Олег ТЯГНИБОК: «Заради спільної перемоги над режимом Януковича ми пожертвували частиною галицьких округів»
- 16 серпня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 523
«ВВС Україна»: Відповідно до домовленостей із «Батьківщиною», у мажоритарних округах від коаліції буде 35 кандидатів «Свободи» і 190 — об’єднаної опозиції. Але раніше Ви заявляли, що «Свобода» готова висунути більше своїх людей. Чи значними були поступки Вашої партії, зокрема, у Західній Україні?
Олег Тягнибок: Мушу сказати, що частково це так. Оскільки все ж таки на Галичині ми маємо не лише можливості, але й доволі сильні кадри. І мені дуже прикро, що частина свободівців, котрі могли не просто перемагати на виборах, але й ефективно працювати у парламенті, братимуть участь у виборах як агітатори, а не як кандидати у депутати.
На Галичині, на Волині ми, звісно, могли претендувати на більшу кількість кандидатів. Але координація і домовленості — це не тільки те, що ти можеш взяти, а й те, що ти можеш віддати. Заради спільної перемоги над режимом Януковича ми пожертвували частиною галицьких округів.
«ВВС Україна»: Деякі політологи вказували на те, що коли опозиція висуне у мажоритарних округах не відомих особистостей, а просто чесних і порядних партійців, вона не матиме шансів виграти у таких округах...
Олег Тягнибок: Я згоден, що відомі імена можуть «спрацювати» під час виборчої кампанії. Але я думаю і про те, що далі робити у парламенті. Для мене як голови партії, який бере відповідальність за усіх і кожного, хто пройде до Верховної Ради, важливо не лише те, чи є кандидат відомим, але й чи будуть ці люди дисциплінованими, чи не стануть вони «тушками». Для опозиції головне, чи не зрадять вони, прийшовши до Верховної Ради. І тому фактор відданості спільній справі відіграв не останню роль у виборі кандидатів.
«ВВС Україна»: Чому, все ж таки, на Вашу думку, не вдалося домовитися про узгоджених кандидатів у мажоритарних округах із партією «УДАР» Віталія Кличка?
Олег Тягнибок: Я не вів активних переговорів із Віталієм Кличком, це робили представники об’єднаної опозиції. Я вважаю, що вони були більш щирими, відкритими і справедливими. Були якісь незрозумілі ситуації, плани, так ніби завідомо ставилися умови, які не можуть бути виконані.
«ВВС Україна»: «Свобода» і «Батьківщина» вже попередньо домовилися про своїх кандидатів по всіх 225-ти одномандатних округах. І це означає, що вони будуть суперниками кандидатам від «УДАРу».
Олег Тягнибок: Якщо бути об’єктивним, то мажоритарники, яких ми виставимо — я не хочу нікого ображати — на голову вищі, ніж кандидати, яких попередньо назвав «УДАР». Вони не є конкурентами для нас. Там ціла купа представників старої, кучмівсько-януковицької влади. Але це їхнє діло.
«ВВС Україна»: Ви на 100 відсотків вірите об’єднаній опозиції, з якою домовилися про узгодженідії?..
Олег Тягнибок: Я не думаю, що в цій ситуації коректно застосовувати слова «вірю-не вірю». Тут є певний прагматизм. При усіх розкладах, що зараз є, нам не потрібна фракція у Верховній Раді лише для того, щоб похизуватися, мовляв, «Свобода» пройшла до парламенту і є опозицією. Нам потрібна більшість у Верховній Раді, щоб ухвалювати закони, які ми пропонуємо для захисту українців. Нам треба бути не лише законотворцями, але й законодавцями. Того ми й домагаємося. І сьогодні об’єднана опозиція — це є найбільш оптимальний партнер і це є найбільш оптимальний формат участі у виборах, аби в подальшому сформувати більшість у Верховній Раді.
«ВВС Україна»: Але ідеологічно Ваша політична сила і «Батьківщина» не є близькими. «Батьківщину» завжди вважали ліво-центристською партією, ви є правою, націоналістичною партією. Як ви зможете співпрацювати в одній парламентській більшості?
Олег Тягнибок: Під час переговорів, що вже завершилися, окрема група із представників обох політичних сил працювала над тим, щоби узгодити наші ідеологічні позиції. У нас є спільна мета, і ми домовилися про першочергові кроки у новому парламенті: це імпічмент президенту Януковичу, це відставка уряду Азарова, це ухвалення закону про відкликання депутата парламенту, це захист української мови і скасування усіх антиконституційних законів, які ухвалила нинішня більшість…
Розмовляла
Світлана ДОРОШ
Газета «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» № 160, 2 липня–8 серпня 2012 р.