(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як покращилося життя пенсіонерів «вже сьогодні»?

  • 30 січня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 499
  • Автор: admin
  • 0

Мінімальна пенсія з 1 січня зросла! Щоправда, всього на 22 гривні. Це більше схоже на знущання над пенсіонерами. За ці гроші пенсіонер може купити аж п’ять буханок хліба…

Смішно?.. Ні, сумно. Уряд Азарова-Тігіпка говорить, що казна порожня і гроші брати нема звідки. Чи справді це так?

Спробуймо розібратися, на що ідуть гроші.

Якщо виходити з мінімальної пенсії, на 14 мільйонів пенсіонерів щомісяця необхідно 11,5 млрд. грн. У той же час у бюджеті на цей рік передбачено близько 10 млрд. грн. на будівництво доріг під «Євро-2012». Для пенсіонерів це свято таке ж далеке, як і Марс, то ж нехай уряд спробував би пояснити їм, чому на дороги, аеропорти і стадіони гроші є, а на пенсії їх не вистачає. Лише витрати на «Євро-2012» змогли б спокійно забезпечувати пенсіонерів цілих три місяці, а не вкладання коштів у туристів, яких, може, і не бути. Як показує практика, після проведення чемпіонату Європи з футболу в Португалії притік туристів в цю країну збільшився на… 1 відсоток!

І кому це потрібно? Загальні витрати на «Євро-2012» сягнули вже близько 50 млрд., а це для пенсіонерів кошти майже на 5 місяців. Ті ж дороги і так повинні будуватися, а не служити приводом для чергового розкрадання грошей по кишенях.

А ще 3,5 млрд. грн. витрачається на утримання апарату Президента і Верховної Ради. А додати сюди держзакупівлі на 50 млрд., з яких відсотків 30 осідає в кишенях чиновників і близьких до них бізнесменів. Так потроху можна бюджет пенсійного фонду за рік і назбирати. Ну, а якщо на додачу до всього потрусити наших олігархів, сукупний дохід яких за минулий рік склав близько 100 млрд., то можна пенсії підняти взагалі у 2-3 рази. А ми ще не говорили про хабарі чиновникам і держслужбовцям, які, за оцінками незалежних експертів, сягають близько 50 млрд. грн. щороку (тільки водії в рік віддають хабарів близько 2 млрд. грн.)! Ось вам і уся арифметика.

Як же використати пенсіонеру цю подачку від уряду Азарова-Тігіпка? За прогнозами, уряд планує в цьому році інфляцію на рівні 10 %. У цей час ціни на основні продукти харчування навіть при такому врожаю зростуть на 20–25 %! А ще й квартплата подорожчає, щоправда, з цієї ситуації можна вийти за допомогою субсидій, якщо вдасться їх отримати. Таким чином, якщо до кінця року мінімальна пенсія збільшиться до 884 гривень, тобто на 10 відсотків, а вартість продуктів харчування — на 25, транспорту на 30, квартплати на 27 %, то в результаті отримаємо: пенсія стане меншою щодо основної  групи витрат майже на 15 %!!! Будь-який школяр з калькулятором зможе це підтвердити уряду Азарова-Тігіпка. Ось так! А то намагаються затулити рота подачками вже з початку року.

Тож пенсіонерам використати цю «надбавку»-подачку можна… лише вкотре затягнувши тугіше пояси.  

Валерій Андрощук,
депутат Бориспільської
районної ради від ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.