Викриття резонансних злочинів та основні напрями роботи підрозділів податкової міліції у 2013 році
- 15 березня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 492
Протягом 2012 року підрозділами податкової міліції Київської області викрито 120 злочинів у сфері оподаткування, з яких 86 відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких.
В ході досудового розслідування кримінальних справ, порушених за матеріалами підрозділів обласної податкової міліції, відшкодовано завданих державі збитків на 40,6 млн. гривень.
До суду направлено кримінальні справи по 167 злочинах, з яких 139 — з обвинувальним висновком та 9 — фактів звільнення від кримінальної відповідальності в зв’язку з повним погашенням завданих державі збитків на загальну суму 43,4 млн. гривень.
Припинено діяльність 2 «конвертаційних центрів».
Виявлено 200 реально діючих підприємств–вигодонабувачів, що порушували податкове законодавство шляхом використання суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності та тих, які входили до складу «конвертаційних центрів».
По 70 таких підприємствах за ініціативи податкової міліції проведені документальні перевірки. Загалом до державного бюджету донараховано майже 94 млн. грн. несплачених податків, з яких вже стягнуто понад 40 млн. гривень.
Протягом минулого року за матеріалами податкової міліції Київської області прокуратурою області погоджено рішення про порушення кримінальної справи відносно організованої злочинної групи у складі 5 осіб, за вчинення протягом 2010 року умисних злочинів, пов’язаних з фіктивним підприємництвом, підробленням документів та використанням таких документів, пособництвом в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах. Слідство у справі закінчено та кримінальна справа направлена до суду.
Протягом січня — лютого поточного року у напрямі викриття економічних злочинів, по 22 матеріалах, зібраних податковою міліцією області розпочаті кримінальні провадження, у тому числі 16 — за фактами ухилення від сплати податків та ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. По всіх кримінальних провадженнях відшкодовано понад 4,6 млн. грн. збитків.
Так, під час перевірки оперативної інформації податковою міліцією Білоцерківської ОДПІ встановлено факт ухилення від сплати до Пенсійного фонду України єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 2,8 млн. грн.. службовими особами товариства «Р». В ході оперативного супроводження кримінального провадження проведено профілактичні співбесіди з службовими особами товариства «Р», за результатами яких підприємством добровільно погашено заборгованість перед Пенсійним фондом України. На даний час проводяться необхідні процесуальні заходи, направлені на звільнення від кримінальної відповідальності в зв’язку з повним погашенням завданих державі збитків.
З метою упередження злочинів, руйнування кримінальних схем ухилення від оподаткування, розкрадання бюджетних коштів та оперативного відшкодування завданих державі збитків податковою міліцією області все частіше використовується аналітична робота.
Найбільш активно аналітичні методи застосовуються у протидії податковій злочинності у сфері новітніх технологій, яка чи не щодня набирає загрозливих обсягів (сумнівні Інтернет — розрахунки, не задекларовані електронні гроші тощо).
В цьому році за матеріалами податкової міліції ДПІ у Обухівському районі розпочато кримінальне провадження стосовно службових осіб товариства «У», які здійснили неправомірний випуск, використання електронних грошей шляхом забезпечення розрахунків в електронній системі WebMoney та легалізували доходи, одержані злочинним шляхом від неправомірного випуску (емісії), електронних грошей в сумі 240 млн. гривень. Дії пов’язані з підробкою документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей, передбачає кримінальну відповідальність згідно Кримінального кодексу України. Досудове розслідування кримінального провадження триває.
Актуальним пріоритетом у роботі податкової міліції області залишається боротьба з протиправним обігом підакцизних товарів.
З початку року з незаконного обігу вилучені товарно-матеріальні цінності вартістю понад 3,2 млн. гривень. Серед них понад 2,8 млн. грн. становить спирт, що належить до підакцизної групи товарів.
В січні 2013 року, під час проведення в рамках кримінального провадження обшуку будівель та споруд, які належать підприємству «У» виявлено 252,4 тонни прозорої рідини зі специфічним запахом спирту на орієнтовну суму 2,8 млн. грн. та транспортний засіб з паливоцистерною вартістю близько 300 тис. грн., завантажений такою рідиною в кількості 14,5 тонн. Виявлену спиртовмісну рідину та автомобіль вилучено. Розслідування кримінального провадження триває.
Позитивними зрушеннями при об’єднанні податкової та митної служби стане посилення боротьби з контрабандою і «податковими ямами», що надасть можливість відстежити весь процес проходження імпортного товару — від кордону до покупця більш ретельно.
В січні 2013 року співробітниками Київської обласної митниці складено протокол про порушення митних правил у відношенні громадянина «П», яким здійснено спробу не задекларованого перевезення валютних цінностей у розмірі 620 тис. доларів США через митний пост «Бориспіль» в аеропорту «Бориспіль». Справу про порушення митного законодавства направлено на розгляд до Бориспільського районного суду.
Податкова міліція області оперативно супроводжує процес розгляду цієї справи в суді з метою прийняття законного рішення та стягнення суми готівки, що перевозилась у вигляді 100 відсотків штрафних санкцій, які передбачені Митним кодексом України.
За результатами розгляду прийнято рішення про стягнення в дохід держави 606 тис. доларів США (не задекларована сума валютних цінностей) та штрафні санкції в розмірі 606 тис. доларів США.
Для нас є очевидним той факт, що дана валюта має кримінальне походження. Підприємства Київської області та інших регіонів, на яких громадянин «П» значиться власником і керівником, мають низьке податкове навантаження та ризики у здійсненні господарської діяльності. Завдання податкової міліції з’ясувати співвідношення недоотриманих податків від діяльності цих підприємств і суми готівки, яку громадянин «П» намагався незаконно вивезти з України.
Основні напрямки роботи податкової міліції області, це — відпрацювання платників ПДВ, задіяних у схемах мінімізації податків, руйнування таких схем та притягнення їх організаторів до кримінальної відповідальності; відпрацювання імпортерів та підприємств експортерів, які виводять прибуток з-під оподаткування; встановлення злочинних груп, діяльність яких направлена на конвертацію грошових коштів, блокування коштів на їх рахунках та протидія незаконному обігу підакцизних товарів. Вся ця робота направлена на збільшення надходжень до бюджету.
Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Київській області