(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Електронна сигарета. Міфи і реальність

  • 12 січня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 626
  • Автор: admin
  • 0

Палите? То скільки сигарет ви «знищуєте» за один день? Просто так чи за компанію, стоячи в «пробці», на зупинці в очікуванні транспорту або просто, щоб чимось зайняти руки… Врешті-решт, коли кількість сигарет, які ви викурюєте протягом дня, стане викликати занепокоєння, ви шукатимете можливість позбутися шкідливої звички.

Безліч курців у всьому світі хоча б раз пробували «зав’язати» з палінням і більшість з них зазнавала поразки… «Нове слово» в боротьбі проти згубної звички — електронні сигарети. Інтернет вщерть заповнений рекламою цього новітнього диво-пристрою… Ціни на нього досить різноманітні: від 100 до 900 грн.

То чи правда, що з допомогою електронної сигарети можна кинути палити? Психологи стверджують, якщо у вас з’явилося подібне запитання, то це просто чудово, бо у вас є мотивація кинути палити, а отже, є шанс позбутися цієї звички. Загальновідомими фактами є те, що залежність буває психологічною і нікотиновою. У більшості випадків залежність психологічна, і кинути палити вам може допомогти кваліфікований психолог. Якщо ж організм потребує постійного надходження нікотину, то тут потрібна допомога кваліфікованого лікаря.

Насправді ж фахівців з «відвернення від паління» в Україні дуже мало. В Америці їх готують спеціально і вони навіть не повинні бути лікарями, бо основна робота з пацієнтом полягає в мотиваційному консультуванні, тобто підведенню людини до розуміння того, що можна кинути палити і необхідно морально до цього підготуватися. Потім, якщо потрібно, лікар (і тільки лікар) призначає підтримувальні препарати.

На відміну від звичайних дим електронних сигарет не містить сторонніх домішок, канцерогенів та чадного газу, а також не має неприємного запаху. Тому людина вводить у свій організм нікотин без речовин, які викликають виникнення ракових захворювань, звуження судин, емфізему та ін. Нікотин же можна вживати і з допомогою нікотинового пластиря, який призначається лікарем. Основний принцип позбавлення від паління у цьому випадку такий: кількість нікотину, яка вводиться в організм замість сигарет, повинна бути майже такою ж, як і доза під час справжнього паління. Часто причиною невдачі при використанні такої терапії є те, що кількість нікотину, яка потрапляє до організму людини через пластир, ненормована, тобто або мала, або завелика.
З електронними сигаретами та ж сама проблема, адже вони не стандартизовані за об’ємом нікотину, який вдихається. Тобто з кожним вдихом можна вживати різну кількість нікотину і легко перевищити допустиму безпечну норму. У зв’язку з цим, з медичної точки зору, електронні сигарети не можуть бути рекомендовані лікарем, бо не вважаються медичним препаратом… Щоправда, у такі сигарети можна заправляти картриджі й зовсім без нікотину, тому вони справді можуть декому допомогти.

В інтернеті багато як позитивних, так і негативних відгуків про електронні сигарети: одним вони допомогли кинути палити, іншим — ні… Але, що цікаво, є категорія людей, які так звикли до «паління» електронних сигарет, що не уявляють тепер без них свого життя… Тобто, можна сказати, що вони теж потрапили у певну залежність…

Володимир Петренко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.