Як «реґіонали» розпоряджаються бориспільською землею
- 10 вересня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 599
«У Борисполі немає вільної землі…» — саме таке пояснення «кидає» у народ останнім часом міська «реґіональна» влада. Одначе забуває додавати: «але не для всіх!». У цьому довелося переконатися депутатам Бориспільської міської ради від ВО «Свобода» на останніх двох сесіях МР. Власне, «свободівцям» випало поглянути на земельну проблему очима простих громадян, коли останні звернулися до них. Хоча ситуація доволі проста…
На початку липня до «свободівських» депутатів звернувся молодий батько української родини допомогти в узаконенні 10 соток болотистої ділянки, яка прилягає до їхнього городу і яка значиться як вільна. У земельному відділі виконавчого комітету надали перелік назв документів, необхідних для розгляду на засіданні депутатської земельної комісії. Здав. Сказали: усе гаразд.
І ось у порядку денному сесії МР уже є прізвище заявника. Проте що це? Більшість депутатів не підтримує проект рішення про виділення вільної земельної ділянки молодій сім’ї. Пояснюють, мовляв, з документами щось не те. «Свободівці» йдуть знову у земельний відділ. Виявляється — усе те. Це депутатський корпус чомусь за проект цього рішення не голосує, пояснили у земвідділі. Гра у «замкнене коло». Бориспілець подає документи повторно…
У порядку денному уже серпневої сесії знову є прізвище заявника. А отже, є впевненість, що помилка вдруге не повториться. Однак. Коли розгляд питань дійшов до списку пакетів документів заявників на землю, де стояло прізвище нашого земляка, підвівся голова земельної комісії, «реґіонал» В. П. Ксьонзенко і дав зрозуміти, як голосувати: «С первого по …десят…ое — тут всё нормально. А с …десят…ого по сто… — голосуем демократично.» У результаті першу частину списку депутатська «реґіональльна» промерівська більшість підтримує, а по другій переважно утримується. І знову ж у «непрохідній» частині списку опиняється знайоме нам прізвище…
Дехто з бориспільських дотепників пояснює, що «дємакратічна» — це новий термін у «реґіональному» жаргоні. Інакше, як тоді назвати голосування за першу частину списку?
Виникають також і запитання: ким і за якими критеріями у порядку денному формується список заявників на землю — одних розглядають як окремі питання, інших — у пакеті-списку, причому заздалегідь умовно поділеному на частини (прохідну і непрохідну). Чому тих, по яких у земельної комісії є «якісь запитання», все ж таки включають до списку у порядок денний? Для кого така «демократична» показуха? Щоб потім видавати обґрунтовані відписки?
Звертає на себе увагу й склад депутатської земельної комісії міської ради: В. П. Ксьонзенко (ПР) — голова, М. І. Савченко (ПР) — заступник, В. К. Борисенко — секретар (ФЗ), О. О. Божко (ФЗ), Т. І. Ільєнко (НП), А. М. Шатров (ПР), Ю. Ю. Шакарашвілі (УДАР).
Коли в одного із членів цієї комісії запитали, у чому ж справа на цей раз, то почули, що земельна комісія, у першу чергу, надає дозволи на виділення земельних ділянок людям заслуженим, інвалідам... — звісно ж, не уточнюючи критерії «заслуженості». Тобто на свій розсуд, а може, й за іншими «понятіями».
А що ж робити «незаслуженим» бориспільцям? Ставати інвалідами чи шукати спосіб, як «позеленити комусь ручку»? І скільки треба доводити своє законне право на отримання земельної ділянки під будівництво даху над головою простим українцям Борисполя, які тут живуть і працюють без всіляких подвигів і заслуг?
P.S. Дехто з простих бориспільців оббиває з цього приводу пороги міської ради вже близько року! У відповідь звідти «строчать» по них, не покладаючи рук, писульками-відписками про голосування, яке не «набирає необхідної кількості голосів», за підписом секретаря Бориспільської міської ради, теж «реґіонала» Б. В. Дармостука…
Мстислав Кутало