозумійте правильно: це не заклик до боротьби із собаками. Однак з різних причин (і найчастіше незалежних від самих собак) ці тварини нагадують про те, що вони хижаки. Не забувайте про це. І будьте готові за необхідності оборонити від них себе
job.ukr.net