Працівникам соціальної сфери влаштували гучне свято
- 10 листопад 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1051
Щорічно у першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери. Тож урочистості з цієї нагоди відбулися у Борисполі 4 листопада в актовій залі виконавчого комітету міської ради.
Соціальні працівники — це люди, чия праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла. Їхню чуйність відчувають широкі верстви населення і, насамперед, пенсіонери та інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, громадяни, які тимчасово не працюють.До соціальної сфери нашого міста входять Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради, яке очолює Любов Даниленко, Управління пенсійного фонду України у м. Борисполі під керівництвом Олександра Чулкова. Бориспільський міський територіальний центр соціального обслуговування (Наталія Загородня), Міськрайонний центр зайнятості (Михайло Павленко), Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бориспільському районі та місті Борисполі (Юрій Титаренко), Фонд соціального страхування тимчасової втрати працездатності (Андрій Білиловець), реабілітаційний заклад змішаного типу для інвалідів та дітей-івалідів «Наш дім» (Валентина Бондаренко).
Тож працівників вказаних установ, присутніх в актовій залі, спочатку привітали Народний хореографічний ансамбль «Міленіум», яким керують С. Новодворська й М. Сушицький, та співак Григорій Глінський.
Після цього вітальне слово взяв міський голова Анатолій Федорчук. У своєму виступі він звернув увагу на вітчизняну перевагу над євростандартами. Це людяність, якої Європі нині бракує у соціальній сфері. При цьому міський голова навів приклад Норвегії, яку він відвідував і де для одного соцпрацівника чітко визначено, скільки хвилин потрібно перебувати біля одинокої людини. «Тому іноді ті працівники поводяться з людьми, як із собаками: дали миску поїсти, за кілька хвилин забрали, і вже, за графіком, їдуть на іншу адресу. Тож, слава Богу, що ми до таких «стандартів» ще не дійшли. І, гадаю, що нам вистачить здорового глузду до такого не дійти!», — наголосив А. Федорчук.Зі словами вдячності винуватців урочистостей поздоровила також заступник міського голови Людмила Ковальова.
Варто зазначити, що попри присутність на заході й інших депутатів, серед яких був і представник постійної комісії з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення, вітальне слово чомусь було надане лише голові депутатської фракції Партії реґіонів Миколі Савченку, який вручив начальнику Управління праці Л. Даниленко пилосос. Звичайно, це річ потрібна у побуті, і немає сумніву, що «регіональний» пилосос слугуватиме довго. Однак у декого склалося вражання, що у міській раді, окрім «реґіоналів», інших депутатів немає, у тому числі й з пилососами або прасками. А може, й згадана профільна комісія існує тільки для «галочки»?Та все ж святкування вдалося. Були нагороджені кращі працівники міських закладів соціальної сфери. Їх радували піснями Ірина Задорожня, заслужений артист України Микола Фурега, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів естрадної пісні Наталія Маркевич та інші.
А тим часом…
«Україна для людей», у якій «чують кожного», до самих працівників соціальної сфери виявила неабияку «людяність», яка стосується їхнього утримання. Так, зокрема, на 2012 рік міське управління праці та соцзахисту населення влада Янукоковича запланувала недофінансувати вдвічі, а терцентр — у 3,5 рази меншою сумою. Тому Бориспільська міська рада була змушена схвалити скорочення штатів останньої установи. Рішенням «Про затвердження організаційної структури і штатної чисельності Бориспільського територіального центру (надання послуг) з 1 січня 2012 року» ліквідовуються посади заступника завідувача відділення соціальної допомоги вдома (1 штатна одиниця), бухгалтера (1 шт. од.), оператора комп’ютерного набору (1 шт. од.), соціальних робітників (12 шт. од.), медсестри (0,5 шт. од.), прибиральниці (0,5 шт. од.), машиніста з прання білизни (0,5 шт. од.), швачки (0,5 шт. од.), майстра з ремонту взуття (0,5 шт. од.), комірника (0,5 шт. од.). Штатна чисельність терцентру з наступного року становитиме 32 одиниці.Як запевнив міський голова, завдяки неодноразовим зверненням виконавчого комітету з проханням врятувати ситуацію — у Міністерстві фінансів і в Київській облдержадміністрації про цю проблему знають і нібито щось обіцяють виправити. Та чи справді «почують кожного»?
Мстислав Кутало