(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Пташку спершу чуєш, а потім вже бачиш» — Ігор Землянських

  • 30 березня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 762
  • Автор: admin
  • 0

22 березня в Україні відзначається День птахів. До цього свята приурочено виставку художника-аніміста Ігоря Землянських, що відкрилася нещодавно в Бориспільському державному історичному музеї.

Для наших Предків Природа була рідною домівкою. Шкодиш Природі — шкодиш собі та своїй родині; знищуєш тварин і рослини — знищуєш себе і своїх нащадків; кожна жива істота має право на життя — такі були основи екологічного виховання наших дохристиянських Пращурів. Звідси і повага до всього живого, визнання рівності й партнерського зв’язку людини зі світом рослин і тварин.

Для українців птах з давніх-давен є особливим створінням. Він символізує зв’язок нашого світу з вищим світом — світом Прави, Космосом. Сокіл, наприклад, у багатьох арійських народів є символом Божественного початку, ворон у слов’янських міфах змальований як «віщий птах», лелека — священний птах-тотем українців, покровитель сім’ї і рідного дому. Різноманітність пташиного царства радує око й душі багатьох людей, але дехто ще й докладає великих зусиль, щоб зафіксувати це багатство для наших нащадків.

Поза сумнівом такою людиною є вороньківець Ігор Землянських, який, захопившись пернатими ще в дитинстві, присвячує їм усе своє життя. Художня виставка, що відкрилася в міському музеї 16 березня, дає змогу відвідувачеві ознайомитися з малюнками художника-аніміста. Зачаровують дуже точно зображені птахи, і в цьому головна цінність цих картин. Таке враження, що намальована пташка зараз зірветься з намальованої гілки і полетить у небо.

Тож не дивно, що більшість усіх хрестоматійних зображень птахів в Україні — це малюнки Ігоря. Він ілюстрував Червону книгу України (розділ про птахів), співпрацює з орнітологічним журналом «Птах», створює плакати Організації охорони птахів, активістом якої він є. Навіть на поштових марках використовують Ігоревих птахів. А книга митця «Наші птахи», що її було видано в 2004 та 2006 роках, «розійшлася» миттєво і є бібліографічною рідкістю.

Окрім малювання, Ігор Землянських займається також науковою діяльністю: працював в Інституті зоології, є учасником багатьох експедицій, бере участь у кільцюванні птахів, досліджує їхній міґраційний рух.

«Птахи супроводжують мене все життя, — розповідає Ігор Землянських, — Я навіть в армії примудрився їх тримати і збирати. А вдома у мене і зараз живе кілька десятків різних птахів, я розмовляю з ними як з рівними. І непогано вже знаю їхню «мову», адже пташиний спів і є своєрідною мовою птахів. Людина часто спочатку чує пташку, а вже потім шукає її поглядом навколо себе.»

Нашого талановитого земляка з відкриттям виставки прийшли привітати й підтримати бориспільські художники, їхні учні, журналісти та фотокореспонденти що довгий час співпрацювали з Ігорем. Про нього багато теплих слів було сказано працівниками музею, для яких Землянських — давній друг. Підтвердженням тому — вже третя виставка художника в стінах музею.

Чи знаємо ми птахів, що живуть навколо нас? Чи завжди можемо відрізнити, наприклад, птаха-хижака від просто схожого на нього «родича», який є зовсім безпечним? Дізнайтеся про це і ще багато чого цікавого про дивовижні роботи художника з Воронькова на його виставці, нині відкритій у Бориспільському історичному музеї. Вона буде захоплюючою для дітей та молоді, корисною для вчителів біології та пізнавальною для пересічних українців, які відчувають, що пернаті — це щось більше, ніж просто птахи.

Б. Тур

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.