(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

До уваги платників єдиного соціального внеску

  • 13 червня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 568
  • Автор: admin
  • 0
о Бориспільської ОДПІ Київської області ДПС досить часто надходять звернення громадян, які стосуються сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), а саме:

Яким законом передбачено сплату єдиного соціального внеску?

Законом України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) запроваджено сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що замінила сплату обов’язкових внесків до чотирьох фондів державного соціального страхування.

Хто є платниками єдиного соціального внеску?

Згідно із Законом платниками єдиного соціального внеску ( далі – єдиний внесок) є такі особи:
- роботодавці та інші особи за переліком, наведеним у частині першій статті 4;
- застраховані особи – фізичні особи, які відповідно до законодавства підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачують (сплачували) та/або за яких сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

Що є базою нарахування єдиного внеску?

Базою для нарахування, обчислення та утримання єдиного внеску є суми:
- нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату,інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці;
- винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;
- грошового забезпечення, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності;
- допомоги або компенсації відповідно до законодавства.

На яку максимальну суму доходу нарахувується єдиний внесок?

Максимальна сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок застрахованої особи, не перевищує сімнадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У 2013 році це: із січня - 19499 грн.; із грудня – 20706 грн. При цьому нараховується він на суми, не зменшені на розмір податків, інших обов’язкових платежів, що утримуються відповідно до закону.
Як визначається мінімальний страховий внесок для фізичної особи-підприємця — платника єдиного податку?
Для фізичної особи - підприємця – платника єдиного податку мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на 34,7%.
Законом про Держбюджет - 2013 установлено такі розміри мінімальної заробітної плати: з 1 січня – 1147 грн.; з 1 грудня – 1218 грн. Щоквартальна сплата єдиного внеску фізичної особи – підприємця за себе:
-І квартал – 1194,03 грн. (398,01 – 3 місяці);
-ІІ квартал – 1194,03;
-ІІІ квартал – 1194,03 грн.;
-ІV квартал – 1218,67 (398,01 х 2 місяці + 422,65 грн.).
Спрощенці сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 чиcла місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, тобто, до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня, до 20 січня та звітують один раз за рік до 10 лютого року, наступного за звітним.

Який розмір єдиного соціального внеску сплачують фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю?

Фізичні особи-підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7% із суми доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Які строки сплати єдиного внеску для підприємців на загальній системі оподаткування?

Підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування сплачують єдиний внесок за календарний рік до 10 лютого наступного року.
Протягом року до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада сплачують єдиний внесок у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

Які строки сплати єдиного внеску для самозайнятих осіб?

Самозайняті особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Звітним періодом є календарний рік. Зазначені особи подають звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

Які строки сплати єдиного внеску роботодавцями?

Роботодавці сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
При цьому роботодавці під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у встановленому розмірі (авансові платежі)
Авансові суми єдиного внеску перераховуються одночасно зотриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.

Чи повинні сплачувати єдиний внесок юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування?

Якщо юридична особа, яка є платником єдиного податку, використовує працю найманих працівників або працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами, то така юридична особа є роботодавцем (страхувальником) і має обов’язок щодо нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску. Тобто, юридичні особи — платники єдиного податку, нараховують і сплачують єдиний внесок на загальних підставах (незалежно від сплати ними єдиного податку).

Який штраф передбачено за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску?

За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум та нараховується пеня у розмірі 0,1% суми недоплати за кожен день прострочення платежу

Бориспільська ОДПІ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.