(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Доброго дня і доброго здоров’я…

  • 26 квітня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 463
  • Автор: admin
  • 0

Пише вам Анастасія Степанівна Шульга з приводу статті, надрукованої у газеті «Ринок Бориспіль» за 09.03.2012 р. «Народні співці». Дякую, що підняли цей не зовсім досліджений пласт культури. А в Борисполі була ж ціла когорта таких митців. Багато з них зазнали репресій з боку влади. Цілий ряд із них знищувала сталінська «м’ясорубка». Та, на щастя, Кіндрата Михайловича Конопліча і Дем’яна Максимовича Кошмана «сія гірка чаша» оминула.

Корінні бориспільці, вони свій талант сповна віддали рідному місту. У 1956 році, коли збудували Будинок культури і туди вселилася бібліотека, мені довелося працювати разом з цими неординарними людьми.

Дем’ян Максимович керував великим хором і капелою бандуристів, слава про яких котилася далеко за межі області і республіки. Кіндрат Михайлович працював методистом Районного будинку культури. Співав у хорі і грав у капелі на бандурі. Вони були старші за віком, і до нас, молодих, ставилися по-батьківськи. Це були добропорядні люди високої культури і совісті. Відійшли в інші світи десь у 70-х роках минулого століття.

У довоєнний період капелою бандуристів якийсь час керував і М. Щегель. Він написав статтю «Зародження кобзарства на Бориспільщині» («ТС» за 1972 рік, десь у весняних місяцях — точної дати не знаю). У бібліотеці повинно бути, бо я зберігала архів газет з 1947 року. Одначе нині інші часи — могли здати в макулатуру. Було б дуже цікаво віднайти цю статтю.
Бандуриста Івана Корніяку з капели Д. М. Кошмана розстріляли в 1938 році…

Творчих вам успіхів на журналістській ниві і моє шанування,
Анастасія Шульга
 

Від редакції: Анастасія Степанівна у повоєнний період створила у Борисполі бібліотеку і працювала завбібліотекою понад 40 років. У 2011 році вона була удостоєна звання почесного громадянина міста Бориспіль.

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.