(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Краніосакральна терапія — лікування з насолодою

  • 22 березня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2972
  • Автор: admin
  • 0
Денега Віктор Ярославович — єдиний лікар у Борисполі і навіть у Бориспільському районі, що ось уже десять років спеціалізується на краніосакральній терапії. Не побоюсь зазначити — лікар від Бога. Вже з самого початку нашої розмови відчуваю від чоловіка позитивну енергетику, а це є одним з важливих факторів для лікування.
 
— Доброго дня, Вікторе Ярославовичу! Пропоную розпочати нашу бесіду із роз’яснення поняття «краніосакральна терапія». Що це таке і з чим його їдять?
— Поняття «краніосакральна терапія» включає в себе власне латинське «cranium» - череп і «sacrum» - крижі.  Тобто, в назву винесено назву системи, яка задає ритм, щодо якого здійснюється рух кісток черепа, крижів, тазу та внутрішніх органів. 
Спочатку вона була названа краніальної системою, але згодом, коли був відкритий взаємозв"язок між потиличною та крижовою кісткою, її перейменували в краніосакральну.
— Це щось нетрадиційне чи офіційна медицина?
— Як відомо, в Україні навіть мануальна терапія вважається нетрадиційною. Не кажучи вже про краніосакральну терапію. У Росії з 1998 року існує офіційна лікарська спеціальність «лікар-мануальний терапевт» нарівні з хірургом чи педіатром. В Україні ж ні те, ні інше поки що офіційно не зареєстроване. Краніосакральна терапія досить молода — вона почала розповсюджуватись у нас з 2009 року. А основні роботи на цю тему у світі датуються кінцем ХХ століття - 70-90-і роки. Ця терапія вже широко використовується за кордоном — у США, Англії, Швейцарії, Німеччині, Франції. Саме з Швейцарії в Україну приїжджають спеціалісти, читають лекції, підвищують кваліфікацію українських лікарів.
— А яке ставлення офіційної медицини до такого методу?
— Дуже неоднозначне. Скажімо, мануальна терапія передбачає жорстке втручання в організм — різкі повороти, розтягування, скручування. Так само, як і традиційна медицина — різноманітні пігулки та препарати покращують стан організму на певний період часу, але це все пізніше має свої побічні ефекти. «Є видимий відчутний вплив, а отже є результат», - більшість людей міркує так. Краніосакральна терапія у нас вважається більше оздоровчою, профілактичною медициною, аніж самим лікуванням.  Хоча лікувальний ефект у неї приголомшливий, та не такий швидкий, як хотілося б. Якщо традиційний лікар ставить перед собою завдання поставити суглоб так, як він вважає за потрібне, то краніосакральна терапія покладається більше на внутрішні процеси саморегуляції.  Тут лікар більше прислухається до тіла хворого, аніж намагається зіставити те, що відбувається в організмі хворого зі своїми лікарськими знаннями. До речі, у краніосакральній терапії абсолютно відсутній травматизм, лікар не в змозі зашкодити пацієнту. Він просто кладе руки на проблемні місця і «слухає», що там відбувається.  Це може займати п’ять  хвилин, сорок, годину або більше — все абсолютно індивідуально. За цей час вирішується безліч проблем.
— То це ж чаклунство якесь! Ну як можна просто отак взяти і послухати тіло?
— Ніякого чаклунства (усміхається). Як кажуть, «ловкость рук и никакого мошенничества». Більше того, я вже зазначав, що цьому можна навчитися, так само як можна навчитися грі на фортепіано. 
— А буває так, що певні суб’єктивні фактори заважають «послухати» тіло?
— Так. Головним таким фактором є внутрішня неготовність пацієнта. Я можу допомогти тільки тоді, коли пацієнт сам цього хоче, коли він готовий до цього. Людина повинна усвідомити, що у неї є проблема, з якою вона сама хоче впоратися.
— До речі, які захворювання можна лікувати за допомогою краніосакральної терапії?
— Спектр захворювань, з якими можливо працювати, надзвичайно широкий.  Від гострої травми до психіатрії.  Це може бути психологічне розвантаження, робота з психологічними та психоемоційними травмами, з нервовою системою.  Також лікування станів після гострих травм: ударів, вивихів, струсів мозку. Добре піддаються лікуванню післяопераційні стани, порушення з боку ендокринної системи, порушення місячного циклу у дівчаток, вегето-судинні дистонії.  Звичайно, не замінюючи традиційних методів, - якщо це перелом, то необхідна гіпсова пов"язка.  Інша справа, що за краніосакральної терапії строки накладення гіпсу зменшуються в 3-4 рази: організм швидше відновлюється. Ну і звичайно, проблеми пов’язані з опорно-руховим апаратом: шийний остеохондроз, радикуліти, біль у ділянці голови тощо.  Велику увагу особисто я надаю роботі з кишково-шлунковим трактом, статевою системою, емоційним станом людини. 
— З якого віку пацієнта можна застосовувати цю терапію?
— Від новонароджених до найстаріших. Щодо цього нема обмежень. Ми працюємо з дітками, зокрема з малюками, хворими на ДЦП, гідроцефалію, аномалії розвитку, аутизм. Працюємо і з людьми, які вже знаходяться на заході життя. Ми значно покращуємо якість їхнього буття, допомагаємо заспокоїтись.
— А як багато в Україні лікарів, що на цьому спеціалізуються?
— Скажу так: вони є навіть не в кожній області. І одним з наших завдань є розповсюдження методу та навчання всіх охочих лікарів. 
— Вікторе Ярославовичу, дякую за розмову, було цікаво! Як з вами можна зв’язатися тим, хто захоче відчути на собі вплив краніосакральної терапії? Де ви проводите сеанси? Яка ціна?
— Сеанси я проводжу в одному з кабінетів Бориспільської Центральної районної лікарні (вул. Котляревського, 1). Записатися на прийом можна за таким номером:  097 256-36-90 (Денега Віктор Ярославович). Ціна фіксована.
Марія Голуб
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.