(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Чи покладеться край «бєспрєдєлу» по-бориспільськи?

  • 11 січня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 486
  • Автор: admin
  • 0
Нещодавно бориспільці стали свідками ще небувалого у місті явища: на місці колишнього господарчого магазину «Борисове поле» з’явився супермаркет «Фора». Ще один, але, як виявляється, незаконно. До того ж жителі будинку, під яким розташувалася супермаркет, стали скаржитися на незручності, які створилися під час перебудови торгівельного приміщення. На грудневих сесіях минулого року ці питання були озвучені депутатом Бориспільської міської ради Олександром ДЕНИСОВИМ, на чиєму окрузі постав згаданий заклад продтоварів. Його запити та звернення до міської виконавчої влади поки не дали ані вичерпних відповідей, ані належного її реагування на ряд порушень з боку керівництва супермаркету. Чому? На це шукає пояснення згаданий міський депутат.
— Пане Олександре, з чого все почалося?
— Ще влітку минулого року, напевне, багато хто звернув увагу, що господарського магазину «Борисове поле», розташованого на розі вулиць Київський шлях і Котовського, не стало. До речі, це приміщення і досі числиться книжковим магазином. Десь у липні люди стали помічати якісь внутрішні роботи, що ведуться всередині колишнього госпмагу. Вже тоді я звернувся до міського голови Анатолія Федорчука, щоб дізнатися, на якій підставі проводиться реконструкція у торгівельній споруді і що тут буде. На перший мій лист надійшла відписка з пропозицією самому звертатися до всіх інстанцій, тобто шукати правду самостійно. Та все ж 23 липня я знову звертаюся до міського голови з проханням мій перший лист таки розглянути по суті, а також прошу голову депутатської постійної комісії з питань з промисловості, будівництва та архітектури В. І. Шалімова, щоб ввірена йому комісія також розглянула це питання. Тож моє звернення на одному із засідань було розглянуте: згадана депутатська комісія вирішила зобов’язати заступника міського голови з питань будівництва М. А. Піскора звернутися до відповідних державних установ. А чи виконав він це рішення, мені невідомо.
— А що ви запитували у своїх зверненнях?
— Чи є дозвіл виконавчого комітету міськради на проведення реконструкції торгівельного приміщення під реалізацію продовольчої групи товарів, адже тут колись була книгарня, якщо ви пам’ятаєте, і це приміщення під житловим будинком було облаштоване лише для непродовольчих товарів. Тож торгівля саме харчовими продуктами тут не передбачалася. Отже, мене цікавило, хто дав дозвіл на зміну цільового призначення цього приміщення? І якщо він все ж таки є, то на підставі яких дозвільних документів він був наданий новітнім орендарям?..
— І яка була реакція міських чиновників?
— Реакція «нульова». У жовтні я вже сам починаю звертатися до керівництв комунальних підприємств «Бориспільводоканалу» і «ЖЕК-1». Бо в цей час у згаданому приміщенні і навколо нього вже настала активна фаза будівництва. Той, хто робив перебудову, ледь не закатав під асфальт невідремонтований доступ до каналізаційного колектора. Маю на увазі той колодязь з перекошеною плитою, яку потрібно було спочатку переукласти… До того ж як тильного боку, так і перед фасадом виросли великі купи будівельного сміття. У міському відділі з контролю за благоустроєм на це теж ніяк не відреагували (мені навіть не відомо, чи був накладений на порушників штраф і скільки разів?).
Якщо ви пригадуєте, поруч біля торця споруди, яку сьогодні перебудовували під «Фору», був тротуар. Коли знову стали класти асфальт, цей тротуар був знищений. Тепер тут суцільна автостоянка. Уявляєте, мені у «ЖЕК-1» відповіли, що дозволу на ті роботи не давали! А про те, що у відповідь на це будуть вжиті відповідні заходи реаґування, — жодного слова!
