Бориспіль напередодні сенсації?
- 12 квітня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 670
До речі, це буде вже друга за архіважливістю програма. Адже не так давно міська рада прийняла екологічну програму. Одначе у даному випадку складність полягає в тому, що на відміну від затвердженої Програми охорони навколишнього природного середовища у місті Борисполі на 2012–2016 роки, яка надійшла згори і на реалізацію якої закладалися певні кошти, ця майбутня програма іде знизу, тобто від небайдужих представників громадськості міста. А на це потрібно ще шукати кошти. І немалі.
На минулій сесії Бориспільської міської ради на прохання громадян міста, які переймаються долею безпритульних тварин, міській голова дав доручення постійній комісії з питань соціального захисту населення, екології й охорони здоров’я та головному управлінню житлово-комунального господарства розробити та винести на розгляд наступної сесії МР Програму контролю утримання та чисельності безпритульних тварин.
3-го квітня вказана депутатська комісія спільно з начальником управління ЖКГ В. І. Аврамчуком провела розширене засідання, на яке були запрошені начальник Бориспільської районної СЕС А. А. Веремій, керівник районної ветлікарні О. І. Гурін, директор КП «ВУКГ» В. І. Шукало, голова міської громадської організації «Артемон» Ю. М. Опанасюк та керівник Бориспільського міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги І. Р. Гах. Представники зазначених громадських організацій подали на розгляд комісії свою, спільно розроблену Бориспільську міську програму утримання та розмноження домашніх і безпритульних тварин.Після жвавої дискусії члени комісії та керівництво управління ЖКГ погодилися з рядом пропозицій, висунених представниками природоохоронних організацій. А вони зводилися до наступного. Програма має бути комплексною і розрахована не на один, а на 6 років. Найпереше, що необхідно, — запровадити облік домашніх і безпритульних тварин та припинити їх неконтрольоване розмноження. Досягати цього потрібно двома паралельними шляхами — інформаційною роботою з населенням та створенням відповідного відділу, який би цей облік проводив.
Результати обліку дозволять отримати повну картину реальної ситуації у місті. З іншого боку, має працювати відповідна соціальна реклама. Дані обліку дозволять точно розраховувати кошти на стерилізацію домашніх тварин. Не менш важливим є й необхідність виділення земельної ділянки та будівництва на ній невеличкого притулку для стерилізованих тварин, у якому певний час можна було б їх перетримати після операції. Потім ці тварини, до яких кріпиться відповідний чіп про стерилізацію, випускатимуться на волю — у попереднє середовище їхнього проживання, де вони помиратимуть природною смертю, уже не даючи потомства. Такі дії були б найгуманнішими і найцивілізованішими, вважають природоохоронці.
Поки що учасники заходу вирішили провести ще одну таку зустріч. Розробка Програми контролю утримання та чисельності безпритульних тварин триває. Якщо вдасться її розробити і впровадити, знайшовши під неї кошти, то це стане справжньою сенсацією для Борисполя, що прагне стати містом європейського зразка.Вадим ШАПОШНІКОВ