(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Апробація проекту моделі працевлаштування осіб з інвалідністю

  • 12 січня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 482
  • Автор: admin
  • 0

На базі Бориспільського міськрайцентру зайнятості з березня 2010 року проводиться апробація проекту моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю

Як повідомив директор Центру зайнятості Михайло Павленко, відповідно до чинного законодавства служба зайнятості з урахуванням побажань, стану здоров’я, здібностей, професійних навичок сприяє працевлаштуванню осіб з інвалідністю, але обов’язково відповідно до рекомендацій МСЕК.
З цією метою у центрі зайнятості постійно ведеться облік осіб, які мають інвалідність і звертаються за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємств, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії. Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації, якими володіє Центр зайнятості: описи професій, буклети, листівки, довідники, переліки рекомендованих навчальних закладів, паспорти підприємств тощо, а також запрошуються на різнопланові заходи — семінари, ярмарки професій та вакансій, дні відкритих дверей та інше. Спеціалісти центру зайнятості надають особам з інвалідністю інформацію про можливість навчання, працевлаштування після проходження навчання, сприяють їхній підприємницькій діяльності.

У березні місяці 2010 року наказом Державного центру зайнятості «Про проведення апробації проекту Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю та Методології надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю» проект Моделі рекомендовано до апробації в Бориспільському МРЦЗ. Сьогодні триває апробація Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю з метою інформування про послуги служби зайнятості, взаємодія з МСЕК, громадськими організаціями інвалідів, управлінь праці та соціального захисту населення міста та району, роботодавцями, проведення моніторингу після працевлаштування, а також вивчення думки клієнтів щодо якості надання послуг центром зайнятості. Пролонговані угоди про співпрацю з соціальними партнерами.

Розміщений куточок для осіб з інвалідністю про надання послуг служби зайнятості в Центральній районній лікарні. Отримати інформацію особи можуть під час відвідування засідання медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) нашим спеціалістом, а в центрі зайнятості — під час надання консультацій та реєстрації.

Для зміни стереотипу населення  «у інвалідів немає проблем» перед кожним семінаром для безробітних демонструються однохвилинні відеоролики, надані Національною асамблеєю інвалідів України та зняті молоддю з інвалідністю про свої проблеми.

Центр зайнятості тісно співпрацює із соціальними партнерами з питань профорієнтації, у тому числі й з громадською організацією «Добродій».  
Як результат, діти та молодь-інваліди демонструють свою здатність створювати красиві та професійно виготовлені речі та повністю брати участь у житті суспільства, а відтак, готові до майбутньої участі у виробничому та творчому житті підприємств і організацій країни. Молодь, отримавши консультації спеціалістів центру зайнятості, зупиняється на виборі певної професії та шляхів самореалізації після навчання.
Центром зайнятості налагоджена співпраця зі МСЕКами: Броварською, яка обслуговує населення району та міста Бориспіль, міжрайонною кардіо-офтальмологічною та іншими обласними МСЕКами. Результатом такої  співпраці є внесення доповнень до рекомендацій щодо формування заходів індивідуальної програми реабілітації (ІПР) щодо професійної та трудової реабілітації.

Бориспільський МРЦЗ співпрацює також з управлінням праці та соціального захисту населення міста та району. Спільно провели анкетування людей з інвалідністю, запропоноване Проектом.
У квітні та серпні 2011 року проведено засідання «круглого столу» з соціальними партнерами щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, як одне з пріоритетних завдань служби зайнятості та соціальних партнерів. Також проведений міні-ярмарок для людей з інвалідністю. 10 листопада 2011 року відбувся інформаційно-консультаційний захід для осіб з інвалідністю на тему «Робота та навчання без обмежених можливостей», де була виставка творчих робіт дітей-інвалідів, презентація навчальних закладів та роботодавців, надання індивідуальних послуг пошукачам роботи тощо. У рамках цього заходу проведено розширене засідання «круглого столу» на тему: «Сприяння працевлаштуванню особам з інвалідністю: результати та перспективи», в якому взяли участь заступник губернатора Тетяна Подашевська, керівництво обласного та Бориспільського центрів зайнятості.

Потрібно відмітити, що активними учасниками апробації також є роботодавці міста та району.
За січень–листопад 2011 р. на обліку в Центрі зайнятості перебувало 67 осіб з інвалідністю, з них працевлаштовані 27 осіб, це 40,3 % від загальної кількості та на 8 осіб більше, ніж за таки же період 2010 року. Одній особі надано ОВД для відкриття власної справи, 5 осіб проходили професійне навчання. На кінець року нинішнього на обліку перебуває 15 осіб з інвалідністю, для яких ведеться пошук роботи.

Світлана Сірко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.