(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Нове відділення міського терцентру діє

  • 07 жовтня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 632
  • Автор: admin
  • 0

В одному з серпневих номерів «Ринок…» вже розповідав про відкриття на вулиці Ленінградська відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги Бориспільського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). З дня відкриття минуло півтора місяця. Кореспондент газети знову завітав до нового відділення терцентру, щоб дізнатися про результати роботи.

Про діяльність центру розповідає завідувач відділення Надія Федорівна Ложеніцина:

— На обліку територіального центру перебувають одинокі жителі міста, а також ті, що проживають самотньо і подали відповідну довідку. За час роботи відділення наш перукар обслужив 92 пенсіонери за соціальною ціною послуги, котра становить 10 гривень. Безкоштовно скористалися послугами швачки 24 підопічних ТЦ, а також 29 особам випрали їхню білизну. У середньому за день до центру звертається 10–14 таких людей.
Ніна Федорівна у своїй розповіді наголосила, що інваліди І групи можуть користуватися послугами всіх майстрів центру безкоштовно. До деяких підопічних соціальний працівник приходить додому і забирає білизну для прання. У районі, де знаходиться нове відділення ТЦ, багато літніх людей, тож роботи його працівникам вистачає завжди.

— Особливо чекають підопічні на натуральну продуктову допомогу, — вела далі завідувач відділення терцентру. — Цукор, крупи — просять найнеобхідніше. Тому у нас завжди розраховують на благодійників, що можуть надати продуктові набори чи організувати благодійні обіди. Підприємці нашого міста ще жодного разу не відмовлялися допомогти. Благодійні заходи безкоштовно проходили в кафе «Тополька», «Екстрім», «Наталі», «Апельсин». Але благодійній організації ще ні разу не йшли на зустріч супермаркети. Їх об’єднує чомусь недоброзичливе ставлення до подібних звернень.

«Третього грудня країна відзначатиме день інвалідів, — нагадала наостанок Н. Ложеніцина. — Маємо надію, що ця дата не залишить байдужими жителів міста, і знайдуться ті, хто зможе надати допомогу нашим підопічним — матеріально, добрим словом, головне — небайдужістю. Також хочу звернутися до всіх, хто потребує нашої допомоги: не соромтеся, звертайтеся до відділення територіального центру. Користуйтеся нашими послугами. Ми завжди вам раді та чекаємо на вас!»  

Б. ТУР

P.S. Як повідомив 3 жовтня на апаратній нараді міський голова А. С. Федорчук, управління праці та соціального захисту населення невдовзі може опинитися у критичній ситуації. Якщо на 2011 рік на соцзахист було виділено 1 млн. 540 тис. грн., а місто додавало свої 1 млн. 832 тис. з очікуваним виконанням — 3 млн. 372 тис., то, за прогнозами Мінфіну, щодо наступного року ця цифра зменшиться вдвічі. Тобто від держави надійде всього 764 тисячі гривень!

Не в кращій ситуації може опинитися і міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Якщо на 2011 рік на нього було отримано 1 млн. 213 тис., то у 2012 році держава планує виділити всього 377 тисяч гривень (учетверо менше!).
Як заявив міський голова, місту зі свого боку такого не можна допустити. Щоб сформувати на 2012 рік таку ж витратну суму, як і цьогоріч, доведеться робити непопулярні кроки, аби віднайти ту, збільшену суму урізаних державою коштів.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.