У грудні до мене стали надходити скарги від мешканців будинку, внизу якого здійснювалася вказана перебудова, про те, що ремонтники стали під’єднувати своє промислове електрообладнання до «щитової» цієї багатоповерхівки. Прибувши на місце, я почув, що вони роблять нібито тимчасове підключення, доки триває ремонт, і що проект підключення узгоджується. Проте я наполіг на тому, що поки немає проекту, вони не мають права на підключення! Наступного дня у них уже з’явився дизельний електрогенератор. Працюючи цілодобово надворі, він видавав на всю округу аж 92 децибели, до того ж забруднюючи повітря викидами продуктів згорання дизельного палива. Так триває і досі. Знову ж таки звертаюся з цього приводу до «ЖЕКу» і знову — відписка. У ній було зазначено, що електрогенератор встановлений тимчасово і буде прибраний по завершенню ремонтних робіт.
— Яка нині ситуація навколо сумнозвісної перебудови?
— Після третього листа до моїх колег з будівельної комісії голова комісії В. І. Шалімов (вже минаючи посаду М. А. Піскора) направив персональне звернення до прокуратури і інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю. І лише тоді почався якийсь рух. Хоча у прокуратурі невдовзі відповіли, що цим мають займатися компетентні органи… Санітарно-епідеміологічної служби у нас уже немає… Хоча хтось звідти таки прибув і встановив, що підвізна рампа та окремі внутрішні приміщення не відповідають необхідним санітарним нормам. Чи виправлятимуться ці недоліки, чи ні — невідомо. Але факт, що виконавчий комітет Бориспільської міської ради не давав дозволу на переобладнання цього книжкового магазину під заклад торгівлі продовольчими товарами, залишається фактом. Адже тут навіть земельна ділянка не оформлена. Без цього ніхто дозволів на реконструкцію не дає. Ситуація унікальна…
— На Вашу думку, чим можна пояснити таку бездіяльність у цій справі з боку міської виконавчої влади?
— Мені здається, це можна пояснити або непрофесійністю чиновників, які працюють у виконавчому комітеті міськради, або їхньою певною байдужістю до дотримання законності. Судіть самі: на сесії перед Новим роком я порушив питання про некоректне встановлення неподалік місця події, про яку ми говоримо, електроопор (до цього супермаркету вже прокладали електропостачання!). Що цікаво, у цьому випадку проект погоджували, але мені й досі не зрозуміло, як — хто і на якій підставі, бо на погоджувальному документі стоїть підпис чиновника та печатка міськвиконкому! Тож під час сесії я зробив депутатський запит: з’ясувати подробиці цього факту і доповісти про них на наступному пленарному засіданні. Адже це може виглядати і як службова недбалість, і як зловживання службовим становищем.
Нині навіть водопостачання тут здійснюється без укладеної угоди! Як це робиться?.. Цікаво — правда?
А чим можна пояснити те, що у моїй пропозиції прийняти відповідне рішення, включивши в нього пункти про заборону укладати угоду між керівництвом «Бориспільводоканалу» і супермаркетом, а також про повне відключення його від мереж водо- та теплопостачання, міським головою був сформульований текст проекту рішення лише як неукладання вищевказаної угоди? Тобто, виходить, угоду можна не укладати, а воду — постачати далі можна? Звісно, на наступній сесії я повторно наполіг на прийнятті свого розширеного проекту рішення, а саме з урахуванням питання відключення незаконного облаштованого супермаркету від мережі водопостачання… Проте знову ж за пропозицією міського голови до моєї пропозиції було внесено доповнення про відтермінування відключення від зазначеної мережі на 2 тижні.
— Тобто Ви хочете сказати, що міська виконавча влада не зацікавлена у дотриманні законності у Борисполі?
— Про зацікавленість можна судити з огляду на вчинені нею дії. А на цей час не всі дії ще вчинені і не всі рішення прийняті. Що буде далі — побачимо.
Запитував
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.