(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО З ВИДАЧЕЮ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА НОВОЗБУДОВАНИЙ АБО РЕКОНСТРУЙОВАНИЙ ОБ’ЄКТ НЕРУХОМОГО МАЙНА

  • 18 січня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 837
  • Автор: admin
  • 0
Статтею 331 ЦК України встановлено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. 
Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). 
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. 
Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної  реєстрації.
Переробкою є використання однієї речі (матеріалу), в результаті чого створюється нова річ (частина перша статті 332 ЦК України).
Документи, що подаються для проведення державної реєстрації прав на новозбудоване або реконструйоване нерухоме майно
Державна реєстрація права власності на новостворене (новозбудоване або реконструйоване нерухоме майно) проводиться реєстраційною службою ЗА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ такого майна.
•заява встановленої форми, яка визначена наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 № 1841/5 (бланк надається в реєстраційній службі);
• оригінал  та копію документа, що посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його заміняє); 
•оригінал та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний код) (крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України); 
•документ, що підтверджує внесення плати за надання Витягу з Державного реєстру прав (квитанція); 
•документ про сплату Державного мита (квитанція), (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);
•Документи (оригінали), що підтверджують виникнення права власності на нерухоме майно:   
- документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує відповідність закінченого будівництва об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам: І-ІІІ категорії складності — декларація про готовність об’єкта до експлуатації; IV-V категорії складності — виданий Інспекцією сертифікат; 
- документ щодо реконструйованого нерухомого майна на момент початку реконструкції;
•оригінал  документу та його копія(засвідчена в установленому порядку) технічної документації на нерухоме майно (технічний паспорт);
•документ (оригінал та нотаріально засвідчену копію), що посвідчує речове право на земельну ділянку, на якій знаходиться об’єкт нерухомого майна (крім випадків реконструкції квартири, житлового або нежитлового приміщення);
•документ (оригінал та нотаріально засвідчену копію), що підтверджує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці (у разі проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв"язку з набуттям права власності на реконструйований об"єкт нерухомого майна);
•витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (у разі, коли в документі, що підтверджує виникнення права власності або інших речових прав на нерухоме майно, відсутні відомості про кадастровий номер земельної ділянки) держакт старого зразка;
•документ (оригінал), що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси:
в місті Бориспіль
(1. міською радою – для земельних ділянок; 2. рішення виконавчого комітету міської ради – для капітальних будівель і споруд);
в Бориспільському районі
(1. Об’єкт знаходиться в межах села – сільською радою; 2. Об’єкт знаходиться за межами села – райрадою); 
•у разі подання заяви уповноваженою особою, крім документа, що посвідчує її особу, подається  органові державної реєстрації прав копія  документа, що підтверджує її повноваження (довіреність);
•у разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені фізичної особи, то представник також подає органові державної реєстрації прав копію документа, що посвідчує особу, яку він представляє, та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи. 
•у разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені юридичної особи, що є компанією з управління активами інституційних інвесторів, така особа також подає органові державної реєстрації прав регламент корпоративного інвестиційного фонду або регламент пайового інвестиційного фонду та свідоцтво про внесення інституту спільного інвестування до реєстру інститутів спільного інвестування;
•у разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені юридичної особи, що є управителем фонду операцій з нерухомістю така особа також подає органові державної реєстрації прав затверджені правила фонду операцій з нерухомістю.
Додаткові до основного  пакету документи:
2.1.У разі коли об’єкт  новозбудованого чи реконструйованого нерухомого майна до реконструкції належав на праві спільної власності, то заявник також подає:
- письмову згоду всіх співвласників об’єкта нерухомого майна щодо проведення його реконструкції;
- якщо розмір відповідних часток у праві спільної власності змінився у зв’язку з проведенням реконструкції об’єкта нерухомого майна, заявник також подає органові державної реєстрації прав письмову заяву співвласників про розподіл часток у спільній власності на реконструйований об’єкт нерухомого майна.
2.2.У разі коли реєструється право на новозбудований або реконструйований об’єкт, який будувався двома або більше особами, то заявник також подає:
- документ, яким визначено окрему частину об’єкта нерухомого майна, що набувається у власність кожною з таких осіб, або письмову заяву даних осіб про розподіл часток у спільній власності.
2.3. У разі коли реєструється право на новозбудований або реконструйований об’єкт, будівництво якого здійснювалося у результаті спільної діяльності крім основного пакету документів додається:
- договір про спільну діяльність або договір простого товариства.
2.4. У разі коли реєструється право на новозбудований або реконструйований об’єкт, будівництво якого здійснювалося із залученням від фізичних та юридичних осіб коштів на інвестування та фінансування об’єктів будівництва крім основного пакету документів додається:
- затверджений особою, що залучала від фізичних та юридичних осіб такі кошти, перелік інвесторів, які брали участь в інвестуванні та фінансуванні об’єкта будівництва та за якими здійснюється державна реєстрація прав;
- установлений законодавством документ, що підтверджує набуття у власність інвестором закріпленого за ним об’єкта інвестування (інвестиційний договір, договір про пайову участь тощо)**.
**У разі коли державна реєстрація прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно проводиться за інвестором у результаті його участі у фонді фінансування будівництва,документом, що підтверджує набуття у власність закріпленого за інвестором об’єкта інвестування, є отримана від управителя такого фонду довідка про право довірителя на набуття у власність об’єкта інвестування.
2.5. У разі коли державна реєстрація прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно проводиться за інвестором у результаті придбання безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця нерухомості, документами, що підтверджують набуття у власність закріпленого за інвестором об’єкта інвестування, є договір купівлі-продажу облігацій та документ, згідно з яким відбулося закріплення відповідного об’єкта інвестування за власником облігацій (договір резервування,бронювання тощо).
2.6. У разі державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв’язку з набуттям права власності на об’єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу крім основного пакету документів додається:
- затверджений загальними зборами кооперативу список членів та/або асоційованих членів кооперативу;
- документ, що підтверджує викуп членом та/або асоційованим членом кооперативу квартири, дачі,гаража, іншої будівлі, споруди або приміщення.
У разі передачі паю (його частини) особі, яка не є членом кооперативу, заявник, крім зазначених документів, подає органові державної реєстрації прав документ, на підставі якого відбулася така передача, та письмову згоду кооперативу, що надана його уповноваженим відповідно до статуту органом.
2.7. У разі державної реєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об’єкти, майнові права на які належать іншим особам крім основного пакету документів додається: 
- перелік осіб, яким належать майнові права на об’єкт будівництва, затверджений особою, яка здійснювала відчуження таких майнових прав;
- договір купівлі-продажу майнових прав
.
РЕЄСТРАЦІЙНА  СЛУЖБА (ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА ЇХ ОБТЯЖЕНЬ)
БОРИСПІЛЬСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА АДРЕСОЮ:
місто Бориспіль, вул.Київській Шлях, 79 (4-х поверхове приміщення
побуткомбінату, 2 (другий поверх) над банком «Райффайзен банк Аваль»
Розпорядок роботи: Понеділок;  Вівторок;  Середа:  
прийом документів з 09-00 до 13-00; 
видача документів  з 14-00 до 18-00; 
Четвер — не прийомний день;
П’ятниця — прийом документів   з 09-00 до 13-00;
видача документів з 14-00 до 17-00;
Субота — видача документів з 09-00 до 16-00.
Обід з 13-00 до 13-45.
Телефон: 5-56-11;  5-56-31;  5-56-41; ф. 5-56-61.
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.