(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Міста-годувальники України: хто більше віддасть до бюджету

  • 14 грудня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 489
  • Автор: admin
  • 0
У 2013 році влада сподівається отримати від місцевих бюджетів майже 10 млрд. гривень. Найбільші донори — Київ, Донецьк і Запоріжжя. Тут все логічно: ті міста, які більше заробляють, більше допомагають. Приміром, здавалося б, маленький Бориспіль отримує доходи від найбільшого аеропорту країни, тому частину їх віддає в загальний казан. А у Львова хочуть вилучити в держбюджет більше, ніж, наприклад, в індустріально розвиненого Харкова. До трійки найбільш дотаційних міст у 2012 році входили Одеса, Херсон і Біла Церква, а в 2013 році Одесу змінить Чернігів.
Хто дає і бере
Донорами стають ті міста, у яких місцевий бюджет профіцитний (доходи перевищують витрати), пояснив газеті «Сегодня» член парламентського бюджетного комітету Ради 6-го скликання Павло Жебрівський. «Наприклад, невелике місто Комсомольськ з року в рік «годує» центральний бюджет країни, — уточнив він.
«Ключові податки надходять відразу до центрального бюджету: ПДВ, податок на прибуток, акцизні збори, орендна плата. А місцеві бюджети на 80% складаються з прибуткового податку на фізичних осіб. Тому їхній дохід дуже залежить від кількості працюючих підприємств і того, чи платять там легально зарплату. Якщо в місті багато збиткових підприємств, багато пільговиків — воно може мати потребу в дотаціях», — пояснив принцип наповнення державних засіків Жебрівський. Наприклад, у Білій Церкві дуже багато чорнобильців та мало робочих місць.
Донори по неволі
Самі годувальники, звичайно, не раді цій місії, яка їм випала. «Вилучення до держбюджету у великих міст зросло на 45 %. Фактично, влада намагається так вирішити проблему дефіциту держбюджету», — каже експерт Асоціації міст України Олександр Слобожан. Керівники Києва і Дніпропетровська обурюються з приводу спущених з Мінфіну цифр і хочуть їх перегляду.
«Близько 60 % столичного бюджету формується з прибуткового податку. Його передбачають зібрати у сумі 16,5 млрд. гривень. Її ділять, і половину забирають до держбюджету. Це величезна сума, з усіх міст країни разом збирають 1,5 млрд., а з Києва беруть 8,2 млрд.», — повідомили в КМДА. Для порівняння, в 2012 році Київ повинен був віддати 2,3 млрд. гривень, проте прибутковий податок залишався у столиці. За словами голови КМДА Олександра Попова, вилучення великих коштів зі столичного бюджету робить неможливою регулярність виплат зарплат бюджетникам, позбавить засобів для муніципальної допомоги інвалідам, пенсіонерам, для надбавок до зарплат вчителям, медикам і соцпрацівникам.
Влада Дніпропетровська нарікає на те, що якщо вони віддадуть 150 млн. гривень, то не вистачить коштів на різні місцеві проекти: реконструкцію парку ім. Глоби і т.д.
У Харкові, який в 2012 році був дотаційним, а в 2013-му повернувся до числа донорів, поки більш стримані. «Формування бюджету відрізняється від економічної ситуації в реґіоні. Зпрогнозовані цифри оптимістичні. Будемо докладати всіх зусиль, щоб їх виконати, але в 2012-му, на жаль, ми їх не виконували», — пояснила ситуацію заступник мера Харкова, директор департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева.
Втім, і президент Віктор Янукович, і в. о. Прем’єр-міністра Микола Азаров вже заспокоюють: можливості переглянути показники бюджету є, і зроблено це буде, швидше за все, за підсумками першого кварталу.
segodnya.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.