(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Всеукраїнські збори депутатів місцевих рад вимагають накласти вето на закон «Про засади державної мовної політики» та припинити повноваження ВРУ

  • 08 червня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 503
  • Автор: admin
  • 0

5 червня 2012 року біля Верховної Ради відбулися Всеукраїнські збори депутатів місцевих рад, в яких взяли участь 1 тис. 987 депутатів із більшості областей України. Сесія Львівської обласної, Тернопільської обласної, Івано-Франківської обласної, Львівської міської рад та Всеукраїнські збори депутатів місцевих рад одностайно ухвалили резолюцію з вимогою не допустити ухвалення в цілому закону «Про засади державної мовної політики», а у разі його ухвалення — звертаються до Президента України з вимогою ветувати закон та припинити повноваження Верховної Ради.

Після завершення зборів колона депутатів місцевих рад Президента із гаслом «Одна мова, одна нація, одна Батьківщина — це Україна!» вирушила до Адміністрації Президента. Свободівці-очільники Івано-Франківської облради Олександр Сич, Львівської обласної ради Олег Панькевич та Тернопільської облради Олексій Кайда вирушили до АП аби передати резолюцію зборів депутатів із вимогою не підписувати у випадку ухвалення в другому читанні закону «Про засади мовної політики» та достроково припинити повноваження Верховної Ради.

Текст резолюції подаємо нижче:

«14 травня 2012 року голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді України О. Єфремов публічно заявив у засобах масової інформації про необхідність невідкладного розгляду на поточному пленарному засіданні парламенту законопроекту № 9073 від 26.08.2011 «Про засади державної мовної політики».

Зазначений проект закону містить норми, відверто спрямовані на мовний розкол української нації та встановлення чіткого мовного поділу засобами державного примусу. Положення цього документа передбачають, зокрема, офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами водночас, встановлення підґрунтя для двомовності роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зобов"язання посадових осіб цих органів володіти недержавною мовою.

Однак найбільш руйнівних змін правового регулювання у відповідності до змісту цього документа зазнала початкова та середня освіта — в усіх початкових та загальних середніх навчальних закладах встановлено обов"язок вивчення так званої «мови регіонального спілкування», а у державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням регіональними мовами вивчення предметів заплановано провадити виключно регіональними мовами, окрім, власне, предмету «Українська мова та література». В аналогічному руслі цей законопроект регулює порядок застосування мов у всіх інших важливих сферах життя суспільства та держави. Слід наголосити, що у пояснювальній записці до законопроекту його ініціатори — народні депутати від фракції Партії регіонів Колесніченко В.В. та Ківалов С.В. відкрито зазначають, що у разі ухвалення цього законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27.

Штучно, через адміністративний примус, режим намагається звузити сферу використання української мови, брутально перекреслити елементарні культурні і людські права українців, перетворити наш народ на «гостей» у власному домі.

Для відвертання уваги від нечуваного грабунку України режим намагається спровокувати протистояння між областями, планомірно перетворює українофобію на офіційну ідеологію в державі.

Глобальна мета режиму зрозуміла — це соціальна, культурна і національна маргіналізація українців, перетворення нас на безправну, дискриміновану, стигматизовану, принижену і визискувану групу.

Ми, депутати місцевих рад, вважаємо законодавчі ініціативи відповідних суб"єктів очевидним наступом на розвиток, забезпечення застосування та поглиблення відтворення української мови як єдиної державної та спробою грубого порушення вимог ст. 10 Конституції України щодо забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Враховуючи зазначене, з огляду на загрозу впровадження засобів штучного встановлення двомовності на території України, вимагаємо не допустити ухвалення законопроекту № 9073 від 26.08.2011 «Про засади державної мовної політики» як такого, що істотно суперечить вимогам Конституції України та несумісного з основами суверенітету держави.

У разі ухвалення цього антиконституційного акта вимагаємо від Президента негайно накласти на нього вето та достроково припинити повноваження ВРУ VI скликання».

Докладніше про хід Всеукраїнських зборів депутатів місцевих рад: https://www.svoboda.org.ua/ diyalnist/novyny/030438/

Прес-служба ВО «Свобода»
Фото Ю. Слюсаря

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.