(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Миколу Міхновського вшанували у його рідному селі

  • 12 квітня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 915
  • Автор: admin
  • 0
5 квітня бориспільські «свободівці» побували у селі Турівка Згурівського району на Київщині, де відбулася непересічна подія — величне свято Справедливості, на якому в урочистій атмосфері було відкрито погруддя видатному землякові, визначному ідеологу українського націоналізму та української державності Миколі Івановичу Міхновському.
На урочистості з приводу відкриття монумента роботи київського скульптора Дмитра Чуба зібралися місцеві жителі, представники влади, активісти національно-патріотичних сил зі столиці та Київської області, поважні гості. Погруддя було встановлене на подвір’ї Турівського навчально-виховного комплексу, тож його відкрити були удостоєні честі найкращі учні цього освітнього закладу.
Ідея встановити в Турівці пам’ятник Миколі Міхновському належить професорові Анатолію Доценку. Він і взявся реалізовувати свій світлий задум. Організаторами свята виступили сільська рада, колектив школи, ОУН (д), НРУ, КУН, СОУ, УНП, Всеукраїнське наукове та професійне товариство ім. Миколи Міхновського і «Просвіта». Взяли участь й активісти ВО «Свобода», «Пласту» та Історичного клубу «Холодний Яр». А вів захід турівський сільський голова Валентин Волочнюк.
У своїх виступах промовці відзначили, що постання пам’ятника на батьківщині Міхновського є важливим кроком у відновленні історичної пам’яті про цього видатного громадського й політичного діяча України. На мітингу виступили голова ОУН (д) Павло Дорожинський, Осип Барецький з Німеччини, президент Історичного клубу «Холодний Яр», письменник Роман Коваль, голова Народного Руху України Василь Куйбіда, автор погруддя Дмитро Чуб, професори Сергій Литвин та Анатолій Доценко, краєзнавець Олег Гаврильченко з Лубен. Учениця Аліна Новак продекламувала вірш Мусія Кононенка «Товаришам тарасівцям». Вірш, присвячений Миколі Міхновському, прочитав його земляк, краєзнавець і поет Микола Чучупа:
Тепер ти знову
в рідному селі —
Після років
невизнання й гоніння
Тебе стрічає
радість земляків,
Тобі вклоняється
Вкраїна!
Гроші на монумент, виготовлення якого обійшлося в 20 тис. грн., збирали усім миром. Провідну роль у цій справі відіграло Об’єднання українських націоналістів-державників. Постамент для погруддя виготовив та встановив приватний підприємець зі Згурівки Станіслав Бондаренко. А кошти на цей постамент у сумі 15 тис. 600 гривень виділив народний депутат Сергій Міщенко.
Цього ж дня у місцевій школі пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Микола Міхновський та сучасна Україна», в роботі якої взяли участь представники КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Київського університету ім. Б. Грінченка, Запорізького національного університету, Києво-Могилянської академії, інших вишів України, викладачі історії Турівської школи.
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.