Про «державницьку» позицію міського голови та дивні речі навколо ТОВ «Біопром»
- 28 березня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 632
Міський голова у своєму звіті перед громадою міста та заявами у засобах масової інформації наголошує: «Я, як і кожна людина, роблю помилки, але заявляю, що особистої бізнесової зацікавленості ні я, ні члени моєї родини не маємо. Міськвиконком далекий від корупції. Я усе роблю для того, щоб місто стало кращим, щоб мені не соромно було дивитись людям у вічі завтра, і через роки я б зміг з гордістю показувати своїм внукам те добре, що зробив сьогодні». Хороші, дуже гарні слова, але факти, які є беззаперечними доказами, створюють іншу картину.
30 серпня 2007 року Бориспільська міська рада під головуванням міського голови приймає рішення за № 1862-21-V «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Біопром» земельної ділянки площею 0,6589 га в оренду під будівництво культурно-мистецького та розважального комплексу по вул. Київський шлях (територія міського парку культури та відпочинку) у м. Борисполі. Раніше депутати це питання обговорювали з жителями міста на своїх округах, проводилися також громадські слухання, забудовник показував погоджений ескізний проект, за яким на другому поверсі розміститься концертний зал на 600 місць, з фойє і необхідними приміщеннями загальною площею 800 м2, що безкоштовно передаються у муніципальну власність.
На першому поверсі інвестор пропонував розмістити кафе, бари, ресторани, розважальні заклади, щоб мати можливість повернути вкладені в проект будівництва кошти. Представники громади міста і депутати міськради підтримали таку пропозицію. На підставі вищезазначених домовленостей міськрада приймає рішення за №1862-21-V — усе ніби добре, красиво і правильно… Але тут починаються дива: міський голова А. С. Федорчук підписує рішення і покладає контроль за його виконанням на постійну комісію міської ради з питань індивідуального будівництва та землекористування. Таким записом він перевертає все з ніг на голову, адже комісії є органами ради, що обираються з числа депутатів, які наділені правом контролю за виконанням рішеннь ради її виконавчим комітетом та структурними підрозділами. Це їхнє право, а не обов’язок!
Покласти обов’язок міський голова має право на виконавчий орган, зокрема, на свого заступника з питань будівництва та землекористування тощо. Міськвиконком є виконавчим органом, що зобов’язаний виконувати рішення міськради і контролювати виконання його кожного пункту.
Що ж відбувається далі?
Так як контролю за виконанням рішення міської ради не існує, відповідальні особи відсутні, то відбувається все за бажанням забудовника. Він (забудовник) не виконує вимоги рішення щодо укладання договорів (зобов’язання) з питання дольової участі та майнових відносин (обіцяного концертного залу) та не реаґує на вимогу рішення, термін дії якого становить 4 місяці. Орендодавець в особі міського голови, в свою чергу, розробляє і подає договір оренди землі на посвідчення нотаріусом 18 січня 2008 р., і дива продовжуються.
У договорі оренди землі в п. 1 (предмет договору) відсутні підстави укладання договору. Підставою укладання договору оренди повинне бути рішення міської ради, але воно (рішення) відсутнє. Відбувається принцип невизначеності та порушення норми Закону, адже в договорі не визначено, на якій підставі він укладений.
Оскільки у договорі відсутній правовий документ рішення міської ради і його не враховують, то орендодавець трактує (викладає) призначення земельної ділянки за інтересом орендаря і «робить» не правовий запис… під будівництво культурно-мистецького та торгово-розважального комплексу. Відбувається факт фальшування, факт підробки правового документу, який у подальшому надає можливість ТОВ «Біопром» залучити до проекту будівництва супермаркет «Біла», «Макдональдс» та інші заклади для ведення торгівельної діяльності в парку культури та відпочинку.
Дозволу на таку діяльність не давала ні громада міста, ні депутати міської ради, це є особистий «подарунок» міського голови, так як ним був підписаний договір оренди землі і, як засвідчив нотаріус, він (міський голова) був дієздатним та правоздатним. Міський голова, який має юридичну освіту, повинен розуміти, що він робить, що він підписує, і які можуть бути наслідки.
Факт фальшування (підробки) договору оренди землі і факт відсутності договорів зобов’язання з ТОВ «Біопром» є доказами того, що міськвиконком не далекий від корупції.
Дива продовжуються
Одержавши сфальшований договір оренди землі, в 2008 році забудовник не приступив до використання земельної ділянки, а 17.01.2012 р. звертається до міської ради із заявою про внесення змін в рішення Бориспільської міської ради від 30 серпня 2007 року за №1862-21-V, замінивши слова «культурно-мистецького та розважального комплексу» на «багатофункціонального громадського центру».
