(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі та районі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Відійшов у вічність Юрко Нога

  • 20 квітня 2012
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 534
  • Автор: admin
  • 0

Юрій Нога був знаний у редакції «Ринку...», оскільки приносив до нашої газети свої дописи на актуальні теми. Буквально за кілька днів до трагічної події з ним ще мав телефонну розмову редактор Ігор Петренко — його співрозмовник був сповнений життєвих сил та планів… Й ось Юрія з нами вже нема… Не віриться… Офіційна версія — серцевий напад…

Вже у юному віці Юрко став на шлях боротьби за незалежність України як один із організаторів славнозвісної Спілки незалежної української молоді, співпрацював з Бориспільською організацією Народного Руху України. У 1989 р. його забирали до КҐБ за участь у встановленні у Борисполі Хреста пам’яті жертв голодоморів і Павлу Чубинському…

Протягом останніх 14 років Юрій працював директором фестивалю поезії в Україні «Молоде вино», головою наглядової ради семінарів творчої молоді, адміністратором молодіжних програм видавництва «Смолоскип».

Проте у 2010-му йому знову довелося мати справу зі спецслужбами. З невідомих причин, без будь-яких пояснень Юрку та його дружині інкримінували теракт, пов’язаний зі знищенням погруддя Сталіна у Запоріжжі. Тож і обшук у квартирі вчинили на повну… Витягували все із шафи і залишали на підлозі, вилучивши мобільні телефони, флешки, системний блок, фотоапарат та інші речі. Возили на допит до Бориспільського міськвідділу міліції. Оскільки Юрія у день знищення погруддя Сталіна у Запоріжжі не було, доказів, звісно ж, не знайшли, перекваліфікувавши подружжя спочатку з підозрюваних у тероризмі на свідків хуліганських дій, а потім зовсім відпустили, спонукавши підписати, що претензій у них до органів внутрішніх справ немає. До речі, як казав тоді Ю. Нога, про те, що вони були в управлінні міліції, запису там ніхто не робив, тобто навіть не був зафіксований такий факт.

На сайті Українського незалежного видавництва «Смолоскип», у якому працював Юрко, повідомляється, що він устиг втілити найперше якраз ті свої плани, що стосувалися його багаторічної роботи у благодійному фонді «Смолоскип». Мережа творчих та активних людей, з котрими співпрацюють зараз фонд і видавництво «Смолоскип», постала багато в чому саме завдяки зусиллям Юрія, котрий від середини 90-х і дотепер здійснив близько 100 поїздок у всі більші міста України, знайомлячись щоразу з десятками молодих науковців, митців, поетів, котрі пізніше ставали стипендіатами «Смолоскипа», лауреатами літературного конкурсу видавництва, учасниками Семінару творчої молоді в Ірпені. Від самого постання цього семінару в 1995 році Юрій Нога працював у складі його оргкомітету, від початку 2000-х і до 2008 року був директором семінару, а з 2009 року — очолював його Наглядову раду. Не менш довгий час, упродовж понад 10 років, Юрій Нога займався організацією відбіркових та фінальних турів поетичного конкурсу «Молоде вино», що відкрив для сучасної української поезії масу нових імен.

Багато організаційних ідей Юрія і надалі продовжують працювати у форматі заходів «Смолоскипа». Багато молодих творчих людей знали Юрія і пам’ятатимуть його.

Редакція газети «Ринок Бориспіль» висловлює співчуття рідним та близьким Юрія Ноги. Вічна пам’ять.

Вадим ШАПОШНІКОВ

* Дата за повідомленням сайту smoloskyp.org.ua; фото —  smoloskyp.org.ua
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.