(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Народжений, щоб вічно жити

  • 02 грудня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 527
  • Автор: admin
  • 0

Тяжка доля —
бути людиною.
Але й прекрасна.
Покликання Людини —
вражаюче: одухотворити Всесвіт променем
Розуму й Любові.

Олесь Бердник

ЩОДНЯ народжуються тисячі талановитих людей, які в майбутньому стають співаками, письменниками художниками чи іншими обдарованими особистостями. Кожний вносить власну частку у зміну світу, бо покликаний виконувати свою, унікальну місію. Та іноді зустрічаються люди, які немов прийшли з інших світів; вони мислять інакше і говорять ніби знайомі нам речі, але ті, які були сховані глибоко в душі. Їх поважають, ними захоплюються, адже таких одиниці.

Олесь Павлович Бердник — людина, воістину, від Бога. Він був чудовим письменником-фантастом, поетом, драматургом, різьбярем, художником, актором, фотографом… Крім всього, він гарно знався на українській історії і залишив величезну незамінну спадщину філософських думок у своїх творах.
Нещодавно у Бориспільському державному історичному музеї відкрилася виставка робіт, присвячена творчості Олеся Бердника. На ній були представлені його авторські книжки, малюнки, різьблені роботи (однією із них є скульптура Т. Г. Шевченка), світлини, зроблені паном Олесем, а також фото, на яких зображена його родина.

27 листопада цій прекрасній людині могло б виповнитися 85 років. Згадати, яким дивовижним чоловіком, вірним другом і справедливим громадським діячем він був, у музеї зібралися знайомі, рідні та близькі. Це його дружина — Валентина Бердник, журналістка, силами якої була організована ця виставка, — Лариса Мацюк, друзі — подружжя Литвинів, Володимир Петренко, Петро Засенко, сестра письменника, дослідниця історії села Кийлів та історіографії роду Бердників Тетяна Коробкова та інші.

Багато прекрасних слів було сказано на адресу Олеся Павловича. Василь Литвин виконував його пісні у супроводі бандури, згадував вірну дружбу, яку чоловіки пронесли крізь усе життя. Пані Валентина розповіла про знайомство з її коханим чоловіком та зізналася, що коли вперше побачила свого Олеся, зрозуміла: без нього не зможе. Про нього мовили й Антоніна Литвин, і племінник Олеся Володимир Петренко, і Петро Засенко. Кожен знайшов добре слово і пригадав щасливі миті, пережиті разом.

Олесю Берднику випала важка доля: пережив Голодомор, брав участь у Другій світовій війні, був двічі засуджений, нелегко відходив і в інший світ. Та, незважаючи ні на що, його життя було яскравим, повним, плідним. Його твори — це інтелектуальне мистецтво, якого так бракує сучасному читачеві. Його герої живуть за законами Всесвіту, де панують Добро, Любов, Гармонія і Краса.

За дослідженнями, проведеними в Канаді, Олесь Бердник входить до першої десятки східноєвропейських авторів, що перекладаються на англійську та французьку мови, а, за даними мережі інтернет, роман «Зоряний Корсар» вийшов у 26 країнах світу.

Митець входив до Спілки письменників СРСР, був одним із організаторів та активних учасників Української Гельсинської групи, займався громадською діяльністю, побував у США, Канаді, Індії, Тибеті. Зустрічався з Річардом Бахом, Святославом Реріхом, тибетськими ламами. І які б негаразди не траплялися на життєвому шляху пана Олеся, у нього завжди знаходилися сили підніматися, вільно, радісно і впевнено дивитися на світ.
Олесь Павлович весь час казав, що відчуває себе розіп’ятим між Небом і Землею. Адже його творчість пронизана космосом, а він намагався донести своїм «земним» читачам глибокі філософські думки, які в очах пересічних людей робили його диваком.

18 березня 2003 року його «розп’яття» себе вичерпало й Олесева душа знайшла вічний спокій у рідній стихії, а тіло було поховане у рідному селі Гребені.

Марія Голуб

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.