У Борисполі гостював посол Швейцарії
- 11 травня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 524
З одноденним візитом побував минулого четверга у нашому місті Його Високоповажність Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіан Шьоненбергер зі своєю дружиною Барбарою.
Офіційною підставою приїзду до нашого міста пана Крістіана був лист Асоціації «Україна-Франція». Поважний гість, як фахівець у галузі проведення традиційних днів франкофонії в Україні, цікавився аспектами вивчення французької мови в молодших та середніх класах загальноосвітніх закладів Борисполя, а за одно познайомився і з нашим містом, і з його підприємливим керівництвом.Пан посол проїхався центральною вулицею міста і відвідав, зокрема, виконавчий комітет Бориспільської міської ради, храм Бориса і Гліба, Бориспільський державний історичний музей, Книшовий меморіальний парковий комплекс Бориспільський навчально-виховний комплекс, «Гімназія «Перспектива», де побував на уроці французької мови в одному із класів та на святі останнього дзвоника; оглянув паркові споруди на території кафе «Маріанна». По завершенню для місцевих ЗМІ була влаштована прес-конференція.
Як пояснив журналістам віце-президент Асоціації «Україна-Франція» Павло Ротар, який супроводжував іноземців, «Швейцарія належить до групи країн-франкофонів, до якої нині входить і Україна в якості спостерігача. За статистичними даними, у нашій країні приблизно один мільйон населення більшою чи меншою мірою володіє французькою мовою. На пропозицію Асоціації «Україна-Франція» пан посол погодився відвідати Бориспіль та навчальні заклади, де вивчають французьку мову, ознайомитися з рівнем її викладання і таким чином підтримати її подальше вивчення».
У чому полягатиме ця підтримка, ґрунтовної відповіді почуто не було, оскільки, як зазначив пан Крістіан, спеціального спільного проекту в галузі освіти поки що немає, проте певна заохочувальна допомога для учнів та студентів окремих українських навчальних закладів передбачається.Загалом же працівники місцевих ЗМІ, не будучи у повній мірі ознайомлені з діяльністю Асоціації «Україна-Франція», були змушені обмежитися переважно загальними запитаннями. З відповідей вони дізналися, що наше місто (принаймні, його центральна вулиця) справило на пана посла приємне враження, його зачарувала милозвучність української мови, яку він за півроку своєї праці в Україні ще не вивчив, сподобалися люди, з якими він мав можливість зустрітися і поспілкуватися, та визначні місця, які йому показали. А окремі журналісти, у свою чергу, сподіваючись почути відповіді французькою, насолоджувалися чудовою німецькою мовою пана посла.
Високоповажний гість був задоволений своєю поїздкою до Борисполя, і цілком можливо, що у недалекому майбутньому до одного із міст Швейцарії отримає запрошення і хтось із наших земляків.Вадим ШАПОШНІКОВ