Депутати міськради вирішили призупиниТи будівництво «БГЦ». Що далі?
- 01 березня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 590
У вівторок, 26 лютого, у залі Бориспільської міської ради під час сесії вирували пристрасті з приводу будівництва так званого багатофункціонального громадського центру.
На захід завітали представники міської громади, народний депутат Сергій Міщенко, представник забудовника, керівник ТОВ «Біопром» Василь Радіонов, працівники виконавчого комітету міської ради. Тому розгляд питання будівництва «БГЦ» з останнього у порядку денному перенесли на початок. Таку вимогу висунули опозиційні депутати міськради від партій «Фронт змін», «Свобода», «УДАР» та КПУ.
Варто зазначити, що пленарне засідання сесії ледь не було зірване. Адже депутати, що належать до «регіональної» більшості, не підтримали низку пропозицій від представників вищезазначених партій у міській раді, головними з яких були такі:
- визнати протиправним та скасувати рішення Бориспільської міської ради від 31.01.2012 № 1637-21-V, пов’язане зі зміною назви культурно-мистецького та розважального комплексу на «БГЦ»;
- Бориспільській міській раді звернутися до суду з позовною заявою щодо скасування Договору оренди землі від 18.01.2008 року, укладеного між міською радою та ТОВ «Біопром».
Тож у відповідь опозиційні депутати спочатку відмовилися голосувати з порядок денний в цілому з наміром залишити сесійну залу. Зрештою, депутатські фракції Партії реґіонів таки довелося трохи поступитися і схвалити розгляд питання будівництва «БГЦ» першим.
Дебати по зазначеному питанню тривали понад три години. Депутат Юрій Адамовський доповів про своє розслідування ситуації, пов’язаної з нецільовим використанням земельної ділянки у міському парку, переданої ТОВ «Біопром» в оренду для будівництва саме Культурно-мистецького та розважального комплексу, а не якоїсь невідомої комерційної споруди. Він назвав рішення, у яких були внесені зміни у назві комплексу і де спочатку з’явилися слова «торгово-», а потім і «багатофункціональний громадський центр», що суперечило основам угоди про оренду вказаної земельної ділянки. Свого колегу цілком слушно доповнював і депутат Ярослав Годунок, який зауважив, що земля, де вже ведеться нині будівництво, і досі не відчужена і, за документами, числиться як паркова. А згідно з чинним законодавством, у таких випадках ні про яке будівництво не може йтися.
Все ж з огляду на всю очевидність незаконного будівництва на трибуну виходили й такі, що схвалювали це неподобство. На щастя, їх було дуже мало.
Не вніс певної ясності і представник забудовника Василь Радіонов. Навпаки, його виступ породив у депутатів ще більше запитань. Адже як можна щось будувати, не плануючи, що будувати. Наскільки місць там буде глядацька зала і чи буде вона взагалі? І що з цього «БГЦ» належатиме місту, оскільки з вуст доповідача було почуто, що власником новобудови буде забудовник. Зображення фасаду весь час змінюється. Управлінню архітектури та містобудування невідомо, який вигляд матиме цей «БГЦ», оскільки забудовник з питанням затвердження фасаду в архітектуру не звертався. Окрім того, цікавим виявися факт такого невеликого штату, який має забудовник. Так, за інформацією депутата Ігоря Петренка, до штату ТОВ «Біопром» входить аж 5 (!) працівників. А на запитання одного з депутатів, хто є засновником ТОВ «Біопром», його керівник сказав, що не пам’ятає, не відповівши при цьому на запитання Я. Годунка щодо причетності ТОВ «Біопром» до кіпрської офшорної компанії.
Депутати не почули прямих відповідей на свої запитання і від міських чиновників, як от заступника міського голови М. А. Піскора та начальника управління архітектури та містобудування С. В. Хміля. Останній не міг дати відповідь, чим має керуватися ввірене йому управління, затверджуючи містобудівні умови «БГЦ», — Генеральним планом м. Борисполя чи планом зонування? Адже, згідно з Генпланом, на цій ділянці має будуватися лише центр культури, а згідно із зонінґом — і заклади торгівлі… Тож якщо угода про оренду згаданої земельної ділянки під забудову укладалася на підставі Генплану, то на цьому місці не можуть будуватися торгові площі. Не відповів Станіслав Володимирович і на запитання, чи оформлене офіційно поховання у братській могилі Меморіалу слави, що поруч із будівництвом, яка має бути тут санітарна зона і чи взагалі вона існує. «Згідно з Генеральним планом, у нас немає обмежень у цій зоні» — єдине, що було почуто у відповідь.
Можливо, протистояння тривало б і до вечора. Але, схоже, що напругу в залі вдалося тимчасово послабити депутату Володимиру Бистрому:
«Мене вражає не сам факт незаконного будівництва, — резюмував депутат, — а те, з яким цинізмом нам з вами «навішали», що там буде. Ніхто ж правди не сказав… і через те сталося таке збурення людей. При цьому таке збурення було спровоковане самим забудовником своїми публікаціями в пресі. Я бачу, що сьогодні не потрібно «оголошувати війну». Треба йти мирним шляхом… Тож пропоную, по-перше, призупинити будівництво «БГЦ», а по-друге, доручити забудовнику, щоб він нам усім показав, що це за зал, де він буде, на скільки місць, і домогтися, щоб цей зал був у розпорядженні територіальної громади міста, тобто міської ради! Люди виступають не проти міського голови, а проти факту цього будівництва. Сьогодні навели масу фактів, що воно незаконне!.. Тому, аби зберегти довіру громади до депутатського корпусу, міської влади, думаю, у нас знайдеться виваженості і мудрості, щоб прийняти те рішення, яке потрібне людям.»
Депутати схвалили вищевказану пропозицію свого колеги і прийняли рішення про тимчасове призупинення будівництва «БГЦ». Окрім того, на час цього призупинення вирішили утворити спеціальну комісію, до якої увійшли депутати, працівники виконавчого комітету міської ради і представники громади, щоб разом із забудовником виробити план спільних дій і винести його на позачергову сесію міської ради.
Після перерви депутати розглянули решту питань порядку денного сесії.
Вадим ШАПОШНІКОВ
P.S. 27.02.2013 року, на другий день після сесії, за станом на 19.00 незаконне будівництво «БГЦ» триває!!!