(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Українська економіка у вільному падінні

  • 17 травня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 480
  • Автор: admin
  • 0
Експерти ЄБРР критикують брак структурних реформ в Україні. Крім того, міжнародні фінансисти радять послабити гривню та подбати про сільське господарство.
ПОКАЗНИКИ ПОГІРШУЮТЬСЯ
Уряду в Києві нема чого тішитися, якщо ознайомитися з висновками, які роблять стосовно економічної ситуації в Україні експерти Європейського банку реконструкції та розвитку, — констатує Deutsche Welle.
Днями ЄБРР удруге за останні півроку погіршив прогнозні показники розвитку української економіки. За даними експертів банку, ВВП України зростатиме не на один відсоток, як прогнозувалося раніше, а становитиме лише 0,5 %. Про це йдеться в оновленому звіті ЄБРР регіональних економічних перспектив. Раніше Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз динаміки ВВП України до нульового рівня, а Світовий банк — до 1 %.
ВТРАЧЕНИЙ РІК 
«Минулий 2012 рік для економіки України було втрачено. Структурні реформи не проводилися. Країна переймалася лише передвиборчим процесом», —  аналізує провідний радник ЄБРР Антон Усов. Як наслідок, іноземні інвестори так і не дочекались усунення бюрократичних перепон, послаблення податкового тиску й вирішення проблем на митниці. «Прямі інвестиції в Україну минулого року так і не прийшли. Із загального обсягу 96% іноземних інвестицій походили з Кіпру, тому через це в нас є певні перестороги», — підкреслив Усов.
ЗОВНІШНІ ЧИННИКИ
Однак, окрім внутрішніх чинників, на Україну вплинули й зовнішні фактори, зокрема, уповільнення економічного зростання в Росії та в Єврозоні, на ринки яких «зав’язана» українська економіка. За словами Головного економіста ЄБРР Еріка Берглофа, таке уповільнення стало «тривожним нагадуванням усьому регіонові про необхідність активізувати структурні реформи».
Для України це — нагальна потреба, але, як наголошують аналітики, наразі бажання щось кардинально змінювати уряд не демонструє, хоча не раз запевняв міжнародні структури, що проведення реформ є для нього пріоритетом.
СТАВКА НА ЗЕРНО
Водночас, зауважують в ЄБРР, врятувати ситуацію в Україні певним чином можуть аграрії. Якщо сільське господарство запрацює на повну силу, то воно «підтягне» й інші галузі, й до кінця року ситуація може стабілізуватися. У банку сподіваються, що це дозволить Україні на початок 2014 року покращити ВВП до 2,5 %. Країна може непогано заробити на експорті збіжжя, допоки на українську металургійну продукцію не має попиту за кордоном. «Падіння в українській промисловості обумовлене падінням зовнішнього попиту на металургійну продукцію. І поки не варто очікувати покращення в промисловості», — зауважує аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Разом з тим, погодні умови нині не надто сприятливі для збирання щедрого врожаю. Українські фермери нарікають на посуху. Тож сільське господарство може не виправдати сподівань, і тоді українська економіка продовжуватиме «вільне падіння». Таким чином, на думку коментаторів, як не крути, а без структурних реформ країні не обійтися.
ВІДПУСТИТИ ГРИВНЮ 
Міжнародні фінансисти радять Україні послабити гривню. Оцінки українських експертів збігаються з песимістичними висновками міжнародних аналітиків. Послаблення гривні значною мірою могло б покращити ситуацію і дати поштовх пожвавленню кон’юнктури, переконані фахівці з ЄБРР. «Девальвація могла б стабілізувати українську економіку», — наголошує представник Європейського банку реконструкції та розвитку Усов.
Утім, навряд чи на таке зважиться український уряд, припускає Deutsche Welle. Хоча й усі економічні передумови для ослаблення національної валюти є, немає політичної волі проводити таку політику, яка може розчарувати виборців.
www.pic.com.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.