(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

дитяча бібліотека відзначила свій ювілей

  • 26 січня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 592
  • Автор: admin
  • 0

28 грудня, у переддень Нового року, у дитячій бібліотеці відчувалося наближення улюбленого дітьми свята. Та крім насиченого подіями грудня, у ці дні бібліотека святкувала ще й власний «день народження» — 60 років відтоді, коли вона вперше відчинила свої двері для юних бориспільців.

За цей час її читачами стало багато дітей. Найперші з них тепер уже — бабусі й дідусі, а хто прийшов молодшим, — нині вже тата й мами.
А ось сучасний читач бібліотеки — хто він і який він? Дошкільнята, молодші школярі, старшокласники, студенти педагогічних вишів, керівники дитячого читання — педагоги шкіл і позашкільних установ, вихователі дитсадків, тата й мами, бабусі й дідусі. Юні сучасники, знаючи комп’ютер, читають класику, навчальну літературу, а на дозвіллі — легкі романи чи детективи. Вони просять бібліотекаря допомогти знайти інформацію для реферату, а іноді в книжках шукають відповіді на життєві запитання. Сучасний читач веселий чи з прихованим сумом в очах, добрий і трохи з хитринкою, розумний, але буває і забудькуватим. Він різний, та саме завдяки йому бібліотека вже стільки років викладається на повну і радує його своїми скарбами.

А почалося все 12 червня далекого 1951-го, коли Віра Михайлівна Клименко заснувала першу бібліотеку у Борисполі. Початковий книжковий фонд становив всього 400 примірників. Хоча щороку міська рада виділяла по 2 тисячі карбованців на закупівлю книжок, а працівники бібліотеки (співзасновниця Тетяна Артемівна Гончар) робили все можливе, щоб їхня кількість збільшувалася. Так, вони агітували читачів дарувати свої прочитані книги бібліотеці, аби їх могли прочитати й інші дітки. З часом бібліотека отримала приміщення у районному Будинку культури, а штат збільшився на ще одного працівника — Олександру Олександрівну Кириченко. У 1977 році для бібліотеки відвели вже достатньо велике приміщення на другому поверсі у тому ж закладі і після цього її персонал став зростати. Колись молоденькі дівчата, які прийшли сюди працювати, сьогодні вже статечні жіночки, але всі вони стали невід’ємною частиною бібліотеки, присвятивши їй роки свого життя.

На сьогодні старання цих бібліотекарів можна вважати безцінними. Найзначнішим подарунком до 60-річчя став завдяки виділеним коштам із міського бюджету капітальний ремонт, після якого бібліотека набула нового вигляду. Змінилося і саме наповнення, адже кількість книжок дитячої бібліотеки тепер сягає 80 тисяч!

Привітати працівників завітали читачі — вихованці садочку «Росинка» та школярі, які прочитали вголос гарні вірші. Також свою шану висловили працівники виконавчого комітету міської ради Анатолій Федорчук, Людмила Пасенко, Наталія Погребна, приватний підприємець Євгеній Боженко та інші шановні гості. Представники міської влади подарували бібліотеці плазмовий телевізор.

Насамкінець усім присутнім повідомили, що на них чекає ще один приємний сюрприз: у планах на 2012 рік — створення електронної бібліотеки для нашого міста. Це значно спростить користування цим дитячим закладом.

Марія Голуб
фото Сергія Кручиніна

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.