(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Підготовка автомобіля до весняно-літнього сезону

  • 01 березня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 788
  • Автор: admin
  • 0

Весна для автомобіля — це пора, коли вік машини став на одну зиму більше. Двигун поповнив «скарбничку свого досвіду» черговою порцією екстремальних ранкових запусків, салон увібрав у себе кілька літрів брудного талого снігу, а гума коліс у нерівному бою з льодом розгубила частину протектора. Безумовно, якщо авто купувалося не на один сезон, воно потребує підготовки до літа.

Гадаєте, автомобіль найбільше іржавіє взимку? Помиляєтеся. Пік корозії припадає на весну. Взимку із сіллю, піском і льодом під автомобіль закладається міна уповільненої дії. Потепліло — й утворені сіллю подряпини розквітнуть рудим кольором.

Тому перша процедура — водяна

Кузов автівки потрібно ретельно вимити, причому не тільки зверху і знизу, а й у багажнику та салоні. Важливо не тільки прибрати бруд, змити сіль, але як слід просушити автомобіль. Після миття добре було б пару днів поїздити з увімкненою пічкою, направивши повітря в ноги. Не зашкодить кузову автомобіля і нанесення поліролі або воску. Вона і фарбу захистить і око порадує.

Акумулятор

Певної уваги потребує й акумулятор. Для того, щоб батарея прослужила довго і надійно треба перевірити її заряд. У разі необхідності зарядити до максимуму від спеціального пристрою. У старих конструкціях можуть знадобитися перевірка рівня електроліту і доливання дистильованої води. Нехтувати цими процедурами не варто. У теплу пору двигун легко заводиться і від розрядженого на 75 % акумулятора, а ось термін служби в такому його стані значно менший.

Мастильні матеріали

 Сучасна синтетика і напівсинтетика не втрачає своїх властивостей як при дуже низьких температурах, так і під час спеки. Тому якщо масло, залите в двигун, якісне і термін заміни іще не настав, цю процедуру можна не робити.

З приходом тепла огляд двигуна обов’язковий. Адже перепади температур взимку призводять до зносу еластичних елементів двигуна. Пластикові та гумові деталі втрачають свої властивості. Усе це призводить до втрати герметичності. Технічні рідини (масло, охолоджуюча рідина) можуть підтікати. Справжній мотор повинен бути сухий і чистий. Якщо ви виявили підтікання, негайно зверніться до автосервісу, інакше це загрожує виходу двигуна з ладу.

Рідини

Незалежно від сезонів необхідно перевіряти рівень всіх рідин: масло в моторі, в коробці передач, рульовій рейці, гальмівної та охолоджуючої рідин. У разі нестачі долити, причому бажано саме ту рідину, тієї ж марки і кольору, з тими ж характеристиками. Під час перевірки рівня рідин необхідно приділити увагу кольору і консистенції.

Підвіска

При підготовці автомобіля до тепла діагностика ходової частини повинна бути обов’язковою. Не завадить після жахливого стану зимових доріг провести перевірку рульових тяг, сайлентблоків, шарнірів підвіски і за необхідності замінити їх. Так само огляньте й гальмівні шланги. Якщо пошкоджений гальмівний шланг вчасно не замінити, це може стати причиною трагедії.

Шини

Часто водії незаслужено лають шини за те, що вони погано тримають дорогу. Іноді ці симптоми говорять не про погану якість гуми, а про те, що порушено регулювання розвалу-сходження. Не рідко регулювання збивається через жорсткі контакти коліс з дорожніми перешкодами і необхідно провести регулювання підвіски. Коли все стане на свої місця, виявиться, що претензії до шин були марними.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.