(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Календар розсади

  • 17 лютого 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 833
  • Автор: admin
  • 0

Розрахував термін сіяння насіння овочевих культур не складно. Для цього потрібно знати характеристику сорту: скільки днів вегетації проходить до перших стиглих плодів. На насінні поважаючих себе виробників ця інформація часто вказана. Наприклад, для ранніх сортів помідорів та їх гібридів це близько 100 днів.

Щоб отримати врожай салатних помідорів (наприклад, до 20 липня), посів проводять за 100 днів до цього плюс тиждень від посіву до сходів і 3-5 днів на приживлювання після висаджування розсади. Разом — 110 днів. Приблизний термін посіву — 1 квітня. Однак треба враховувати, що чимало додаткового часу буде потрібно і на проростання насіння.
За терміном вирощування розсаду ділять на 3 групи: ранню, середню і пізню.

До ранньої відносять розсаду селери, томатів, перцю, баклажанів, цвітної капусти, цибулі порею та ріпчастої цибулі солодких сортів. Насіння цих культур висівають у кінці лютого – на початку березня. Тривалість вирощування 40–60діб після появи сходів.

 Середньою вважають розсаду огірків, кабачків, гарбузів, патисонів. Насіння  в кінці березня–квітня висівають в скриньки, які ставлять на сонячних  підвіконнях або заскленій лоджії. Термін вирощування 25–30 діб.
До пізньої відносять розсаду середньостиглої білокачанної капусти, спаржі, ревеню (розсаду цих культур у квартирі не вирощують, насіння садять відразу в парник або на грядку).

За можливості, набагато краще збирати своє насіння. У багатьох випадках це трохи знижує, змінює характеристики сорту, але сходження свого насіння завжди максимальна, і можна сіяти сміливо.

 Виділіть буквально кілька метрів грядки для насінників. Сюди взимку або навесні неважко увіткнути пару гарних морквин, буряків, а за необхідності й цибулю посадити, кинути по кілька насінин вподобаного салату, посадити редьку, зимовий редис та інші овочі. З однієї моркви виходить чи не пригорща насіння. Посіяне тут же, воно сходить усе і восени достигає гарною морквою.

 Своє насіння краще щороку оновлювати. А зайве не соромно дарувати друзям, адже ви будете переконані: воно зійде на 100 %. Також можна збирати насіння з помідорів, перцю, огірків та інших культур. Але тут головне — відрізняти сорт від гібриду.

Валерій АНДРОЩУК,
 садівник

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.