(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Програма контролю безпритульних тварин — провальна!

  • 06 липня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 842
  • Автор: admin
  • 0
– такої думки про цей документ голова правління Бориспільсько міської громадської організації захисту тварин «Артемон».
19 червня на сесії Бориспільської міської ради була затверджена Програма контролю утримання та розмноження домашніх і безпритульних тварин у м. Борисполі на 2012-2018 роки. У її розробці брали участь депутатська постійна комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я та екології, Головне управління ЖКГ, представники громадських організацій «Артемон» та Бориспільського міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги.
Варто зазначити робота над програмою тривала у досить непростій, навіть важкій атмосфері. Пропозиції природохоохоронних громадських організацій начальник головного управління ЖКГ В. І. Аврамчук то брав до уваги, то відкидав. У результаті затвердження програми депутатами під час сесії міської ради відбулося з порушенням процедури — по програмі не доповідали ні В. І. Аврамчук, ні М. П. Корнійчук (Володимир Іванович чомусь відмовився давати інтерв’ю газеті і після затвердження програми). Лише з ініціативи депутата від ВО «Свобода» І. В. Петренка по програмі виступила голова БМО ВЕЛ І. Р. Гах. Представнику ж профільної громадської організації «Артемон», голові її правління Юлії Миколаївні Опанасюк слова не надали. А вона мала, що сказати. Отож, цей міськрадівський «недолік» виправляє наша газета.
Слово голові правління МГО захисту тварин «Артемон» Ю. М. ОПАНАСЮК: 
«Бориспільська міська громадська організація захисту тварин «АРТЕМОН» була створена з метою відстоювання права безпритульних тварин нашого міста на життя, припинення практики жорстокого знищення тварин та проведення заходів, передбачених Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (надалі Закон), прийнятого Верховною Радою України ще у 2006 р. Частиною другою ст. 28 згаданого Закону визначено, що державне управління у сфері захисту тварин від жорстокого поводження в межах своєї компетенції здійснюють, зокрема, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Законом передбачаються заходи щодо зменшення чисельності безпритульних тварин, зокрема, проведення біостерилізації та створення комунального притулку.
З 2009 р. ми ТЕРПЛЯЧЕ намагаємося добитися від влади міста виконання положень Закону, пропонуємо співпрацю та допомогу, але міський голова А. С. Федорчук весь цей час висловлювався тільки про готовність до співпраці, практичні ж кроки на шляху до розв’язання проблеми безпритульних тварин були абсолютно відсутні.
На початку 2012 року наша громадська організація надала до Головного управління житлово-комунального господарства проект Програми зменшення чисельності безпритульних тварин у місті, створений на основі положень програми, прийнятої у м. Києві.
Основними положеннями проекту є проведення обліку тварин по місту (як домашніх так і безпритульних) та на підставі результатів обліку подальше планування і здійснення масової стерилізації та вакцинації тварин. Проводитись такі заходи мають під контролем громадськості, як це передбачено статтею 34 Закону. 
У нашому проекті передбачалося, що після отримання заявок від фізичних та юридичних осіб, комунальним підприємством (КП) складається графік вилову тварин, який надсилається Громадській організації «АРТЕМОН» та має бути розміщений на сайті КП, для ознайомлення з ним мешканців міста та волонтерів, які є опікунами тварин і можуть надати допомогу при здійснені вилову. Такий контроль необхідний і для того, щоб убезпечити тварин від знищення під час вилову та забезпечити їх повернення. І найголовніше — вилов проводиться для того, щоб доставити тварин до ветеринарного закладу для здійснення стерилізації.
Одначе Головним управлінням житлово-комунального господарства проект Програми був перероблений, з нього видалили такі поняття як «громадський контроль», «опікун», «гуманне ставлення до тварин», «соціалізація тварин» і тому подібне. Із розділу «Вилов» було повністю вилучено навіть будь-який натяк на громадський контроль, що є прямим порушення положень Закону. За текстом Програми виловлених тварин звозять не до ветеринарного закладу, а в КП «ВУКГ», основним видом господарської діяльності якого є вивезення сміття. Подібні положення у Програмі є грубим порушенням та брутальною зневагою до вимог Закону. 
Крім того, будь-яка програма, якою передбачається використання коштів Державного або місцевого бюджетів, має відповідати вимогам законодавства. Міська рада затверджує Програму зменшення чисельності безпритульних тварин (бюджет якої — понад 1300 000 грн. на 6 років), якою проблема безпритульних тварин на кінець шостого року її дії буде вирішена на 35 %.
 Тобто приймається завідомо провальна програма. Це є заплановане розбазарювання коштів. Метою будь-якої програми має бути 100 % вирішення проблеми. Яка необхідність планувати провал? І це не єдина невідповідність вимогам законодавства.
Чому використання досить великої суми не дає 100 % результату. Причини наступні:
- у 20012 році на проведення стерилізації заплановано 50 тис. грн. і відповідно 50 тварин, на всі наступні роки по 100 тис. грн.. і відповідно по 100 тварин. Нескладна арифметика: операція для однієї тварини коштуватиме 1000 грн. Це непомірно завищена (у 3-4 рази) вартість ветеринарних послуг. За ці кошти можна простерилізувати 4 собаки-самки, а котів — 10;
- автомобіль для перевезення тварин заплановано купувати у 2014 році А як же буде здійснюватися перевезення у 2012-13 р.?
Депутатам Володимир Іванович Аврамчук пояснив, що будуть укладатися договори з відповідними фірмами (послуги яких дуже недешеві) на вилов та перевезення тварин. Це сумнозвісні фірми, діяльність яких визнана поза законом. Відомо, що за допомогою ветпрепаратів тварин знерухомлюють і живими спалюють у пересувних крематоріях. 
Враховуючи вищенаведене, Бориспільська міська громадська організація захисту тварин збирає відповідні документи для звернення до суду з позовом про визнання прийнятої Бориспільською міською радою Програми такою, що суперечить вимогам законодавства України. 
Крім того, я хочу звернутися до жителів міста, особливо опікунів тварин: не дозволяйте забирати тварин, а тим більше, не вірте казкам про те, що тварини будуть відправлені у притулки Києва. Так говорять, щоб пояснити, чому тварини не повернуться у двір — вони будуть знищені. Іще прохання: фотографувати обличчя людей та номери автомобілів, якщо згадані «ловці» з’являться у вашому дворі, — зібрані матеріали передавайте у редакцію газети.»
Продовження теми у наступному числі
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.