(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Кому вигідний формат таких «консультацій» з громадою?

  • 30 березня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 629
  • Автор: admin
  • 0

Уже понад рік працює новий склад Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради. Згідно з Постановою КМУ від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», консультації з громадськістю проводяться з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їхніх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів. Результати проведення консультацій з громадськістю враховуються органом виконавчої влади під час прийняття остаточного рішення або в подальшій його роботі.

 На мою думку, ефективність роботи за цей період роботи ГР була «нульовою». На розгляд громадськості постійно виносяться питання, роль ГР щодо яких зводиться до «взяти до відома» або послухати якусь загальну інформацію. Тобто консультацій з громадою не відбувається (хоча, мабуть, ми тут і самі винні, не порушуючи перед владою нагальних питань).

21 березня 2012 року в актовій залі виконавчого комітету МР відбулося чергове засідання нашої Громадської ради. До порядку денного входили такі питання:

- про інформацію щодо роботи громадського туалету, що знаходиться у міському парку культури і відпочинку, та будівництва Будинку культури в місті Борисполі (доповідач Валерій Кузьменко, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради);

- про впровадження європейських освітньо-інформаційних проектів на території України (Олена Шилова, заступник голови правління Корпорації «Українсько-польський Центр академічних обмінів» при Державній службі молоді та спорту України);

- про інформаційну підтримку споживачів ПАТ «АЕС Київобленерго» (Ірина Бондаренко, начальник відділу по роботі зі споживачами ПАТ «АЕС Київобленерго»);

- про виконання міської програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Борисполя на 2009–2011 роки (Людмила Ковальова, заступник міського голови);

- про проведення двомісячника благоустрою міста Борисполя (Володимир Аврамчук, начальник головного управління житлово-комунального господарства);

- про погодження Договору про співпрацю та взаємодопомогу між виконавчим комітетом Бориспільської міської ради, комунальними підприємствами та органами самоорганізації населення міста Борисполя (Валентина Козловська, голова постійної комісії Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради з питань житлово-комунального господарства, торгівлі та надання якісних послуг);

- різне.

З огляду на цей порядок денний виконавчому комітету знову «не випадало» проконсультуватися з громадою. Хоча перед цим відбулася така собі, на думку влади, незначна подія, як підвищення тарифів на комунальні послуги (залежно від будинку — від 50 до 80 відсотків). Тож чи не єдиним питанням, яке викликало пожвавлення громадівців, була інформація про роботу громадського туалету в міському парку (до чого ми опустилися!!!) та про можливе будівництво Будинку культури у тому ж парку.

Яким же було здивуванням членів ГР, коли надавати інформацію про ситуацію з громадським туалетом на трибуну піднявся не представник влади, яка колись приймала рішення з продажу об’єкту комунальної власності (тобто власності громади), а місцевий приватний підприємець Борис Абрамович Шапіро. З його слів ми почули, як довго і чесно він працював над налагодженням свого бізнесу. Ще важче йому працювати для підтримання свого «дітища», але він з цим успішно справляється, незважаючи на будь-яку світову кризу. З цікавістю було також почуто, як, переборюючи всі труднощі капіталізму, він надавав громаді Борисполя право безкоштовно користуватися своїм приватним туалетом, розміщеним у тому ж таки місцевому парку відпочинку. Та все ж у бізнесі друзів не буває, а є партнери. І тому згаданий місцевий підприємець-благодійник громаді дав зрозуміти, що безкоштовно навіть «птічкі не поють». Тож ним було прийнято рішення припинити безкоштовно надавати послуги у власному туалеті.

Деякі члени Громадської ради спочатку не зрозуміли, про що йдеться, і затіяли суперечку з підприємцем, вимагаючи й надалі безкоштовно користуватися його майном. Однак отримали від бізнесмена словесну відсіч, мовляв, «хочеш користуватися — плати гроші!!!». Добре, що голова ГР не надав слово бабусям — працівницям того самого приватного туалету. А то б члени Громадської ради отримали гарного прочухана за своє бажання безкоштовно користуватися об’єктом, який належить бабусиному роботодавцю.

 А де ж у цей час були представники влади? Тихенько спостерігаючи за цим невеличким «з’ясуванням стосунків», вони вже зайняли нейтральну позицію, як Швейцарія під час Другої світової війни. Проте вирішувати усунути теперішню проблему відсутності громадського туалету потрібно, й у влади є два шляхи її розв’язання: або налагодити правові стосунки з місцевим підприємцем, або будувати новий аналогічний об’єкт і потім пильнувати, щоб його хтось знову не викупив.

Друга частина першого питання порядку денного передбачала отримання від представників міської влади інформації про те, кому і з якою метою було віддане місце в парку, де колись був розташований ще один об’єкт комунальної власності — Районний будинок культури. Але тут на Громадську раду чекало ще більше розчарування. Зі слів голови ГР Валерія Кузьменка стало відомо, що на сьогодні влада не володіє інформацією, хто і що там буде будувати. Будь-які проекти чи бізнес-проекти теж відсутні. Тож виникає запитання, а що мала на увазі міська рада, коли приймала рішення «Про внесення змін у рішення міської ради від 30.08.2007 № 1862-21-V «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Біопром» земельної ділянки площею 0,6589 га в оренду під будівництво культурно-мистецького та розважального комплексу по вул. Київський шлях (територія міського парку культури та відпочинку) у м. Борисполі»?

Інші питання порядку денного взагалі майже не викликали цікавості у членів Громадської ради. І лише в розділі «різне» відбулося знову незначне пожвавлення: громада згадала, що їй безпідставно, як вона вважає, підвищили тарифи на комунальні послуги. Можливо, виконком орієнтувався на одне із досягнень нібито своєї роботи — середню зарплатню по Борисполю, яка сягає понад 4500 грн. Але, як виявилося, бориспільців цікавила не лише причина підвищення тарифів, а й те, куди використовувалися кошти раніше. Тому що деякі послуги, передбачені в тарифах, взагалі не надаються.

Незважаючи на те, що начальник головного управління ЖКГ міського виконавчого комітету Володимир Аврамчук під час минулих зустрічей обіцяв не допустити підвищення тарифів без винесення цього питання на Громадську раду, нині тарифи підвищили без ніяких консультацій з громадою. Сподіваємось, що голова Громадської ради зробить все для того, щоб жителі Борисполя таки отримали відповіді на свої запитання по тарифах.

Тож і виникає логічне запитання, кому вигідний формат таких «консультацій» з громадою?! Бо якщо громада і надалі проявлятиме таку пасивність у своїх стосунках з обраною нею владою, цей формат не зміниться!

Олег ВЕРЕС,
член Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.