(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Парк чи храм?

  • 30 січня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 408
  • Автор: admin
  • 0

У селі Головурів Бориспільського району 29 січня відбудеться місцевий референдум. Депутати сільської ради вирішили, що саме громаді належить визначитись, чи будувати у парку церкву?

Церковна громада УПЦ Московського патріархату звернулася до сільської ради з проханням виділити їй земельну ділянку у парку, що у центрі населеного пункту, під зведення храму із церковними спорудами. На підтримку свого задуму прихожани нібито назбирали майже 900 підписів людей. І це при тому, що в Головурові виборців всього 1159, і багато людей говорять, що особисто нічого не підписували і ніякої згоди на будівництво не давали. Є чимало селян, які ніби й не проти нової церкви, але — поза межами паркової зони. Що ж з цього приводу думають головурівці? До того ж усі просили кореспондента газети не називати їхні імена.

«Я особисто проти того, щоб у парку будували церкву. Це єдине місце відпочинку у селі, куди ми можемо прийти на прогулянку з дітьми. Чому не можна побудувати в іншому місці?» — обурюється молода мама.

«У нашому селі є місце, де править священик Київського патріархату, є церква баптистів, а неподалік школи невелика церква Московського патріархату. Цікаво, для чого їм ще одна, коли одна вже є, та й туди небагато людей ходить? Я не вірю, що вони зібрали майже 900 підписів на свою користь», — каже чоловік літнього віку.
«Прикро, що сьогодні будуються церкви переважно Московського патріархату, тож наші гроші йдуть до іншої держави. Коли ж, нарешті, люди будуть патріотами України?»

«Говорять, що назбирали більше 800 підписів. Та особисто я нічого не підписував, і сусіди те ж саме кажуть, і знайомі... Щось мені не віриться, щоб така кількість людей погоджувалися на будівництво церкви Московського патріархату, та ще й саме у парку. Я думаю, що референдум усе покаже, — ділиться автолюбитель. — Сподіваюся, що голосування пройде об’єктивно, без порушень.»

І хоча у запрошенні на референдум йдеться про земельну ділянку, яка не зайнята під зеленими насадженнями, та люди побоюються, що виріжуть частину дерев. А це єдина зелена зона у селі. Перші дерева було посаджено ще наприкінці 80-х років XX століття на честь приїзду на Бориспільщину гостей із Німеччини. Минулої весни парк оновлено, тут посадили ясени і декоративні кущі.

«Які там липи ростуть! Невже їх зріжуть? — розводить руками літня жінка. — Мої онуки приходять гратися на дитячий майданчик, що у парку. А тепер кажуть, що це буде територія церкви...»

За словами сільського голови Миколи Чуя, альтернативної земельної ділянки у центрі села немає. Три земельні ділянки, про які говорять місцеві мешканці (біля будинку культури, неподалік бару і на вулиці Рудяківській), вже мають свого власника — це фірма «Аріс-Інвест». Там планується зведення багатоповерхових будинків.

Але хіба обов’язково будувати церкву у центрі села, жертвуючи парком? Якщо людині потрібно прийти до церкви, вона піде до неї і тоді, коли вона буде у будь-якому місці. У Борисполі, наприклад, храм Бориса і Гліба стоїть на околиці міста і віруючі йдуть до нього.

Окрім того, у запрошенні на референдум і в самому бюлетені не вказується, що ділянка має відводитися під будівництво церкви саме Московського патріархату. Складається враження, що ініціатори хочуть це приховати.

Володимир ГОНЧАРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.