Депутати підтримали рішення сільського референдуму
- 14 грудня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 835
Сесійна зала Бориспільської райради була переповнена. Адже, окрім районних депутатів, на засіданні були присутні представники чотирьох сіл району, депутат ВР Сергій Міщенко, міський голова Анатолій Федорчук, голова РДА Ярослав Добрянський, перший заступник міського голови Микола Корнійчук, депутати з міста, екологи та інші.
На розгляд чергової сесії Бориспільської районної ради, яка відбулася 5 грудня, виносилося питання щодо стікання умовно очищених стічних вод Борисполя й аеропорту у річку Карань (болото Кругле, урочище Глуховщина).
Як ми вже писали раніше, 28 жовтня, у день виборів до Верховної Ради України, у селах Головурів і Кийлів відбувся референдум, на якому мешканці переважною більшістю проголосували проти виливання на їхні землі міської каналізації. Тож під стіни райдержадміністрації приїхали люди з Воронькова, Старого, Головурова і Кийлова. Цікаво, чому мовчить Сошників, якщо річка Карань тече на території села, окрім того, там і так існує проблема підтоплення льохів?..
Підтримав своїх виборців депутат Верховної Ради Сергій Міщенко, який подякував усім присутнім за підтримку на виборах. Він закликав депутатів прийняти позитивне рішення на захист навколишнього середовища Бориспільщини, відвернути екологічну катастрофу, підтримати рішення референдуму Головурівської сільської ради. Сам же народний депутат надіслав численні звернення і запити стосовно цього питання до різних державних і правоохоронних органів. Зокрема, Сергій Григорович навів вагомі докази того, що проектування стікання стічних вод проводиться із значними порушеннями: не було проведено громадських слухань, не беруться до уваги висновки екологів і науковців. Окрім того, він повідомив, що Бортницька станція аерації, яка 2 роки тому була передана у приватні руки, перебуває в аварійному стані. Тож не виключено, що станцію зачинять на ремонт, а каналізаційні стоки столиці також будуть зливатися на землі нашого району, в болото Кругле.
Депутат навів переконливі порівняння: мешканці Переяслав-Хмельницького району відстояли своє право на чисте довкілля і не погодилася, аби стоки з Борисполя і Києва були направлені на їхні землі, то їх перенаправляють у села Бориспільщини, в інших районах Київської області відмовляються від будівництва шкідливих підприємств, а в Бориспільському районі погоджуються… Сергій Міщенко показав добру обізнаність з проблемами кожного села району.
Окрім того, до депутатів райради зверталися і Головурівський сільський голова Микола Чуй, і голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, й екологи з Інституту фізики з проханням виважено підійти до свого рішення щодо питань збереження довкілля. Зокрема, наголошувалося, що 13 тисяч куб м води на добу призведе до знищення тисяч гектарів лісу, зникнуть рідкісні рослини і тварини узбережжя Дніпра, значна частина яких занесена до Червоної Книги. А болото Кругле розростеться до неймовірних масштабів, що призведе до підтоплення погребів, забруднення питної води, збільшення захворювань, нанесення непоправної шкоди природі.
Від імені депутатського корпусу виступив голова екологічної комісії Микола Поминальний, який закликав підтримати протест громад Кийлова і Головурова, звернутися до науково-дослідного інституту щодо неможливості проектування зливання стічних вод на земельні паї Бориспільського району, заборонити райдержадміністрації приймати будь-які рішення без згоди депутатів.
Тож народні обранці проголосували за підтримку будівництва очисних споруд (хоча й без їхнього відома вони давно будуються), а також за заборону скидання стічних вод у болото Кругле і погодження вирішення питання скидання очищеної води закритим колектором у Дніпро. Саме такий варіант (звичайно, він значно дорожчий) найбільш екологічно допустимий, оскільки для його запровадження до уваги беруться значно вищі санітарно-екологічні вимоги, та й вода не буде застоюватись у лісовій прибережній зоні.
Тож, чи вдасться відвернути екологічну катастрофу, додавши до наростаючих протестів сільських мешканців рішення районної ради? Та й чи, бува, це рішення не приспить пильність мешканців сіл? Покаже час.
Лариса Громадська