(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Бориспіль» після «Євро-2012»: знову мільярдні кредити, а пасажирів замало

  • 23 серпня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 453
  • Автор: admin
  • 0
Прибутковій роботі аеропорту «Бориспіль» загрожує надмірне накопичення кредитів, скорочення кількості пасажирів та нездатність керівництва реалізувати комерційний потенціал цього підприємства, вважають експерти. 
Міжнародний аеропорт «Бориспіль» першого серпня розмістив облігації на 250 мільйонів гривень. Загалом до кінця року планується позичити 1 мільярд гривень для фінансування подальшої розбудови нового термінального комплексу D та паркінгу. Експерт громадянської кампанії «Євро-патруль» В’ячеслав Коновалов заявив, що дирекція «Борисполя» приховує інформацію про вже накопичені підприємством кредити, що не дозволяє оцінити доцільність нових запозичень. Водночас експерт впевнений, що випущені облігації будуть успішно розміщені, оскільки «летовище має гарну кредитну історію і репутацію добросовісного позичальника».
Урядовці та адміністрація державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» заявляють, що він буде здатний обслуговувати 15 мільйонів пасажирів на рік. Це майже вдвічі більше за пасажирообіг всього аеропорту за минулий рік, коли послугами летовища скористалися вісім мільйонів пасажирів. Однак голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає нереальним бодай наполовину завантажити найближчим часом цей та інші аеропорти, які реконструювали до «Євро-2012».
Те, що кількість пасажирів у «Борисполі» за останні два роки зросла на 15–20 відсотків, Новак пояснює виключно зростанням інтересу до України напередодні європейського чемпіонату. Наступними роками всі чотири реконструйовані аеропорти у Києві, Львові, Донецьку та Харкові потребуватимуть державних дотацій, сказав Новак. «Незважаючи на успіх «Євро-2012», Україна лишається для більшості іноземців невідомою і непопулярною країною через нерозвиненість туристичної інфраструктури та несприятливий бізнес-клімат. А пожвавити внутрішні авіаперевезення не дає зниження платоспроможності населення останніми роками», — сказав економіст.
Що відлякує авіаперевізників
На церемонії відкриття терміналу D у травні генеральний директор «Борисполя» Антон Волов заявив, що серед перших авіакомпаній, які переведуть свої рейси до цього терміналу, може стати німецька «Люфтганза». Зараз терміналом користуються лише лоу-костер з Об’єднаних Арабських Еміратів Air Arabia та Norwegian Air Shuttle.
В’ячеслав Коновалов не виключає, що проблеми із залученням решти авіакомпаній можуть бути пов’язані із українською бюрократією, ціновою політикою дирекції «Борисполя» та «корупційною складовою».
«Під час презентації нового цеху бортового харчування на терміналі D я чув, як підприємці благали київського губернатора спонукати схаменутися дозвільні органи – санстанцію, пожежну охорону та інші. Вони стверджували, що кожен підпис цих установ дається їм з великими труднощами, що унеможливлює прибуткову роботу», — пояснив Коновалов.
Пошук ефективного власника
Міжнародний аеропорт «Бориспіль» є головною повітряною брамою України. За офіційною інформацією, він забезпечує понад 70 відсотків авіаційних пасажирських перевезень. А керівники державного підприємства повідомили про отримання чистого прибутку 2010 року в розмірі 418,5 мільйона гривень. До футбольної першості «Євро-2012» на цьому летовищі спорудили термінал D, який вважається одним з найбільших у Східній Європі. Його спорудження обійшлося у 4,8 мільярда гривень. Згідно з планами реконструкції аеропорту, термінал А має бути реконструйований, термінал В – закритий, а термінал F обслуговуватиме чартерні рейси.
У лютому віце-прем’єр-міністр — міністр інфраструктури України Борис Колесніков заявляв про переговори з чотирма міжнародними компаніями про передачу «Борисполя» в концесію. Коновалов позитивно оцінив ці наміри і назвав їх «пошуком ефективного власника». Разом з тим, він зазначив, що досі жодних ознак успіху цих переговорів не спостерігається.
www.dw.de
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.