Рішенням № 1637-21-VІ від 31.01.2012 року міська рада прохання задовольнила, чим грубо порушила закон. Термін дії рішення давно закінчився і внесення до нього змін у 2012 р. виявилося повним правовим колапсом. Юридично неможливо внести зміни в правовий документ, якого не існує, бо він втратив свою чинність. Міський голова, який, згідно із законом, очолює роботу міськради і несе відповідальність за правомірність прийнятих рішень вкотре не «розуміє», що він робить. У засобах масової інформації стверджує, що також проти, аби парк забудовувався, але рішення було прийнято депутатами, а закиди сьогодні роблять міському голові та заступнику.
Ну це просто за межами здорового глузду
Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міський голова є головною посадовою особою, який є відповідальним за організацію роботи міської ради та її виконавчого комітету, здійснює керівництво апаратом ради та виконавчого комітету. Міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому Законом повноважень.
Міський голова, що має право ветувати рішення (у нього є юридичний відділ) і який зобов’язаний діяти в межах законодавства України, керуючись у своїй роботі Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом «Про права і обов’язки держслужбовця», не може нічого зробити з депутатами міськради. Вони готують висновки, вони голосують, вони контролюють прийняті рішення, а особисто він і міськвиконком ні до чого не причетні. Хороша позиція, але протиправна. Тож вкотре ТОВ «Біопром» отримує не правовий документ (рішення міськради), яке дозволяє йому розробляти проект будівництва за своїм бажанням. Міський голова знову далекий від корупції.
Дива знову продовжуються
У рішенні виконавчого комітету за №1008 від 25.08.2010 р. (за підписом міського голови) знову відбувається підробка документу. Рішення міськвиконкому не враховує рішення міської ради, не враховує вимоги договору оренди землі (умови використання земельної ділянки) і надає ТОВ «Біопром» містобудівні умови та обмеження на будівництво культурно-мистецького та торгово-розважального комплексу на підставі заяви ТОВ «Біопром», використовуючи сфальшовану частину договору, і таким чином спотворює призначення земельної ділянки в парку культури та відпочинку. І що, міський голова знову не умисно допустив чергову помилку?!
У містобудівних умовах і обмеженнях за № 1008 від 25.08.2010 р. стоїть вимога до Забудовника – граничний відсоток забудови земельної ділянки: не більше 50%. Таку вимогу ставили і депутати міської ради, щоб зберегти паркову зону, зону відпочинку, де повинен також бути здійснений благоустрій прилеглої території згідно розробленого і погодженого проекту благоустрою.
У містобудівних умовах і обмеженнях за №13/1-27 від 20.08.12 вимога повторюється: максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки: в межах існуючого договору землі від 18.01.2008 р. і відповідно до державних будівельних норм.
ТОВ «Біопром» не виконує вимоги містобудівних умов і обмежень, розробляє проект будівництва на свій розсуд, за власним інтересом, який не відповідає погодженому ескізному проекту з громадою міста та депутатами міської ради V скликання, не виконує вимоги ДБН, у результаті чого автопарковка розташовуватиметься не на виділеній земельній ділянці, а вздовж вул. Київський шлях і алеї меморіалу Слави.
Виділена земельна ділянка запресовується спорудами для супермаркету «Білла», «Макдональдс» та інших комерційних структур, що є повною несподіванкою для жителів міста та для депутатів міськради. Відбувається щось жахливе: ТОВ «Біопром» на елітній земельній ділянці будує примітивний комплекс «сараїв», потрібних тільки йому.
Міськвиконком і міський голова в черговий раз далекі від корупції, але не контролюють вимоги прийнятих рішень, не контролюють виконання ТОВ «Біопром» містобудівних умов і обмежень, не контролюють розроблений змінений проект будівництва і таким чином дозволяють забудовнику (товаришу міського голови, з яким довгі роки працював разом) обманути громаду міста, обманути депутатів міськради, змінити самовільно призначення виділеної в оренду земельної ділянки і приступити до незаконного будівництва.
Перелік вищезазначених фактів є доказом того, що міський голова і міськвиконком у питанні будівництва в парку культури і відпочинку діяли не в інтересах громади міста, а виключно в інтересах забудовника. Правову оцінку таким діям можуть дати відповідні органи!
* * *
На черговій сесії міської ради, яка відбулась 26.03.2013 року дива продовжуються. Провладна більшість депутатів, яку очолюють представники від Партії реґіонів нібито стали на захист інтересів громадян міста, але прийняли настільки недолуге рішення щодо ТОВ «Біопром», що забудовник, за необхідності, без великих зусиль зможе його скасувати через суд.
Громада міста й опозиційні депутати, які дійсно відстоюють інтереси жителів міста Борисполя, повинні бути готові до подальшої боротьби проти вандалізму в парку культури та відпочинку.
Юрій СОРОКОЛАТ,
голова Бориспільської
міської організаціїї ВО «Батьківщина»
Олександр БЛАГОВ,
мешканець Борисполя