(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Куди ж потече річка каналізаційних стоків?

  • 20 вересня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 545
  • Автор: admin
  • 0
Вороньків продовжує боротьбу за екологію. Хтось обмежився збором протестних підписів. Натомість більшість населених пунктів проводять політику очікування: чи то вірять запевненням влади про безпечність умовно очищених 12000–13000 кубів води на добу, чи то думають, що нехай хтось бореться, і вирішить  все за нас…
15 вересня вже вдруге вороньківці зібралися біля місцевого будинку культури, аби спільно вирішити, як боротися проти розширення стихійного сміттєзвалища між Головуровом і Вороньковом, що біля Бойкового яру (на фото), та намірів влади скидати каналізаційні стічні води із міста Бориспіль та аеропорту на землі Глибоцької, Головурівської та Вороньківської сільських рад. 
Цього разу селяни прийшли на збори… всупереч місцевій владі. Напередодні, 10 вересня, сільський голова Воронькова Ігор Заборний видав розпорядження про неправомірність загальних зборів, які проводитиме ініціативна група. Але ж чи має повноваження очільник села видавати такі «укази», згідно з якими накладати табу на масові зібрання? Юристи, до яких зверталися вороньківці, запевнили, що за законом «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада не має права забороняти людям проводити масові заходи, бо саме народ обирає владу, яка й повинна виконувати волю громади, а не навпаки, як це часто ми спостерігаємо нині!
Як повідомили ініціатори зборів, запрошували також і сільського голову с. Головурів Миколу Чуя. Проте обидва керівники до людей так і не прийшли. Окрім того, й електроенергія у будинку культури з невідомих причин «зникла». Тож підсилювальну апаратуру підключали до котрогось із магазинів. 
Очікували організатори зборів значно більшої кількості односельців. Та чи то проблеми особисті завадили, чи то байдужість, чи непевність у власній перемозі. Адже ж мешканці Переяслав-Хмельницького відстояли!.. Що говорити про пересічних мешканців, коли на збори села без попередження не з’явилися деякі члени ініціативної групи, які брали на себе певні зобов’язання і запевняли, що дуже вболівають за сільські проблеми… 
Проте, як стало відомо, екологічне лихо, пов’язане зі стічними водами, не омине й інші села Бориспільщини: Старе, Сошників, Васильки, Жовтневе… Ці населені пункти знаходяться неподалік Дніпра і річки Карань, куди надходитиме умовно очищена вода. І якщо хтось вірить у те, що сучасні очисні споруди зроблять воду безпечною, то навіть її кількість — 12-13 тисяч кубів на добу — призведе до загибелі лісів на лівобережжі Дніпра. Саме про це говорив директор Держлісгоспу на громадських слуханнях у Воронькові, які відбувалися ще у серпні. А для тих, хто не вірить у небезпеку підтоплення, стурбовані вороньківці вже й підрахували, які об’єми надходитимуть щодоби: на земельній ділянці площею 1 гектар води буде півтора метри заввишки! Окрім того, села Сошників і Головурів ще недавно страждали від того, що у низинних місцях вода навесні затоплювала погреби. Ну а про те, що каналізаційні відходи потраплять через підземні джерела до криниць, зрозуміло кожному. 
Проблема утилізації відходів цивілізації сьогодні в Україні постала дуже гостро. Зокрема, у Бориспільському районі села Ревне і Гнідин вже стали заручниками подібної ситуації, оскільки поряд знаходяться мулові поля Бортницької станції аерації, які вщент переповнені. І останніми кількома роками у верхах постійно обговорюється небезпечна ситуація затоплення цих населених пунктів (особливо Ревного) столичними фекаліями. Тож і ходять чутки про те, що стічні води, які хочуть направити по розпайованих землях вищезгаданих сільських рад, — це не лише відходи з райцентру і аеропорту, а й з Києва. Вороньківці, які найбільш згуртовано розпочали вирішувати екологічні проблеми, ніяк не можуть збагнути пасивності і байдужості односельців та мешканців інших населених пунктів: невже людей не хвилює майбутнє своїх нащадків? Адже навколо мальовнича природа, яка може загинути від людської недбалості!
Організатори громадських слухань повідомили, що зібрані окремі відповіді від державних та природоохоронних органів іноді суперечать одна одній. Стало відомо, що на будівництво очисних споруд неподалік Борисполя вже витрачено не один мільйон гривень і що цього року їх мають ввести у дію. Але чому немає домовленості між органами місцевого самоврядування і громадою? Чому люди самоорганізовуються, виступають з акціями протесту, почувши віддалені чутки?..
Вороньківці вже зібрали майже 1500 підписів мешканців, які виступають проти сміттєзвалища біля Бойкового яру і стікання стічних вод в озеро Кругле (річка Карань). Свої протести вони планують надіслати до вищих ешелонів влади та природоохоронних органів. Натомість члени ініціативної групи повідомили, що відповідей сільська рада на питання, які схвилювали громаду, ще не давала, хоча з вищих інстанцій надходять або відписки, або запевнення, що без екологічної експертизи ніякі роботи не будуть проводитися.
Громадські слухання і цього разу залишили відкритими до повного збору документів і прийняття рішень, які б задовольнили людей. А щоб хоч якось достукатися до сільської влади, вирішили створити спільну комісію з членів ініціативної групи та депутатів сільської ради. Та все ж селяни не відкидають, що у випадку, коли їх не почують, вони готові до масових акцій протесту, до перекриття доріг державного значення.
Лариса Громадська
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.